Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uDimenson el comp - opinie + jednostka sterująca

26 Kwi 2010 13:08 3059 30
  • Poziom 10  
    Witam,
    Chciałbym kupić głośniki na przód + radio ( z czasem pojawi się wzmak) . Co sądzicie o el comp 6 i do tego radio , no właśnie nie wiem jakie ... na wszystko chciałem dać 800zł .
    Muzyka różnego rodzaju dlatego głośniki chciałbym w miarę uniwersalne.
    Drzwi wygłuszone, a głośniki z czasem będą grały pod wzmakiem ale to potem jak uzbieram kase na wzmak.

Chętnie poznam inne propozycję
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Oczywiście nowe chcę kupić ... Auto to puntoII
    Radio bardzo wpłynie na jakość dźwięku skoro tak czy tak w przyszłości pójdzie to przez wzmacniacz ?? Co powiecie na Alpine CDE 111RM ??
    Jeszcze pytanie od znajomego , czy do astry II nadadzą się PB S-6C ?? , cena 300 zł , muza różnista ... słyszał ktoś je jak grają ??
  • Poziom 10  
    Z negatywnych to słyszałem , że komuś popsuły się itd, a co do dźwięku z nich to nie słyszałem ani opinii ani jak grają, jedynie polecenie ich przez sprzedawców w sklepach dlatego pytam .
    Co do radia to raczej używka nie wchodzi w grę , po za tym wyczytałem gdzieś na forum , że większość w kwocie do 1000 zł zagra bardzo podobnie (żebym nie mówić tak samo)
  • Poziom 14  
    Witam

Większość NOWYCH radii w kwocie do 1000zł może zagrać podobnie ale z tym się też nie zgodzę, ponieważ każdy producent ma inny profil brzmienia i trzeba wybrać to co nam odpowiada.
    Co do nowy czy używany to zdecydowanie lepiej kupić użwykę niż nówkę, ponieważ np. dobra używka za 500 zł zagra lepiej niż nówka za 1300 zł. Jeżeli chcesz nowe radio to według mnie z nowych w tej kwocie (myślę 400 zł) warto rozejrzeć się za Kenwoodem, dobre radia z dosyć dobrym dźwiękiem za rozsądne pieniądze.
    Co do głośników to jeżeli planujesz w przyszłości piecyk to polecam kupić DLS-a R6a w używce (nowe na Allegro są już od 550 zł, w używce mój brat kupił za 450 zł komplet, więc warto).
    Jeżeli chodzi o radyjko to np. Kenwood KDC-W4044 - około 350 zł na Alle za nówkę.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    el-compy to budzetówa, ani jakosci specjalnej a tym bardziej nie licz na to ze zadowoli Cie basowo sekcja midwoofera... Nie sa warte swojej ceny...
  • Poziom 10  
    Tylko , że piecyk tak szybko nie pojawi się ,a R6A bez niego słabo będą śmigać i w dodatku ponad stówę są droższe - tak usłyszałem w sklepie caraudio gdzie właśnie polecili mi el comp 6 . Chciałem zasięgnąć opinii na forum bo nigdy nie wiadomo czy w sklepie nie chwalą tego co im na półkach zalega.
  • Moderator CarAudio
    R6a na samym radiu słabo grają ale takie HSK , to już potrafią kopnąć i narobić "hałasu" ...w dobrym tego słowa znaczeniu . HSK są też "uniwersalne" a o takie pytałeś ;)

PS: el compy grały u mnie chyba najkrócej z zestawów ... dobrze wykonane i .. to wszystko z zalet .
  • Poziom 10  
    Po głębszym zastanowieniu macie Panowie rację ... lepiej kupić coś lepszego , a potem dobry (pojęcie względne) wzmak niż potem znów wymieniać głośniki z przodu, chyba zdecyduję się na R6A. Jeszcze jakieś radyjko za 500 zł potrzebuję ale nie mam nic konkretnego na oku, zastanawiam się na firmą kenwood bo podobno są dobre jakościowo - tak usłyszałem ... Co myślicie ?? Chciałbym coś nowego nie używkę.
  • Poziom 10  
    KDC-4547UB
    KDC-BT30
    Które Waszym zdaniem lepsze?
  • Poziom 17  
    Ja mam Hertz'e HSK 165.3(starsza wersia) i polecam.Są głośne nietracąc przy tym jakości.A do 500zł to możesz szukać używek Alpine CDA 9812R bardzo fajne radio ale zaraz będą komentarze ze te radio i hertz'e będą miały ostrą górę ale każdy lubi co innego :)
  • Poziom 10  
    No właśnie chcę nówkę i z radiem jest największy problem jeśli chodzi o wybór bo głośniki to R6A albo jak kasy braknie to el comp 6 , a radio ... wielki znak zapytania ...
  • Poziom 22  
    bluszcz123 napisał:
    bo głośniki to R6A albo jak kasy braknie to el comp 6 ,
    No oto fest, dwa diametralnie rózne zestawy :)
  • Poziom 10  
    Owszem , różne ale chyba w miarę dobrze trafione z tego co ludzie piszą na forum , choć nastawiam się na R6A
  • Poziom 22  
    Uwierz ze czasem nie warto słuchac wszystkiego co inni pisza... Zdecydowanie korzystniej namierzyc kogos z okolicy i sie samemu przekonac...
  • Poziom 10  
    Racja ale obawiam się, że nie mam takiej możliwości ... W takim razie pytanie do Ciebie, co Ty mi polecisz?
  • Poziom 22  
    Zostan przy r6a jesli w przyszlosci dorzucisz piec a pokaza duuzo miecha z drzwi pod warunkiem solidnego wygluszenia...

