Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kupno nowego tv lg czy samsung salon 18m2

mzeromski 26 Kwi 2010 08:24 5706 28
  • #1 26 Kwi 2010 08:24
    mzeromski
    Poziom 9  

witajcie. posiadam około 3200zł i chciałbym kupić tv do salonu o pow. 18m2.
    wybór padł na plazme 50 cali
    i wacham się pomiędzy 2 modelami :
    50ps3000/
    ale powiedzcie czy warto ? czy możę dołożyć i kupic samsunga PS50B551 w którym mogę odblokować sobie divx i zrobić z niego wersje b650.
    mam tuner opticum 9600 ts więc zależy mi na hd ( oglądam dużo sportu mówię o tym bo lg ma 600hz a samsung tylko 100)
    posaidam też konsolę ps3.
    pokój raczej będzie słoneczny ale planujemy kupić z żoną drewniane żaluzje więc to nie problem.
    proszę doradźcie mi ponieważ nie chciałbym wybrać źle.

0 28
  • #2 26 Kwi 2010 08:45
    hojlo1
    Poziom 35  

LG ma też nowsze serie: "PK", "PJ" i dobrze szukając w cenie się zmieścisz.
    Wedle danych PK ma fabrycznie odblokowanego Divx HD.

Co do jakości obrazu = musisz sam zdecydować.
    (jednak 600Hz to zaleta)

0
  • #3 26 Kwi 2010 08:47
    mzeromski
    Poziom 9  

a mógłbyś mi podpowiedzieć czym się róźnią te wersje od siebie ?
    ten lg co podałem też ma odblokowane divx hd.
    tyle tych oznaczeń w telewizorach że można się pogubić..
    a co o samsungu myślisz ?
    teraz np zauważyłem że wersja 50ps6000 jest droższa o jakieś 200zł od tej co podałem ale na czym różnica polega nie mam bladego pojęcia..
    no ale wersja wyższa więc powinna być lepsza chyba

0
  • #4 26 Kwi 2010 13:26
    hojlo1
    Poziom 35  

PJ - to "HD Ready" (wada to i zaleta)
    PK - to "HD Ready 1080p" (wada to i zaleta)

Wersja "wyższa" często się rożni tylko dodatkowymi możliwościami, a nie np jakością obrazu.
    Oczywiście to nie reguła.

Nikt za Ciebie nie wybierze.
    Odwiedź np. fora związane z HDTV (wystarczy Google) i... mętlik będzie jeszcze większy. ;)

0
  • #5 27 Kwi 2010 09:35
    mzeromski
    Poziom 9  

a PK czym sie rozni od PS.. oba maja full hd

0
  • #6 27 Kwi 2010 12:32
    BliskieMedia
    Poziom 12  

Na Twoim miejscu wybrałabym samsunga PS50B551 ale to wymaga większych nakładów finansowych,ale przemawia za tym to,ze jak sam piszesz masz tuner.
    Jeżeli chodzi o Hd to wszystkie modele posiadają,a do samsunga ma akurat przekonanie.

0
  • #7 28 Kwi 2010 00:01
    mzeromski
    Poziom 9  

widzisz ja tez mam przekonanie do samsunga.. ale gdy ogladalem obraz tu i tu to mi w lg bardziej sie podobal.. to chyba przez to 600 hz. normalnie piękny był a w samsungu jakiś taki przytłumiony..

0
  • #8 28 Kwi 2010 00:11
    bodziens
    Poziom 10  

Jeśli chodzi o PLAZMĘ PK i PJ weszły w tym roku. Wszystkie modele są bardzo ładne. PS-y są trochę starsze. Dokonując wyboru patrz tylko żeby TV był w Full HD. Reszta to wygląd. Jak pisałeś o 50" to np. modele PS7000 i 8000 mają szklaną podstawę i są podświetlane na niebiesko od dołu ale tylko przy włączaniu. Jeśli chodzi o PK i PJ są troszke cieńsze od PS-ów, a design to już rzecz gustu. Natomiast jeśli odbiornik posiada wejście USB to każdy możesz sobie podnieść do maksymalnych opcji za pomocą wgrania softu. Wtedy niższy model masz na tym samym poziomie co ten z górnej półki.

