Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BlackBox WA-2204A Router - jak go otworzyć?

stfu 26 Kwi 2010 06:59 1494 3
  • #1 26 Kwi 2010 06:59
    stfu
    Poziom 9  

Przez przypadek :D podpiąłem nie to zasilanie co trzeba (zamiast 12V poszło 13V), lekki dymek i ruter już nie wstaje. Chcę to cholerstwo otworzyć, ale nie mam pojęcia jak. Za skomplikowane jak dla mnie.. Próbowałem podważać wszystko, naciskać wszystko (chyba nawet za silnie bo trochę zagiąłem co nieco).

Wie ktoś jak to pudło otworzyć? Którą stronę podważać? Głupie pytania, wiem, ale bydlak się mocno trzyma, a nie chcę żeby po reinkarnacji wyglądał jak wyjęty z kosza :)

0 3
  • #2 26 Kwi 2010 13:50
    FoxTech
    Poziom 20  

Nigdy w życiu nie uwierzę że podniesienie napięcia zasilania o jeden wolt mogłoby uszkodzić jakikolwiek router.

Co do rozkręcania - pod spodem są przyklejone cztery gumowe kółka/kwadraty antypoślizgowe, po ich odklejeniu powinieneś zobaczyć śruby.

0
  • #3 27 Kwi 2010 10:24
    stfu
    Poziom 9  

Ja też nie chciałem wierzyć, ale sprawdzałem 10 razy przed i po jakie są napięcia. Zaczęło od razu się lekko dymić.. Jak podpiąłem już dobry zasilacz to na chwilę dioda power się zaświeciła i momentalnie zgasła :)

Dzięki za ten hint o kółeczkach, pewnie bym się jeszcze chwilę namęczył zanim bym to sprawdził :)

0
  • #4 14 Lut 2012 19:47
    Sa2k
    Poziom 17  

To jest niemożliwe co tu kolego piszesz.
    Zaraz na wejściu zasilania tego AP , jest stabilizator napięcia który może działać z maksymalnym napięciem 22V

Jedyna opcja to inna polaryzacja zasilacza lub zasilacz na napięcie przemienne.
    Inaczej mówiąc , zamiast AC/DC był AC/AC

Dodano po 22 [minuty]:

Zależnie od tego którą wersje tego AP posiadasz , możesz mieć takie stabilizatorki :

0