Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens a52 po simlocku

Freexco 18 Sie 2004 10:57 3228 27
  • #1 18 Sie 2004 10:57
    Freexco
    Poziom 18  

Zdjąłem simlock z Siemensa a52 programem Freia, przecięta ścieżka - wszystko ok, telefon działa bez zarzutu, ma zasięg, dzwoni itp - problem w tym ze po 5 - 10 minutach jest krótkie "beep" i sam się wyłancza... np gdy leży sobie spokojnie na biurku.
    Ciekawe jest to, że jak jest włączony bez karty sim to sie nie wyłancza. Bateria sprawdzona na innym telefonie - jest dobra. Telefon komunikuje sie z kompem po kabelku więc można wgrać inny eepom tylko czy to cos pomoże? Mam innego a52, simlock zdejmowany tym samym sposobem, ta sama wersja softu, zrobiony przez inną osobę i działa OK- zauważyłem ze ma różne numery imei na naklejce i inne w pamięci telefonu więc prwdopodobnie ktoś załadował mu innego eeproma. Czy to może pomóc - czy to wyłanczanie to kwestia wyłacznie sprzętowa? Oba telefony sa nowe z wersja softu v9. Ewentualnie gdzie znaleść czystego eeproma do a52, szukałem 2 dni i nic:(

0 27
  • #3 21 Sie 2004 12:52
    barex
    Poziom 10  

Witam

Pomocy po zdjetym simlocku FREIA 15 przestał działć klawisz (zielona słuchawka) nie można wybierać numerów w configuracji programu ustawiłem w boot type Bootcore bug (może to coś uszkodzoiło) co megę z tym zrobić ??

0
  • #4 21 Sie 2004 13:08
    barex
    Poziom 10  

Witam

Pomocy po zdjetym simlocku FREIA 15 przestał działć klawisz (zielona słuchawka) nie można wybierać numerów w configuracji programu ustawiłem w boot type Bootcore bug (może to coś uszkodzoiło) co megę z tym zrobić ??

0
  • #5 21 Sie 2004 14:19
    cinekk
    GSM Product Supporter

No nie wiem jak można w tym cokolwiek źle przeiąć... no chyba że rączka sie komuś nieźle rozpędzi... ja zrobiłem już tego jakieś 50sztuk, czasami nawet z braku narzędzi testpointa śrubokrętem dłubałem... ludzie pomyślcie przy tym bo to jest takie proste i dobrze widoczne... jak sie w dobrym miejscu tnie to można nawet 4-5mm kreche robić z góry do dołu i nic sie nie stanie ;)

0
  • #6 26 Sie 2004 12:49
    100841
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 26 Sie 2004 19:15
    dopi
    Poziom 12  

No wlasnie czy ma ktos jakis schemat w ktorym miejscu nalezy przeciac sciezke ? Bo chodza z tymi siemensami ale nie wiem dokladnie gdzie to poprzecinac.. :>

p.

0
  • #8 26 Sie 2004 23:04
    norbi45
    Poziom 33  

Dodaję program z testpointami . Jest w nim 11 siemensów i również A52.
    Lub jeśli ktoś chce samo zdjęcie do A52(jest dokładniejsze niż w tym programie ).
    Po przecięciu można użyć programu FREIA v.18

0
    Załączniki:
  • #9 27 Sie 2004 20:24
    100841
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 27 Sie 2004 22:33
    norbi45
    Poziom 33  

Oczywiście nie wszyscy muszą znać j.angielski, ale wystarczy użyć słownika.
    A60 c60 bad cut repair - naprawa złego cięcia
    A60 c60 cut - cięcie (tu należy ciąć)
    A60 c60 back test point - powrót test pointa ( w ten sposób można połączyć z powrotem, przeciety test point)

By ściągnąć simlocka z a60,c60 trzeba przeciąć ścieżkę , a potem programem usunąć simlock.

0
  • #11 28 Sie 2004 12:43
    100841
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 28 Sie 2004 12:50
    cinekk
    GSM Product Supporter

Bosze... wy tutaj macie swój własny zacofany świat ;) no żeby jeszcze nie wiedzieć co oznacza Cut itp. to już w ogóle lepiej przy nokiach pozostać i kalkulatorze to w końcu prostrzy program ;]

A tak propos tego załącznika z tp do a52... to miejsce cięcia jest źle pokazane tzn. troche za blisko innych ścieżek i strasznie duże ryzyko jest przy cięciu w tamtym miejscu... dlatego nie dziwie sie że już tyle ich uwalono.

Dołanczam zdjęcie z zaznaczonym 100% TP przy cięciu którego nie ma szans na uwalenie niczego... ciąć trzeba głównie przy ścieżce... ale zaznaczyłem czarną linią, długość na jakiej można śmiało ciąć bez żądnych uszkodzeń... więc jak widać, nawet gdy sie komuś rączka rozpędzi to nie będzie problemu.