0
  • #9 28 Kwi 2010 01:32
    mzeromski
    Poziom 9  

kurcze ale ten obraz.. najgorsze jest ze nie mam jak puscic sobie dwoch takich samych rzeczy ( np jakiegos kawalka meczu, zeby cos sie dzialo szybko..)
    w sklepie na obydwu telewizorkach eby porównać.. tu jest pies pogrzebany. lg chyba bardzo poszlo w czas reakcji telewizora wlasnie. i to 600hz to moze i nie jest ale poprawe jakosci daje sporaą

0
  • #10 28 Kwi 2010 06:52
    Iceman31
    Poziom 20  

Oko ludzkie nie ogarnia 600Hz tak więc zdawało Ci się :-) Chwyt marketingowy..... Oczywiście nie twierdzę, że telewizor nie ma tych 600Hz tyle, że z punktu "widzenia" oka jest to jak psu na budę.
    Może ten TV był akurat lepiej ustawiony.
    Ja sam osobiście posiadam Samsunga i nie zamieniłbym go na inną firmę (może z wyjątkiem Sony). Dość szeroki zakres skali regulacji daje tyle mozliwości ustawień, ze np Philips którego też oglądałem przed zakupem telewizora poległ.

A co do wgrywania "nowych softów".. hmmmm....to chyba jakaś moda by się znów lepiej poczuć. Niejednokrotnie już tu na forum wspominano i mówili to ludzie którzy się na tym znaj, że jak coś działa dobrze to po co to ruszać??? Zdarzały się przypadki, że soft jedną rzecz poprawił a trzy popsuł bo w poprzednim stanie były lepsze.....

0
  • #11 28 Kwi 2010 08:25
    hojlo1
    Poziom 35  

Iceman31 - całkowicie mylne podejście. :cry:

W "600 Hz" (w LCD =100/200/...nawet już 400) nie chodzi o problem odświeżania, ale "rozdzielczości ruchomego obrazu".

Po prostu procesory w TV (także LCD z tą funkcją) otrzymany sygnał składają od nowa wydobywając "gubiące" się linie przy ruchomych scenach.
    (włąściwie to sam je tworzy = IFC)

B.ładnie właśnie opisał ten efekt "dla oka" mzeromski. ;)

Fotka poglądowa tego efektu (szkoda że już filmik skasowali):
    Link

Tutaj demko:
    Piłkarz
    (ale ściągnąć trzeba, lub wkleić adres w nowym oknie)

0
  • #12 28 Kwi 2010 09:29
    mzeromski
    Poziom 9  

niby samsung ma coś takiego : wyświetlanie obrazu z częstotliwością 600Hz (Subfield motion).
    ale to chyba jednak nie to samo co u lg.. no chyba ze ta opcja byla po prostu nie wlaczona w sklepie co wydaje mi sie nie prawdopodobne..

0
  • #13 28 Kwi 2010 09:58
    Iceman31
    Poziom 20  

Ja nie twierdzę, ze jestem nieomylny :-)
    W ten sposób nigdy na to nie patrzyłem (te wydobywanie gubiących się linii) bo też przyznaję nie wiedziałem, że to tak działa.
    Pisałem z punktu odświeżania a tutaj 600 Hz dla ludzkiego oka to już abstrakcja... nie wychwytywalne.

0
  • #14 28 Kwi 2010 10:28
    mirekgnd
    Poziom 17  

Witam. Ja zakupiłbym Panasonica. Ma najkrótszy czas reakcji matrycy i jest to matryca o aktywnym pobieraniu mocy .Full Hd. 600Hz. Jest tylko jeden 50 calowy Panasonic model TX 50 G 20E lub jego mutacja TX 50 S 20E. Polecam

0
  • #15 28 Kwi 2010 10:40
    hojlo1
    Poziom 35  

600Hz chyba tylko Panasonic może "ręcznie" wyłączać.
    (może się mylę - ale to mało istotne).

Jednak jeżeli TV sterowny w sklepie np z PC (serwer multimedialny) to każde błędne podłączenie może nie uruchamiać tej funkcji (ściśle związana z innymi...).
    ------------------

mzeromski - tu nie ma nad czym dumać, tylko musisz sam podjąć decyzję.

