Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dorabianie elektryki Corsa B

25 Apr 2010 23:48 2782 8
  • Level 11  
    Witam wszystkich!

Jestem posiadaczem Opla Corsy B 3D 98r 1.0l 12V z beznadziejnym wyposażeniem elektrycznym. Zawsze mnie to drażniło a w szczególności brakuje mi centralnego zamka. Wpadłem więc na pomysł, żeby go dorobić ale nie chciałem kupować beznadziejnego zestawu uniwersalnego tylko dołożyć oryginalny. I w trakcie poszukiwań części wpadłem na pomysł, żeby założyć instalacje z najbogatrzej wersji Corsy, która posiada c. zamek, oraz el. szyby i lusterka. Zagłębiłem się w schematy i stwierdziłem, że to całkiem możliwe. I tutaj pojawiają się kilka moich pytań:

1. Które wiązki kabli muszę wymienić? Na 100% są to wiązki w drzwiach i tzw. "nadwozie tył" do której są one podłączone. Wydaje mi się również, że powinienem wymienić wiązkę od tablicy rozdzielczej razem z puszką bezpieczników i przekaźników.

2. Czy po takiej wymianie kabli auto w ogóle odpali? Tzn. czy w instalacji z samochodu z innym silnikiem będą identyczne wtyczki?

3. Silnika i komputera nie chce ruszać. Jak wyglądać będzie sprawa właśnie z przekaźnikami i bezpiecznikami? Jak się do nich dobrać żeby to wszystko po złożeniu trzymało się kupy i działało tak jak trzeba?

Oczywiście do wszystkiego dochodzi wymiana zamków, mechanizmów podnoszenia szyb, lusterek, i plastików we wnętrzu ale tego nie chcę rozpatrywać bo jeśli instalacja będzie OK to reszta pójdzie jak z płatka.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam!
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • User removed account  
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli kupisz całe wiązki wszystko będzie pasowało a silnik odpali.
  • Level 11  
    Ok. Dzięki za odp Pawel wawa. Tylko teraz które? Tą od tablicy rozdzielczej razem z bezpiecznikami i przekaźnikami też? Bo nie jestem pewien czy jest ona inna niż te w bogatrzych wersjach.
  • Level 12  
    Skrzynka bezpieczników i przekaźników też jest do wymiany. W uboższych wersjach nie ma podprowadzonych połączeń pod dodatkowe wyposażenie.
  • Level 11  
    Z tym, że w Corsie są 3 puszki przekaźników w kabinie i jedna od silnika pod maską. Mam nadzieję, że te 3 są na jednej wiązce, żeby kombinacji nie było. W załączniku dodaje komplet schematów do Corsy B. Może jeszcze się trafi jakaś cenna uwaga na ten temat.
    Attachments:
  • Level 43  
    Nie jestem pewien na 100% ale chyba okablowanie pod central i elektrykę szyb jest doprowadzone do słupków i trzeba tylko wymienić wiązki w drzwiach, uzupełnić bezpieczniki i przekaźniki i zamontować sterownik zamka i szyb. Na 100% jest instalacja pod centralny (tylko do złączy w słupkach) bo wykorzystywałem ją przy montażu uniwersala
  • Level 11  
    Sprawdzałem i ja mam do drzwi tylko 2 kable poprowadzone do głośników. Reszta pinów na złączu jest niewykorzystana. A po za tym chce zrobić full elektrykę, więc i tak muszę wymienić wiązki.
  • Level 32  
    Powiem więcej - elektryka pod centralny jest poprowadzona bod sam zamek. Kostka jest wpięta w drzwiach w w gniazdo (bez pinów) w zamku. W prawym boczku masz dwie kostki pod moduł - tam czarny z żółtym i czarny z czerwonym to wyjścia na siłowniki, jest zasilanie i masa, tylko kierunki trzeba ciągnąć na lewą strone. Robiłem taką w ubiegłym tygodniu. Poszła uniwersalami - siłownik montujesz do linki tóż pod plastikiem dzyndzla. Jedyne co trzeba zrobić to obciąć ozdobną ramke wokół dzyndzla pod tapicerką bo jest za długa.