Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia X3 opinia - czy kupić, nie kupić - opinia, test

tymeczek 26 Kwi 2010 12:05 1650 0
 • #1
  tymeczek
  Poziom 24  
  Nokia X3 to typowy przykład coraz to popularniejszych telefonów z serii - muzyka bez słuchawek. Co to znaczy? Pewnie nie raz minęliście na ulicy nastolatka, któremu - dosłownie - z dłoni lub z kieszeni grała muzyka. I to bardzo głośno. W 9 na 10 przypadków nie był to ani WalkMan, ani Ipod czy jakikolwiek inny odtwarzacz muzyczny, lecz właśnie telefon typu - muzyka bez słuchawek. Małe i mocne głośniki stereo, robiące niezły hałas. Tak pokrótce można opisać ten gatunek. Ale do rzeczy.

  Nokia X3 nie zachwyci Cię jakością wykonania i zastosowanych materiałów. Nie próbuj też sobie tego tłumaczyć w sposób - jak na ten przedział cenowy może być. Otóż uważam, że właśnie w tym przedziale cenowym jest bardzo duże pole do popisu i całe mnóstwo aparatów na rynku, z których producenci Nokii, mogliby brać przykład. Slider z dużym czytelnym ekranem, jakim jest Nokia X3, z daleka może się spodobać. Po wzięciu aparatu do ręki to już inna para kaloszy. Przejdźmy do konkretów, przecież telefon nie ma tylko dobrze wyglądać.

  W codziennym użytkowaniu model ten spisuje się bardzo dobrze. Pracę baterii, jak na tak prądożerne maleństwo, oceniam na więcej niż zadowalającą. Czasy podawane przez producenta to odpowiednio - 7,5 h rozmów i 380 h czuwania. Jakość odtwarzanych dźwięków - wzorowa. Ale przecież to telefon muzyczny, więc nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej. Wyświetlacz o przekątnej 2,2 cala i rozdzielczości 320 x 240 (QVGA), mimo że nowością nie jest, cieszy oko. Podobnie jak i gniazdo AV 3,5 mm, które pozwoli użyć porządnych słuchawek i wykorzystać maksymalnie potencjał urządzenia. Cena rynkowa - około 450 zł. Werdykt? Jeśli chcesz mieć muzyczny telefon, który spersonalizowaną klawiaturą i menu nie utrudnia codziennej pracy, a według Ciebie jakość zastosowanych materiałów i wykonania to kwestia gustu, powinieneś poważnie rozważyć zakup tego modelu.

  Wady:
  - Jakość wykonania i zastosowanych materiałów - moim zdaniem mogło i powinno być lepiej
  - aparat nie ma lampy błyskowej
  - brak wifi


  Zalety:
  - dobra bateria
  - bluetooth pozwala na podłączenie bezprzewodowych słuchawek stereofonicznych
  - głośność i jakość odtwarzanej muzyki
  - dobrej jakości wyświetlacz