Obojętnie co kupisz - po czasie zadowolenie spadnie, gdyż oprocz innych przesłanek okaże ze np. za 2lata TV 3d (co sam będzie robił na życzenie z 2d->3d) będzie masowo w sprzedaży i...znowu problem. :D

0
  • #16 28 Kwi 2010 11:00
    mzeromski
    Poziom 9  

mirekgnd napisał:
    Witam. Ja zakupiłbym Panasonica. Ma najkrótszy czas reakcji matrycy i jest to matryca o aktywnym pobieraniu mocy .Full Hd. 600Hz. Jest tylko jeden 50 calowy Panasonic model TX 50 G 20E lub jego mutacja TX 50 S 20E. Polecam

no tylko że te telewizorki już sa odpowiedznio droższe..
    ale rozumiem że te modele panasonica róźnią się tylko odblokowanym usb ?? czy sie myle. dlaczego piszesz że mutacja ?
    bo jeśli jest pomiędzy nimi duża róźnica to może warto by bylo zakupić ten model G ale po prostu 46 cali a nie 50 to cena spadnie..

0
  • #17 29 Kwi 2010 12:41
    mzeromski
    Poziom 9  

ma ktos jakies podpowiedzi dla mnie :)
    kazda rada sie przyda.. a czy wersja g20 duzo sie rozni od poprzednich czyli g10 i wersji s10 ?? czy o tylko to dlna i wifi. bo na tym mi nie zalezy akurat.. chodzi mi czy wszystkie sa wyposazone w funckje neodpd bo to przydatna rzecz na pewno. no i czytalem ze mniejsze zzuycie pradu wtedy jest.

ii jeszcze jedno pytanko. uwazace ze dla mnie lepsza bedze plazma czy lcd ?? czym te modele sie roznia od siebie. mowie o 46g20 dokladnie. ale roznice miedzy lcd a plazma. telewizor bedzie uzywany do telewizji hd, i konsoli ps3.

0
  • #18 29 Kwi 2010 18:26
    hojlo1
    Poziom 35  

Widzę że na forum HD też już wybór do LCD powiększyłeś. ;)

Jak faktycznie zawęzisz wybór do konkretów - wtedy "za i przeciw" będą konkretniejsze.

Jednak nie zmieni to nic - decyzję sam musisz podjąć i tak jak większość poleca - oceniaj obraz (najlepiej na sygnale, który preferujesz). ;)

0
  • #19 30 Kwi 2010 15:04
    mzeromski
    Poziom 9  

jednak lcd odpada.. więcej oglądam telewizje niż gram w konsolę. dlatego lepsza będzie plazma. tymbardziej że do kanalów sd jest ona duużo lepsza. zna może ktos stronke na której będe mógł sobie porównac wersję g10 z wersją g20 czym się róźnią,..

0
  • #21 30 Kwi 2010 19:19
    mzeromski
    Poziom 9  

wchodziłem tam.,. ale co ja mogę tam znaleźc , tylko specyfikacje, a nie opinie ludzi. i jeszce jedno, czy jest możliwość odblokowania usb w serii s10e albo s20e ??

0
  • #22 03 Maj 2010 12:45
    adje
    Poziom 14  

Proponuję inny sposób podejścia do tematu.

Zacznę od tego, że w salonie o 18 m2 najdłuzszy bok pokoju nie ma zwykle wiecej niz 5 m długosci. To uwzgledniając siedzisko, i nawet uchwyt scienny daje nawiększa odległość ogladania ok 4 m. Z doswiadczenia mogę smiało okreslić, ze większości osób wystarcza dla tej odległosci 42".
    To wymusza kupienie już TV full HD i rozważenie częstotliwosci oswieżania.
    Plazmy z założenia odrzucam zakup z dwóch powodów:
    1 - konstrukcja zanikajaca i będą później kłopoty chocby z najprostszym serwisowaniem, bo wymiana matrycy sprowadzi sie do zakupu nowego TV
    2 - plazma w pierwszym roku uzytkownia obniża swoje parametry obrazu o ok. 30% i to jest jednym z głównych powodów zanikania tych konstrukcji mimo pewnych zalet. Jest też problem z wypalaniem się znaczników programów jesli ktoś szczególnie miłuje jedną ze stacji TV.

Ja więc brałbym tylko pod uwagę LCD - full HD
    To smużenie przy szybkim ruchu to głównie wina starych matryc typu TN, a nie częśtotliwosci odświeżania. Przy nowych matrycach np IPS ten problem praktycznie nie istnieje.

