Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja wzmacniacza Elmuz

26 Kwi 2010 11:36 6167 12
  • Poziom 13  
    Zakładam nowy temat bo w starym nie dostałem odpowiedzi.Kupiłem tego elmuza. Tylko zastanawiam sie czy to na pewno ten model .Sprzedawca podał że jest to elmuz 2404 Oto fotki:

Pozdrawiam

Proszę zamieścić zdjęcia zgodnie z wymogami - na serwerze Elektrody.
    (dj-MatyAS)

Poprawione! Przepraszam najmocniej po prostu przyzwyczajenie z innych forum.
  • Poziom 42  
    Szanuj trochę nasz czas i zamieść te fotki bezpośrednio na forum, a nie za pomocą jakichś stron ze skaczącymi oknami reklamowymi.
  • Poziom 25  
    A na moje oko to coś z pokroju 2X08(M) bo widzicie państwo że na tyle obudowy pisze OUTPUT 8ohm a więc pracuje od 8omów .

Może to być 2208(M) bo 2158M to chyba nie to (napewno!)

przeraża mnie ten mały wentylatorek i to skierowany na trafo a nie na radiatory albo przynajmniej tranzystory - ja posiadam 2158M i tam jest wiatrak(!) metalowe łopatki a wiatrak ma 17W i jest pod 230V i jest skierowany prosto na radiatory-jak to ktoś powiedział "robi przeciąg w pokoju".
  • Poziom 33  
    Może to być 2258 bo 2404 na pewno nie bo one miały wskaźnik mocy na ledach chyba na 10ciu . Generalnie możesz próbować odgadnąć moc na podstawie mocy trafa .
    Ja też mam 2158 i nie mam wiatraczka a wzmacniacz po długim mocnym graniu jest może lekko ciepły.
  • Poziom 13  
    Na trafie pisze 1200 Va.
    Pozdrawiam

Jesli chodzi o model to moze
    to byc 2208, 2204,2258,2254,2304 M

Tak jest , byla partia wzmacniaczy 4ohm ---z napisem 8 ohm.
    Można to poznac po napieciach . Na bialym polu tylnej sciany
    wpisywany byl prawidlowy typ.

Taką informację dostałem od Pana z Elmuza.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Ostatnia pozycja odpada, poniewaz M oznacza mosfet, a w twoim sa tranzystory bipolarne.
  • Poziom 33  
    wszystkie były mosfety oprócz tych 210x bo one były na bipolarnych ten ze zdjęciach jest na takich samych tranzystorach jak mój 2158M tylko ma więcej tranzystorów. Moc trafa 1200VA sugeruje jednak 2x400W Nie pasuje mi tylko to że wszystkie jakie spotkałem 2404 i wyższe miały wskaźniki mocy na chyba 10 ledach i możliwość pracy w mostku
  • Poziom 25  
    Ja mam 2158M i mam takie same tranzystory chyba po 4 na kanał.
  • Poziom 25  
    Duze trafo, sporo tranzystorów. Ja bym stawiał na minimum 2x400 mimo tego iż ten model też widzialem wylacznie z wskaźnikami wysterowania. No ale mogłobyć tak, że włożyli w taką obudowę jaką mieli pod ręką hehe
  • Poziom 13  
    No jest problem żeby znaleźć odpowiedni model tego wzmacniacza:) Niby trafo pasuje ale obudowa bez wskaźników nie bardzo..
  • Poziom 26  
    Sprawdź napięcia zasilania i będzie wiadomo.
  • Poziom 25  
    Tutaj bym się zastanawiał trochę...
    Ja mam 2158M w zasilaczu jest 4x4700 (2x 2x4700uF).
    Trafo mam 400VA 2x39V a na kondach jest napięcie blisko 80V (w stanie spoczynku).

Być może myli ta obudowa a wzmacniacz może pracować od tych 4omów.