Wez HSK jesli chcesz juz teraz słuchac gry na jako takim poziomie, dorzucisz pieca a przekonasz sie ze wooferek potrafi niezle kopnac (nie tak dobrze jak w r6a) ale tweeter zagrac duzo detaliczniej i przyjemniej niz w dls' ie...

No i oba te zestawy deklasuja EL compy w których jak w wiekszosci produktów u-dim placi sie za wątpliwą renome wypromowana raczej na forach CA i poparta owczym pędem... :
  • Poziom 10  
    No to ciągnąc temat dalej to co polecisz z pieców do R6A ? może podpowiesz coś w sprawie radia? , podałem wyżej swoje propozycje co znalazłem opierając się o wskazania kolegów z forum...
  • Poziom 22  
    Na temat radia sie nie wypowiem bo nie gustuje w jednostkach tego typu, tu nie pomoge...

Co do pieca pod r6 sprawdz PW, a ogólnie wazne zeby watty byly pewne i solidne, w mniej jak 80 rms bym nie celował jednak te głosniki lubia "jeść"...
  • Poziom 10  
    Co do pieca to będę chciał iść w 4kanałówkę aby jeszcze z mostka jakiegoś suba zasilić ... no ale to kwestia jeszcze do przemyślenia , póki co to radio i głośniki ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z 4 kanałówką zasilającą R6-stki może być ciężko

lub będzie musiała sporo kosztować .
  • Poziom 10  
    Zapewne trochę kosztować będzie ale może w granicach 800 - 1000 zł coś kupię
  • Moderator CarAudio
    Ktoś tam z userów sprzedaje Phase rs4 , więc pewnie zastuka Ci na PW ;)
  • Poziom 17  
    lukas22 mastah napisał:

No i oba te zestawy deklasuja EL compy w których jak w wiekszosci produktów u-dim placi sie za wątpliwą renome wypromowana raczej na forach CA i poparta owczym pędem... :

Jak już tak porównujecie to pasowałoby odrobinę obiektywizmu i uwzględnienia faktu, że EL-6 Comp to całkiem przyzwoite głośnik ale do standardowego grania w klasie raczej dla początkujących, którzy na wstępie swej przygody z car audio przeważnie często jeszcze myślą o graniu tylko z samego radia lub co najwyżej z niezbyt finezyjnie brzmiacymi tańszymi wzmakami. W tej klasie spokojnie dają radę i to nawet z lekkim zapasem. Po drugie - nikt tych głośników siłowo nie promuje poprzez fora w jakiś zorganizowany czy kontrolowany sposób. Po trzecie - owczy pęd to jest raczej większy na wspomniane R6A, które są jak najbardziej dobrymi głośnikami, ale też nie do wszystkiego i nie zawsze się sprawdzą bez konkretnego prądu i bardziej profesjonalnego montażu.
    Po piąte - standardowy detal:
    EL-6 Comp - 399zł
    R6A - 899zł
    więc chyba już z samego założenia nie są to porównywalne ze sobą półki, które się wrzuca do jednego wora. Podobnie zresztą jak HSK.
    Tak więc Panowie, odrobine dystansu.
  • Poziom 22  
    Panie Jurku troszke luzu... Bo da sie jednak zauważyć czasem ze sledzisz tematy dot u-dim i nie lubisz jednak kiedy padaja jakies "niepasujace" dystrybutorowi opinie na temat tej marki, w sumie mnie to nie dziwi...

Fakt przyznam ze stawianie ich na jednej półce z HSK i r6a chocby ze wzgledu na budzet jest nieporozumieniem i jestem tego jak najbardziej swiadom, ale cytując mnie zauwaz ze nie ja tu zaproponowałem r6 zamiast el-compów i raczej nikt ich tu nie stawia ich na równi ...