Ważna jest matryca, bo to minimum 50% wartosci TV.
    Praktycznie na rynku liczą się trzej producenci matryc ocenianych jakościowo wg pozycji:
    1 - Samsung (TV Samsug, Sony....)
    2 - Sharp (TV Sharp, Fuji, ....)
    3 - LG (TV Philips, LG, ....)

Warto poszukać TV z matrycą IPS lub nieco gorszą S-PVA. Inne rodzaju TN nie brać pod uwagę. Lepszym rozwiązaniem jest podświetlanie RGB niz swietlówkowe, bo trwalsze i stabilniejsze przez wiele lat kolory.

Drugie ważne kryterium to czy odbiornik cyfrowy jest juz wbudowany i to standadzie mpeg-4, bo zdarzaja się jeszcze TV bez nich lub z mpeg=2 i trzeba dokupywać rózne gadżety, by to przystosować do odbioru stacji naziemnych w najblizszym roku czy dwóch.

Dopiero trzecim dla mnie kryterium jest częstotliwość odświeżania i ew dodatkowe wyposażenie w zapamietywanie obrazu itp. gadżety.

Po tej selekcji oceny, wybór w połaczeniu z ceną jest już prosty, bo problem zawęzi sie do kilku modeli. Wybór natomiast modelu dokonasz już sam w sklepie.

Nie licz na doradztwo sprzedawcy, bo niektóre modele sa preferowane dla nich gratyfikacjami finansowymi. Żądaj natomiast jednoznacznych informacji wg wyżej podanej kolejnosci.

W tej cenie w moim miescie można znależć z matrycami Samsunga, Sharpa i z LED TV 46" ale innych niż Samsung lub Sony marek. Warto poszukać, bo czasami sa lepiej wyposażone i nowocześniejsze od tych reklamowanych.
    Osobiście omijam matryce LG. LG wykupił Philips i sam mając świadomość ich niedoskonałości, stosuje róznego rodzaju podbijacze kontrastu lub konturu, za które każe sobie słono płacić i to bez uzasadnienia.

0
  • #23 03 Maj 2010 14:15
    mzeromski
    Poziom 9  

a co bys proponował, o jakich modelach mówisz dokładnie. dziekuje za wyczwerpujące podejście do tematu :) dla mnie na prawdę każda sugestia jest ważna

0
  • #24 03 Maj 2010 14:58
    adje
    Poziom 14  

Aktualnie ceny i modele zmieniają się jak w kalejdoskopie.
    Sam nie jestem na kupnie więc nie sledzę bieżąco. Około dwa miesiące temu z kolegą kupowałem TV i kupił wtedy Bravię 42" w promocji, z najnowszą matrycą, w full wypasie i Full HD, z led, 5 letnią gwarancją, w cenie jaką chcesz przeznaczyć.
    Ciekawe propozycje ma też Sharp.

Bardzo nowoczesne i w dobrej cenie mają Fuji i Fujiton lub podobnej nazwie. Mają najnowocześniejsze matryce Samsunga lub Sharpa i są doskonale doposażone PIP i stop klatki, a mają cenę o 1/3 mniejszą od markowych.

Dam prosty przykład.
    Sam kupowałem dla siebie LCD ponad 3 lata temu. Kierowałem się powyżej opisanymi kryteriami i wybrałem TV o nic nie mówiacej nazwie "Opera" 37" - składka Sharpa w Niemczech. Wtedy to był duży ekran, a cena takich markowych wynosiła ponad 4000 zł i z gorszymi matrycami. Ja go kupiłem za coś 2,2 tys. i do dzisiaj jestem zadowolony, bo ma matrycą PVA, wszystkie gadżety (bez DVB-T, bo wtedy nikt o tym nie słyszał). Nim jednak kupiłem to zadzwoniłem o konkrety do serwisu, bo w sklepie nikt nie umiał udzielić odpowiedzi.

Ostatnio szwankowała mi lodówko-zamrażarka Bauknechta. Wezwałem serwis, a serwisant oznajmił mi czy wykupiłem 5-cio letnia gwarancję, bo jesli nie, to nie warto jej naprawiać. Oznajmił mi, ze teraz produkuje się po to, by po gwarancji kupić nowy produkt i napędzać koniunkturę, a nie naprawiać. To nie są produkty, które jak dawniej pracowały 20 lat. Za tę mądrość zapłaciłem coś 90 zł i poszedł nie zaglądając do wnetrza.
    Zagotowałem i postanowiłem, że nigdy już nie będę ulegał fascynacji markowych nazw, a kierował się będe tylko oceną podstawowych bebechów i ceną.

