Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens chłodziarko/zamrażarka KS29V620/01, słabo chłodzi

Romulus7874 26 Kwi 2010 10:25 3692 1
  • #1 26 Kwi 2010 10:25
    Romulus7874
    Poziom 27  

Witam.
    Przygotowany jestem........
    Od jakiegoś czasu rok/pół słabo chłodzi chłodziarka(chłodziarka na dole)Temperatura w zamrażalniku około -18st w chłodziarce +11/13st.Temperatura nastawiona "od zawsze" na 8st.Przy tej nastawie pracuje około 20min(2x10min) na godzinę(wyłącza się oczywiście sama).Przy nastawie 6st lub 4 nie ma zamiaru się wyłączyć.Na tylnej ścianie chłodziarki niewielkie ślady po lodzie/rosa.
    Pytanie: ubytek czynnika? R600a.
    czy coś steruje oddzielnie komorą zamrażania i oddzielnie komorą chłodziarki?
    Agregat jeden.
    Z panelu sterowania wychodzą trzy czujniki.jeden to (chyba) od pomiaru temp zewnętrznej , jeden widać na dole chłodziarki, i pozostały.... gdzieś idzie...do zamrażalnika.
    Lodówka od zawsze wydawała i wydaje dziwne dźwięki,takie hmm, pierdnięcia.
    Z tyłu, po wygonieniu pająków jak nowa,w środku też. Od zakupu siedem lat dopiero..... Co ją boli?

Typ jej:Siemens Electronic
    KS29V620/01
    R600a 72gr
    FD8107
    type KIKSET29A

Awaria wyszła na jaw przy okazji poszukiwania domowych pożeraczy prądu.

Jeszcze jedno. Co w niej "steruje" rozmrażaniem.W dolnej części tylnej ścianki czuć ciepło podczas pracy.To jakiś absurd; grzać po to by chłodzić! Chłodnica z tyłu oczywiście ciepła.

0 1
  • SterControl
  • #2 28 Lip 2010 20:47
    Romulus7874
    Poziom 27  

Odpowiem dla potomności.

Jakiś tydzień po w/w zapytaniu zaprosiłem "starego" fachmana. Przyjechał, oglądał ze środka i z tyłu,nasłuchiwał, i oświadczył że, on jej nie będzie robił. Może pomoże ta robota ,a może wcale. Na moją prośbę, odpowiedział że 150 zł nie moje.
    Spuścił gaz, zmienił filtr/odwadniacz i układ napoił czynnikiem.

W pracy lodówki nic się nie zmieniło niestety. W zamrażarce jak było i w części chłodniczej też. Tak że, limit napraw wyczerpany dla niej. Niech chodzi aż się upali.Zmieniłem położenie czujnika temperatury w komorze chłodziarki,na bardziej przy "zimnej" ściance.Dodatkowo zasłoniłem styropianem dolną część tylnej ścianki ( tą część która grzała) niech nie podgrzewa mi tu i tak ciepłej chłodziarki.

Amen.

0