Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio gra za cicho podczas jazdy samochodem

26 Kwi 2010 16:59 2144 13
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    1) wygląda na to że powyżej 40 przesterowuje się końcówka mocy i znacząco zniekształca i pogarsza jakość dzwięku.

2,3,4 Nic na temat tych głośników nie mogę znaleźć. Mniemam że to jakiś szmelc made in china. Zmień głośniki na jakieś markowe, których parametry są zgodne z opisem. może jakieś sony, pioneer, hertz, magnat, blaupunkt...

Może warto by było zrobić dobrą instalację bo na tych fabrycznych cieniutkich kabelkach nic dobrego nie wyjdzie ;)

Nie mam dużego rozeznania więc nie będę polecał żadnych głośników. Ale poszukaj na forum co inni polecają
  • Poziom 36  
    1. Masz za słabe radio / za mocne głośniki. Montowałem koledze podobnego pionka 2200 chyba i powiem że gra bardzo bardzo cienko.

2. Może mu brakować prądu, nie przygasa?

3. Kup jakiś dwukanałowy wzmacniacz o mocy 2x50-70W i będzie poprawa.
  • Poziom 14  
    Oprócz wytrzymałości prądowej chodzi też o spadki napięcia. Jak będzie grubszy przewód to spadek będzie mniejszy zwłaszcza pod obciążeniem.

Jeśli radio zasilane jest fabryczną instalacją to jeszcze gorzej. Po drodze skrzynka bezpieczników, różne złącza i wtyki, czasami przejściówka pod konkretne radio bo złącze w samochodzie do radia nie pasowało, Wszystko to ma wpływ na spadki napięć.

Możliwe ze w Twoim przypadku dochodzą jeszcze zakłócenia z alternatora i innch urządzeń.

Pewnie zaraz poleci lawina śmiechów bo głośniki w tylnej półce, ale co tam... auto nie moje miało być jak najtaniej i jak najlepiej.

Przewód zasilający chyba 4mm2 podłączyłem zaciskiem oczkowym bezpośrednio do śrub w klemach akumulatora natomiast radio blaupunkta złączem ISO (kupiłem samo złącze i metalowe styki. Przewód polutowałem do styków) przewody głośnikowe 1.5mm2 na tył 50% miedź 50% srebro z tego co widać przez przezroczystą izolację (tak samo jak przewód zasilający bezpośrednio z radia do głośników)
    Srebrzanką podlutowałem w radiu ścieżki zasilające końcówkę mocy w wyjścia a głośniki.

wszystko chodzi bez problemów głośność w czasie jazdy i postoju bez zastrzeżeń, zniekształceń większych nie ma śmiało można podkręcać głośność.

Nie jeden już się zdziwił że grają tylko te dwa głośniki (magnat średnica 25 cm e drożne) i samo radio (blaupunkt kasetowy z wejściem na zmieniarkę i AUX) ;) daremnie szukali wzmacniacza i suba w bagażniku ;)
    jakość dźwięku do codziennej jazdy bardzo zadowalająca nie męczy słuchu.

Matiaudio ma rację radio nie jest rewelacyjne (narazie je zostaw) ale głośniki to już tragedia...
  • Poziom 14  
    Myślę że dobre kolega miał w golfie 3 na półce a inny w drzwiach forda mondeo II i grało to całkiem nieźle ;) ale może najpierw sprawdź same głośniki. Może sie okazać że stwierdzisz, że dodatkowy wzmacniacz nie będzie potrzebny. Wzmacniacz może mieć większą moc. Wtedy przy większej głośności będziesz miał czystszy dźwięk ponieważ wzmacniacz nie będzie się jeszcze przesterowywał.

Musisz tylko gałką wolume na wzmacniaczu ograniczyć maksymalną głośność do odpowiedniego poziomu tak aby nie spalić głośników.

a.sd PS 3

Swego czasu kolega dał mi jakiegoś pioneera do naprawy. Zimne luty końcówki mocy prawie cała odpadła od PCB. radyjko naprawiłem. zamontowałem w samochodzie w którym montowałem głośniki wg wcześniejszego opisu i nie grało to raczej cieniutko.

Na kolumnach podłogowych też kiepsko zagrał (podłączyłem z ciekawości).

Póżniej kupił chyba deh4000ub i ten grał zdecydowanie lepiej

miałem głośniki 13 cm pioneera TS-G1303i. gdy grały całym pasmem (podłączone do radia) to grały kiepsko. O ile tony średnie i wysokie były czyste, głośne i wyraźne to basu za grosz nie było... ani trochę... myśle że dużo lepiej by było podłączyć je do zwrotnicy i uzupełnić je jakimś mocnym minimum 16 cm Głośnikiem. TS-G1303i po niedługim czasie zakończyły swój żywot. Jeden z nich uległ spaleniu. gwarancja nie uznana ;) wymontowałem z nich głośniki wysoko tonowe które świetnie działają do dziś ;)
  • Poziom 14  
    tak jak mówisz odseparowany zestaw będzie najlepszym rozwiązaniem.
    Z 13 cm basu nie uzyskasz, chyba że uzupełnisz o subwoofer swój zestaw.
    Na każdym wzmacniaczu jest malutka gałka do regulacji głośności chyba ze jest to jakiś no name.
    Myśle ze samoróba odpada, tak jak piszesz.

Gdzie trzymać wzmacniacz ? myślę ze można zamontować go porządnie pod siedzeniem przednim, będzie ciężko ale marne szanse żę ktoś go buchnie pod sklepem z 15 min.

!!! Pamiętaj że wzmacniacz musi mieć możliwość odprowadzenia ciepła do otoczenia. Mniej, więcej ale zawsze się nagrzeje.
  • Poziom 13  
    Wszystko zależy od modelu. Są dobre radia Pioneera jest też shit. Z głośnikami jest dokładnie tak samo. Głośnik Pioneera nigdy nie cieszyły się jakąś specjalnie dobrą opinią...
  • Poziom 14  
    Jeśli są takie radyjka, które mają przetwornice podwyższające napięcie zasilania końcówki mocy to można uzyskać większą moc, ale nie wiem czy w radiu się takie rzeczy robi. We wzmacniaczach na pewno.
  • Poziom 17  
    Witam. Głośniki Hansena to głośniki sprzedawane przez jedną z hurtowni warszawskich. One NIE NADAJĄ się pod radio. To mocne przetworniki i miałem okazję je pomęczyć. Niestety są mało sprawne i potrzeba około 50 W rms aby coś z siebie dały. Są idealne pod wzmacniacz . Nie powalają dźwiękiem ale to bardzo tani głośnik. Propozycja dodania wzmacniacza jest tu dobra, z drugiej jednak strony szkoda marnować energie na napędzanie tych wynalazków. Jeśli auto jest głośne to należy pomierzyć poziom hałasu i dopiero podjąć decyzję. Proponuje wizytę u fachowców. Na pewno coś podpowiedzą. Nie bez znaczenia jest tu stan instalacji i przekroje kabelków. Pozdrawiam