0
  • #25 03 Maj 2010 16:48
    hojlo1
    Poziom 35  

Proponuję b.ostrożnie podchodzić do przemyślan adje.

Takiego pomieszania faktów dawno nie czytałem.
    (Philips wykupił LG, czy odwrotnie?..., Full HD 42' przy np odległości oglądania 4m..., itp. itd... - szkoda "wszystko" przepisywać).

Jako że sprzęt nadal chociaż "z grubsza" nie wybrany proponuję od podstaw zacząć np.:
    http://www.centrumdobregoobrazu.pl/
    (wyważone teksty i nie tylko)

0
  • #26 03 Maj 2010 17:58
    adje
    Poziom 14  

hojlo1 .... czytaj, czytaj i czytaj
    wtedy dojdziesz do przemysleń własnych
    Link reprezentuje już przedawnione informacje od dość wyrafinowanej propagandzie plazmy ale powoływanie sie na nazwiska bez konkretów to tania propaganda plazmy. Argumenty o LCD to wielu punktach przekłamania mówiące o starych matrycach. Prostym kontrargumentem jest to, że z profesjonalnych monitorów graficznych z kineskopami, swiat grafików przeszedł na wyrafinowane matryce LCD typu ISP, a nie na plazmę. Proste pytanie dlaczego - bo oswietlenie w tym przypadku nie gra roli.
    Zrobiono tak wiedząc, że plazma w założeniach miała kiedyś szerszą paletę barw pośrednich, co dla grafików jest bardzo istotne. Nie zastosowano plazmy choć zmiana kolorów w graficznych monitorach nie jest istotna, gdyż stale używa się wbudowanych lub zewnętrznych kalibratorów, a czekano na nowoczesne matryce LCD. Zastosowano matryce LCD, choć wiadomo już, że są opracowane już nowocześniejsze i lepsze matryce nowej generacji oczekujace na szerokie stosowanie.

Odległość ogladania to nic wspólnego z Full HD lecz ma wpływ - nie na jakość jak dawniej - na wrażenia wizualne, na które wielkość ekranu ma wpływ. Obecnie przy 4 m odległosci ogladania zaleca się wielkość ekranu minimum 40 -42".
    Powtarzam zaleca się, co wcale nie znaczy, że musi sie do tego stosować.
    Oczywiscie mozna kupić nawet 100" jesli ktoś ma takie życzenie.

Natomiast FuLL HD ma istotny wpływ i zauważalny jest dopiero od 40". Ci co kupuja Full HD ponizej 37" tylko dla TV, to snobi lub pasjonaci, bo róznicy w obecnych produktach nie zauważą. Natomiast jesli TV ma nowoczesną matrycę typu ISP czy S-PVA to śmiało można stosować taki do kompa jako monitor i wtedy warto kupić. Decydujacym elementem w TV jest jakość matrycy, bo ona równiez wymusza szybkość procesora obsługowego, a co zatym idzie jakość obrazu..

Mając do dyspozycji okreslona gotówkę osobiscie podjąłbym decyzję lna korzyść lepszej matrycy niż wielkosci ekranu i LCD zamiast plazmy, choć to nie znaczy, ze jestem jej nieprzejednanym przeciwnikiem. Doceniam np paletę barw, choćteraz przy najnowszych matrycach LCD nie jest to już tak istotne.

Poplecznicy plazmy powinni się zastanowić dlaczego tak zdecydowanie właśnie zostaja obnizane ceny tych TV, a na rynku pojawia się coraz mniej modeli.

0
  • #27 04 Maj 2010 14:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

adje:
    Zacznę od tego, że w salonie o 18 m2 najdłuższy bok pokoju nie ma zwykle więcej niż 5 m długości. To uwzględniając siedzisko, i nawet uchwyt ścienny daje największa odległość oglądania ok 4 m. Z doświadczenia mogę śmiało określić, ze większości osób wystarcza dla tej odległości 42".

