Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router T-COM Speedport W 501V - Zmiana firmware

26 Kwi 2010 17:23 7550 19
  • Poziom 2  
    Witam.
    Chcę zainstalować alternatywny firmware w w/w routerze żeby obsługiwał annex a i sprawdził się w połączeniu z neostradą.
    Mój problem polega na tym że nie wiem jak...dużo szukałem, znalazłem sposób z włączaniem routera do prądu z naciśniętym resetem, gdzie po chwili można dostać się na zwykle ukrytą stronkę serwisową z mozliwością wgrania softu.

Tu dziwna rzecz która niweczy w/w sposób - brak przycisku reset. Ten typ tak ma..

Przez tradycyjna funkcję updatowania oprogramowania dostepną przez interfejs www nie da się, obraz .img bitswitchera ( bo to chcę wgrać ) zostaje odrzucony z jakiegoś (niemieckiego) powodu.

Czy ktoś wie jak się z tym uporać?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 19  
    Witam, na Allegro jest sprzedawca co opanował tego tupu routery ( Fritz Boxy ), korzystałem z jego pomocy , jestem zadowolony !! ,swój własny W501V zniszczyłem poprzez UPDATA , czytałem czytałem ... i nic nie wyczytałem hihi ,pomoc znajduje sie w ziemi kieleckiej +041......:idea: , program o nazwie ruKernelTool2 jest bardzo przydatny :) i rozwiązuje wiele problemów przy sprzetach z serii Speedport i Fritz Box pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzięki za odzew. Chyba rzadko się stosuje/przerabia w Polsce tego typu niemieckie wynalazki.
    Co do człowieka na allegro, widziałem kiedyś właśnie aukcję ze speedportem i wgranym do niego fw ze fritza 7170...nie pomyślałem żeby się zapytać, pewnie dlatego że jestem prawie przekonany że ów Magik nie byłby chętny do wyjawienia sekretu metamorfozy niemiaszka...

Przez jakiego UPDATA zniszczyłeś routera?

Masz może jakieś materiały, linki pomocne w obchodzeniu się z tym dziadem?

Tak mnie nęci żeby zastosować go neo, bo tp link przy sciaganiu z p2p wiesza się kilka razy dziennie....
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    Witam!
    Czy jest osoba która podzieli się informacją jak zmienić firmware w T-COM Speedport W 501V na AVM fritz. Router nie ma przycisku reset ale można to zrobić za pomocą telefonu. Jednak pomimo resetu nic nie mogę wgrać w ten router.
  • Poziom 19  
    :) proponuje użycie programu o nazwie ruKernelTool2 rozwiązuje wiele problemów przy sprzętach z serii Speedport i Fritz Box :)
  • Poziom 10  
    Witam
    Ta modyfikacja softu pod annex A - co to jest za wersja: Freetzbox 7140?, czy może pochodzi od Freetza 7141? a może to coś jeszcze innego?
    A jakie menu: PL?
    Sorki za tysiąc pytań... :|
  • Poziom 31  
    Nie polecam ściągania zamieszczonego tu prehistorycznego firmwaru z roku 2007. Wśrodku znalazłem informację linka do niemieckiego forum. Te skrypty sa przestarzałe.

Zrobiłem właśnie speedboxa dla w501v z aneksem B po niemiecku i aneksem A po angielsku, wersja 39.04.43

fw_C_Speedport_501_28.04.38-_Fritz_Box_7140_AnnexA_39.04.43-8953_sp2fr-1444-900_OEM_avme_annexA_de.image

To połączenie firmware telekomu i avm. Jak ktoś chce, to prześlę na maila, bo kolportowanie publiczne firmware avm-u bez zgody poprzez internet jest zabronione. Prywatnie wolno. (Patrz obrazek)

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

artbi napisał:
    Witam, soft annex A do W501V -,,Fritz Speed!Box'' :)

Zainstalowałem ten firmware z ciekawości.

1. W którym miejscu tu jest Anex A? Ja widzę B. (Niestety nie moge sprawdzić działania, bo tu gdzie jestem, nie ma Anexu A.

