Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie na wesela, studniówki itp do 300 osób

26 Apr 2010 14:30 4219 19
  • Level 9  
    Witam

To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich

Zakładam kapele weselną i potrzebne mi nagłośnienie.
    Chciałbym kupić coś do 4 tys. To za jakiś czas ale chciałbym mniej więcej wiedzieć co będę musiał kupić

Na razie potrzebuje czegoś na próby żeby podpiąć klawisze i mikrofon do wokalu (i może mikro do saksofonu) bo jak na razie to jak perkusja gra to już prawie nikogo nie słychać a co dopiero o śpiewaniu mówić. Co proponujecie?

Chciałbym żeby to było coś taniego i coś czego później np nie trzeba będzie zmieniać lecz tylko dokupić sprzęt bo jak na razie to każdy z nas zainwestował w swoje instrumenty i nie ma za dużo kasy na nagłośnienie.

Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    A ile pieniażków na "teraz" macie na to przeznaczone ? To jest podstawowe kryterium .
  • Helpful post
    Level 25  
    Jak chcesz podpiąć dużo instrumentów i wokal potrzebujesz większego miksera(nie 2kanały) i większą ilość mikrofonów najlepiej przewodowych i w tym znajdą się też mikrofony pojemnościowe jak i dynamiczne. Potem rozbudujesz zestaw i braknie wejść w mikserze i braknie mikrofonów.

Ja bym polecał Ci zestaw 2+2 (dwie górki i dwa doły) np. STX PA-600 + suby na 38/550/4/AE to jest najtańsza alternatywa.