- Oczywista nieprawda , wyliczenia matematyczne odległości też są fałszywe. W HD im bliżej ekranu tym lepiej . Dobry sygnał SD spokojnie wystarczy na 46 czy na 52". Proszę podać co oznacza słowo z doświadczenia ?
    ------------------------------------------------------------------------
    konstrukcja zanikająca i będą później kłopoty choćby z najprostszym serwisowaniem, bo wymiana matrycy sprowadzi się do zakupu nowego TV

- bzdura , proszę podać wiarygodne źródło informacji dotyczące końca produkcji
    oraz tego ze najprostsze serwisowanie to wymiana matrycy ?
    -------------------------------------------------------------------------
    To smużenie przy szybkim ruchu to głównie wina starych matryc typu TN, a nie częstotliwości odświeżania. Przy nowych matrycach np IPS ten problem praktycznie nie istnieje.

- fałsz - proszę podać źródło informacji że tylko matryca odpowiada za częstotliwość odświeżania ?
    Proszę nie mylić pojęć !!!
    -------------------------------------------------------------------------
    Ważna jest matryca, bo to minimum 50% wartości TV.
    Praktycznie na rynku liczą się trzej producenci matryc ocenianych jakościowo wg pozycji:
    1 - Samsung (TV Samsung, Sony....)
    2 - Sharp (TV Sharp, Fuji, ....)
    3 - LG (TV Philips, LG, ....)

nieprawda - są więksi producenci : AUO, MMO, CUO
    Jak donosi portal DigiTimes.com, DisplaySearch sporządziło zestawienie największych producentów. Wyniki okazały się bardzo ciekawe: w produkcji monitorów komputerowych pierwsze miejsce zajmuje chińska firma Chi Mei Optoelectronics
    W najbardziej interesującej nas kategorii producenta matryc do telewizorów zwycięzcą okazała się AU Optronics dostarczająca matryce dla większości znanych marek.
    --------------------------------------------------------------------------
    Lepszym rozwiązaniem jest podświetlanie RGB niż świetlówkowe, bo trwalsze i stabilniejsze przez wiele lat kolory.

to są informacje z kapelusza.
    Drugie ważne kryterium to czy odbiornik cyfrowy jest już wbudowany i to standardzie mpeg-4,

częściowa prawda i ma znaczenie dla kogoś wyłącznie kto korzysta z anteny dachowej lub DVB-C
    Dopiero trzecim dla mnie kryterium jest częstotliwość odświeżania

szczęście że to tylko Twoja ocena
    Sam nie jestem na kupnie więc nie śledzę bieżąco. Około dwa miesiące temu z kolegą kupowałem TV i kupił wtedy Bravię 42" w promocji, z najnowszą matrycą, w full wypasie i Full HD, z led, 5 letnią gwarancją,

nieprawda - Sony nie produkuje lcd led 42".
    Bardzo nowoczesne i w dobrej cenie mają Fuji i Fujiton lub podobnej nazwie

nieprawda Fuji nie produkuje obecnie telewizorów LCD:
    http://www.skapiec.pl/cat/22-telewizory-lcd.html
    Takiej fabryki nie ma:
    http://www.google.pl/search?q=fabryka+lcd+fuj...&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
    ----------------------------------------------------------------------------
    Obecnie przy 4 m odległości oglądania zaleca się wielkość ekranu minimum 40 -42".

nieprawda
    Ci co kupują Full HD poniżej 37" tylko dla TV, to snobi lub pasjonaci, bo różnicy w obecnych produktach nie zauważą.

bzdura
    LG wykupił Philips i sam mając świadomość ich niedoskonałości, stosuje róznego rodzaju podbijacze kontrastu lub konturu, za które każe sobie słono płacić i to bez uzasadnienia.

nieprawda

0
  • #28 11 Maj 2010 15:59
    mzeromski
    Poziom 9  

mój wybór padł na panasonica 46s20e.. mam nadzieje że nie będe żałował. w ostatnich osądach przegrał z lg kp550 :)
    o samsungu pb551 już nawet nie myślę. za dużo osób narzeka na głośność tego telewizora.

0
  • #29 26 Lut 2011 11:16
    zucio1
    Poziom 9  

Temat dość stary, ale ja również posiadam Panasonica 46 s 20e i jestem b. zadowolony, a poszukiwania trwały dłuuuuugo.

0