0
  • #13 28 Sie 2004 12:59
    100841
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 28 Sie 2004 13:18
    cinekk
    GSM Product Supporter

To moż lepiej nie tnij ;]... widze że już każdy gimnazjalista to simlocker... życze powodzenia loool ;]

0
  • #15 28 Sie 2004 13:19
    100841
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 28 Sie 2004 13:20
    100841
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 28 Sie 2004 13:26
    cinekk
    GSM Product Supporter

kkarols16 napisał:
    A w siemensie a 50, a 52 to trzeba zrobić test pointa i jeszcze przerabiac kabel?????????
    ]

Bosze... no comments.

Tam na górze masz taki przycisk szukaj a przy pośicie edytuj... czasami dobrze jest z nich skorzystać. I sorry masz racje, gimnazjum już skończyłeś... gratuluje [;

0
  • #18 28 Sie 2004 13:37
    Left
    Poziom 18  

Witam...
    Mam jedną taką sztukę, którą ciąłem i padła...
    Dałem typowi inny telefon i okazało się, że padłem na 200 zł.
    Dlaczego?
    Po cięciu fon nie wstał. Nie było żadnej komunikacji z kompem... Ciąłem dobrze. To wiem.. Na innej baterii to samo. Nawet nie łąduje.
    Co się okazało.
    Przed cięciem nie sprawdziłem czy fon działa. Teraz wiem, że sporo aparatów jest uwalonych fabrycznie.. Fona nie sprwdzałem bo przyniósł go dobry kumpel i to był duży błąd. Koleś nawet nie był świadomy tego, że kupił z...bany aparat.. Nawet gwarancji nie miał podbitej.

teraz pytanie. Czy ktoś się spotkał z podobną awarią?
    Co tam tak pada w tych A52?

Uprzedzam uwagi.. Wiem, że zachowałem się jak lamer i do tej pory pluję sobie w brodę..:(

0
  • #19 28 Sie 2004 13:51
    cinekk
    GSM Product Supporter

A przynajmniej we freii wywala "Boot file is not accepted"... czy zupełna martwica ? Bo były już takie przypadki na gsmhosting... przed cięciem może i telefon działał ale teraz zapewne miałeś ogromego pecha...

sprawdz kwadratowy układzik "T1023 (PH4050)" nad złączem do kabelka, jeżeli flash nie leży to po wymianie powinno normalnie komunikować.

0
  • #20 28 Sie 2004 13:56
    Left
    Poziom 18  

Fon is dead...
    Box wykazuje, że jest coś podłączone ale program nie reaguje na czerwony przycisk...
    Freia 9,10,15 i 18 to samo..
    Chciałem wgrać bootcore ale sam widzisz...

0
  • #21 28 Sie 2004 13:59
    cinekk
    GSM Product Supporter

Największa zagadka jest w tym czy telefon przed tym działał... bo jeżeli tak to mógł paść tylko ten mały układzik... a jeżeli już nie działał przed tym to mogło paść praktycznie wszystko :\ O ile by wykazywało w freii Boot file is not accepted t by było łatwiej :\

0
  • #22 28 Sie 2004 14:05
    Left
    Poziom 18  

ok.. dzięki za odpowiedź... Idę do domu a od poniedziałku mam urlop :)

0
  • #23 28 Sie 2004 14:08
    cinekk
    GSM Product Supporter

Jest jeszcze jedno ale... może być tak jak z c55 czasami... we freii trzeba wyłączyć DTR a zostawić zaznaczone to drugie chyba RTS, bo niektórych telefonów nie wykrywało z DTR.

0
  • #24 26 Paź 2004 07:49
    grzechugd
    Poziom 21  

Sorry że wykopałem tego posta z przed 2 miesięcy, ale chciałbym dalej pociągnąć ten temat.
    Otóż mam taki sam problem jak Left, choć nie do końca.
    Nie sprzwdziłem fona przed cięciem. :(
    U mnie jest taki problem, że telefon po wciśnięciu power na któtko zaświecą się diodki i i fon się wyłącza. We freii wyświetla Boot file is not accepted. Miał ktoś taki ptzrypadek.

0
  • #25 26 Paź 2004 08:44
    lafa
    Spec od GSM

uszkodzony obszar eeproma tylko co do boota niezaakceptowanego zdejmij cpu co do sluchawek ktore dzialaly czy tam padly po locku i zimne to zazwyczaj jest tak ze ktos zdejmujac ekran robi taka sieke a nawet nie jest tego swiadom w tych siemensach jest starsznie slaby druk juz nie raz mialem pourywane punkty pod Infeonem wiec to moje zdanie na ten temat

0
  • #26 16 Lut 2006 21:08
    Yogi_2006
    Poziom 10  

sorry że tak kope w starych tematach ale potrzebyje epperomu do a52!! Prosze o pomoc!! link u góry nie chodzi mi!! prosze przesłać go na email Krzywy_33(malpa)wp.pl z góry dzieki

0
  • #28 16 Lut 2006 22:13
    Yogi_2006
    Poziom 10  

wieeeeeelkie dzięki 4 all !!!! a zwłaszcza dla Norbiego45!! Fon chodzi i ma sie dobrze!!
    jeszcze raz dzieki za pomoc!!!

0