Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telefon wybrać Nokia czy Samsung, a może SonyEricson ?

Freddy 26 Apr 2010 15:07 3779 11
    Freddy
    Level 43  
    Jaki telefon wybrać, Nokia czy Samsung?
    Mam do wyboru Nokia 5230, Samsung Galaxy i5700, a może SE np. Xperia?
    Na jakim systemie wybrać telefon, Symbian, czy Android?
    nece616
    Level 26  
    Zdecydowanie skierowalbym sie nad wyborem Nokii
    mobista
    Level 35  
    Ja polecam Symbian'a/Windows Mobile - systemy dość dobrze rozwinięte ;) Android'a uboga ilość dostępnego softu firm trzecich. Jednak zamiast 5230 polecam Nokię X6 - bardziej "przyszłościowy" telefonik. Samsung jak dla mnie kicha. Jeżeli stać Cię na Xperię to także polecam ;)
    daavid117
    Level 42  
    Porównanie XPERIA do Nokii 5230 jest raczej nie na miejscu. Polecam XPERIA.
    mobista
    Level 35  
    @daavid117 tylko nie każdego na nią stać :D.
    daavid117
    Level 42  
    mobista wrote:

Freddy wrote:

Kolega pytał o porównanie i nie podał ceny maksymalnej więc poradziłem najlepszy telefon z tych, które wymienił.
    Freddy
    Level 43  
    daavid117 wrote:
    mobista wrote:

Freddy wrote:

Kolega pytał o porównanie i nie podał ceny maksymalnej więc poradziłem najlepszy telefon z tych, które wymienił.

Tak no to przeczytaj dokładnie, jak napisałem
    Quote:

Dałem dwa do wyboru, a Xperia napisałem "może"
    Po drugie jak narazie nikt nie udzielił mi odpowiedzi na temat systemu, WM, Symbian czy Android
    arek930215
    Level 11  
    Ja poleciłbym Ci symbiana... Miałem styczność z WM i jakoś mnie nie przekonał... Obecnie mam 3 telefon z symbianem i jestem bardzo zadowolony jest na niego masa aplikacji.... Z androidem niestety nie miałem styczności...
    Także ja Ci polecam symbiana...
    Pozdrawiam...
    Freddy
    Level 43  
    Dzięki, oczekuję jeszcze opinii na temat Androida.
    Z nawigacją nie ma problemu, bo jest bardzo dobra Sygic. Jest ona produkowana w trzech wersjach systemowych, WM, Symbian i Android, a droga też nie jest, bo kompletna mapa Europy kosztuje niecałe 60 Euro.
    daavid117
    Level 42  
    Symbian moim zdaniem małe możliwości i w ogóle przypomina zwykły soft, a nie system operacyjny. WM jak najbardziej jeżeli potrzebujesz wielu aplikacji biurowych i ogromnej ilości dodatkowych programów. Do WM jednak zalecam przynajmniej 128 MB Ram'u no i jakiś szybki procesor (400+ MHz myślę). Z Androidem miałem krótką styczność, jednak to co mnie najbardziej urzekło w tym systemie to jego płynność działania i przejrzystość. Lista programów na Androida rozszerza się błyskawicznie, a i telefony oferowane z tym systemem należą do tych ciekawszych (Google G1 - moim zdaniem bardzo udany telefon posiadający wszystko czego tylko potrzeba). Co bardziej Tobie przypasuje zdecyduj sam.
    Freddy
    Level 43  
    Prosiłem o opinie tylko na temat Androida !
    Proszę nie pisać o WM i Symbianie !
    Ewentualnie porównanie "szybkości" Androida i Symbiana.
    janosik99
    Level 18  
    Android jest według mnie na razie w zbyt wczesnej fazie rozwoju, na dzień dzisiejszy jest mocno niedopracowany i traktowałbym go raczej jako obiecującą przyszłość. To trochę tak jakbyś porównywał windowsa i linuxa na pc, niby linux ma otwarty kod, mnóstwo darmowego oprogramowania ale to jednak nie do końca to byśmy chcieli (przynajmniej ja).