Ale wątpię zebys sie w tej kwocie zmieścił - mówimy tutaj o nowych (porządnych=firmowych) końcówkach mocy (wzmacniaczach.).
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 9  
    Myślę że tak na razie do 800zł ewentualnie 1000zł tylko nie wiem czy da rady coś za tyle kupić :/
  • Helpful post
    Level 16  
    Za 1000 zł coś tam da radę złożyć ale bedziesz tego szukał na allegro pół roku . Ja szukam to wiem . Musisz mieć jakieś kolumny przede wszystkim .Dla waszych potrzeb to na poczatek dwie stare eltronki jako kolumny .Do tego wzmacniacz i mikrofony porządne .Nic więcej za te pieniądze nie kupicie .
  • Helpful post
    Level 11  
    witam.za 3-4 tys, kupisz naglosnienie na proby i na male [ do 100 osob] imprezy okolicznosciowe. ldm to na poczatek ok seria pxp 315 da rade troche slaby driver ale mozna go w przyszlosci wymienic na np 1,4 z hornem. powermikser sobie odpusc, kup mikser i koncowke [ z tanich mikserow fajnie brzmi soundcraft seria epm lepiej jak budzety yamahy czy tanie behringery] koncowka tutaj moge polecic t-amp 1050 lub 1400 , dapa 900,1200 i crowna lps 1500 lub 2500 zaleznie jakiej rezystancji kolumn uzyjesz.Mikrofony cos z taniej serii shura np pg 58 lub sm 48 mozesz pokusic sie o jakos uzywke np sm 58 lub cos ze starej serii 500 [ np 565 lub 588] senheisser ale od modelu 840 bo nizsze modele to kasa za marke. Mysle ze w 4 tys. sie zmiescisz ale o imprezach na 3oo osob zapomnij .
  • Level 16  
    Czy WY nie czytacie co chłopak pisze ????? Te 4 koła to będzie miał ale .....kiedys .........teraz ma 1000 zł .
  • Level 9  
    4 tys będę miał po wakacjach jak coś zarobię może nawet więcej. To na 300 osób ile musimy kasy mniej więcej mieć żeby to grało w miarę dobrze?
  • Level 9  
    Dobra, przynajmniej wiem ile mam kasy zebrać :/
  • Helpful post
    Level 11  
    Przeciez jest napisane ,,chce kupic naglosnienie do 4 tys zl,, to kto nie umie czytac .... za 1000 pln to mozna kupic budzetowa koncowke np. thomann ta- 1050 i to w de. bo u nas to wiecej ja mialem okazje i kupilem ja za 799 pln ale to stare czasy. Wesela to odpowiedzialne imprezy i niema mowy o eksperymentowaniu ze sprzetem . 4 tys to minimum na poczatek a propozycje grania na eltronach czy altusach czy na kolumnach z bambusa za 300 pln to lekka kpina, i nie chodzi tu o jakosc czy glosnosc tylko o duze prawdopodobienstwo ze sprzet nie przezyje imprezy no a goscie weselni moga nie byc wyrozumiali.Niech ktos nie pisze ze kiedys gralo sie na eltronach i bylo dobrze gralo sie na tym co kto mogl zdobyc. Zgadzam sie z dj . mapetem ze 600 wat[ rms na markowych przetwornikach] na wiekszosc wesel wystarczy[ no bo kto robi teraz wesela na 300 osob] ja sam z reguly taka moc uzywam na malych weselach[do 100 osob] 2x ldm pxp 315 = 600 wat i crown lps 25oo [ 2x 550 w 8 om] moge wiecej ale po co.Zestawy 2 plus jeden to tez ciekawa propozycja sam zastanawiam sie na takim zakupem , zestaw ldm sas 700 to swietny wybor mimo 12'' bas na tego typu imprezy w zupelnosci wystarczy mala waga i gabaryty swietny serwis no i przystepna cena. pozdrawiam.
  • Level 9  
    Czyli jaki sprzęt dobrze kupić na początek? A do ilości osób to na ile osób są najczęściej wesela robione? Chciałbym wiedzieć czy może lepiej poczekać z tym sprzętem i dozbierać kasy czy może dokupywać nowe rzeczy po trochę?
  • Helpful post
    Level 34  
    Na początek możesz kupić pełnopasmówki ala Ldm Pdp815. Z czasem jak zaczną Ci się faktycznie trafiać większe imprezy dostawisz do nich subbasy, na początku poradzą sobie bez nich. Do tego jakiś koniec i masz na wejście 5-6 tyś na sam front. Do tego potrzebujecie mikser, to wydatek ok 1500 za coś budżetowego. Okablowanie, mikrofony, statywy i reszta drobnicy to już w zależności w jakim składzie gracie. No i przydałby się jakiś odsłuch, jakieś najtańsze aktywne to wydatek 1000-1500 pln za sztukę. Ogólnie poniżej 10tyś ciężko się wyrobić aby to miało ręce i nogi.
  • Helpful post
    Level 10  
    Miałem ten sam problem, może poszukaj czegoś używanego? Czasami zespoły wymieniają sprzęt na którym grali do tej pory a stary grający chociaż nie raz nieźle styrany sprzęcik sprzedają. Zz tym funduszem nic ciekawego nie kupisz a od czegoś trzeba zacząć.
  • Helpful post
    Level 12  
    Nie stresuj się zbytnio brakami w kasie.Najtrudniej jest zacząć kompletowanie sprzętu.Uwierz,że wiem coś o tym.Jeżeli masz zespół ludzi,którym nie jest wszystko jedno na czym grają to na pewno wspólnie zarobicie na porządne graty.No chyba,że nastawiacie się tylko na kasę to już inna sprawa.Ja zaczynałem granie od Peaveya, po roku zrobiliśmy zmianę na JBL SR.
  • Level 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc. W takim razie poczekam i po wakacjach kupimy. Myślę że przez wakacje się coś zarobi i może 10 tys wspólnie uzbieramy
  • Level 25  
    Za 10k można by już było coś złożyć - Eminence Delta np. a jak uzbieracie mniej te 5-6 to ja bym się pokusił na początek na STX-y do tego nowe końcówki i zestawik by było na początek.
  • Level 43  
    Skąd jesteś. Miał bym ew. coś na początek dla was.

Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Ja jestem z Łętowego. Taka wieś w woj małopolskim, dokładniej to powiat Limanowski. Jeżeli jesteś z Siemianowic Śląskich to ok 140 km od Cb mieszkam.

Co to za sprzęt, ile chciałbyś za niego?