Fragment z http://192.168.178.1/html/support.html
    Code:

Support Data
    ------------
    Sat Jan  1 01:05:05 CET 2000
    2.6.13.1-ohio
    HWRevision   93
    ProductID   Fritz_Box_SpeedportW501V
    SerialNumber   0000000000000000
    annex   B
    autoload   yes
    bootloaderVersion   1.153
    bootserport   tty0
    bluetooth   00:04:0E:FF:FF:07
    cpufrequency   211968000
    firstfreeaddress   0x946AE500
    firmware_version   avm
    firmware_info   28.04.43

2. Nie ma WDS

3, Nie ma ATA

4. nie ma jeszcze kilku innych ficzerów
  • Poziom 10  
    A czy na oryginalnym firmware da się skonfigurować pod internet przez lan.
    Zdołałem tylko wykorzystać jako router- internet "przechodzi" po wifi, ale telefonii voip nie dałem rady ustawić...jak to zrobić?
  • Poziom 31  
    jaglas napisał:
    A czy na oryginalnym firmware da się skonfigurować pod internet przez lan.
    Zdołałem tylko wykorzystać jako router- internet "przechodzi" po wifi, ale telefonii voip nie dałem rady ustawić...jak to zrobić?

Na oryginalnym to znaczy z Deutsche Telekom a nie AVM? Nie, nie pójdzie.
  • Poziom 10  
    Czy chodzi o "ATA", a raczej brak tej funkcji w oryginalnym firmware?
    Kolejne pytanie: jak wgrać alternatywny, bo próby wgrania przez wbudowany "aktualizator" kończyły się niby OK, ale soft nie zostawał zmieniony...
    Czyżby zostawał program "RUkernel..."? Skomplikowany jest jak dla mnie...
    Pozdr
  • Poziom 31  
    Tak, musi być ruKernelTool.

Tu napisałem instrukcję, jak wgrywać firmware tym narzędziem.
    http://dm.homelinux.com/index.php/Fritz!Box/Firmware/ruKernelTool

wgrać można np.
    1.
    Trochę danych firmware Annex A, j.niemiecki
    Code:

Sat Jan  1 04:46:55 CET 2000
    2.6.13.1-ohio
    HWRevision   93
    ProductID   Fritz_Box_7140_AnnexA
    SerialNumber   0000000000000000
    annex   A
    autoload   yes
    bootloaderVersion   1.153
    bootserport   tty0
    bluetooth   00:04:0E:FF:FF:07
    cpufrequency   211968000
    firstfreeaddress   0x946AE500
    firmware_version   avm
    firmware_info   39.04.43
    flashsize   0x00400000
    kernel_args   annex=A console=ttyS0,38400
    maca   00:1A:4F:A3:CC:27
    macb   00:1A:4F:A3:CC:28
    macwlan   00:04:0E:D9:09:ED
    macdsl   00:1A:4F:A3:CC:29
    memsize   0x01000000
    modetty0   38400,n,8,1,hw
    modetty1   38400,n,8,1,hw
    mtd0   0x90000000,0x90000000
    mtd1   0x90010000,0x903C0000
    mtd2   0x90000000,0x90010000
    mtd3   0x903C0000,0x903E0000
    mtd4   0x903E0000,0x90400000
    my_ipaddress   192.168.178.1
    prompt   Eva_AVM
    reserved   00:04:0E:FF:FF:00
    req_fullrate_freq   125000000
    sysfrequency   125000000
    urlader-version   1153
    usb_board_mac   00:1A:4F:A3:CC:2A
    usb_rndis_mac   00:1A:4F:A3:CC:2B
    usb_device_id   0x5401
    usb_revision_id   0x0200
    usb_manufacturer_name   AVM
    wlan_key SECRET
    wlan_cal   003D,03F6,0019,00E5,010A,00F5,010A,0306,0347
    GATEWAY_INTERFACE=CGI/1.1
    CONTENT_TYPE=multipart/form-data; boundary=---------------------------165556627319537960101327526359
    CONFIG_WLAN=y
    REMOTE_ADDR=192.168.178.44
    OEM=avm
    CONFIG_PRODUKT_NAME=FRITZ!Box Fon WLAN Speedport W 501V
    HTTP_USER_AGENT=Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:11.0) Gecko/20100101 Firefox/11.0
    CLIENTCONNECTION=192.168.178.44:58975
    HTTP_ACCEPT=text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
    CONFIG_VERSION=04.43
    CONFIG_SUBVERSION=
    CONTENT_LENGTH=203
    PATH_TRANSLATED=/usr/www/html/cgi-bin/firmwarecfg
    HTTP_HOST=192.168.178.1
    CONFIG_VERSION_MAJOR=39
    ANNEX=A
    SERVER_SOFTWARE=AVM websrv
  • Poziom 9  
    Witam

dwa dni spędziłem próbując ściągnąć firmware AVM pod speedporta W 501V,
    nieudane próby rejestracji itd. Niestety.. bariera językowa.
    Mógłby ktoś życzliwy zapodać mi konkretnego linka albo przesłać firmware
    najlepiej eng. aneks B chociaż mile widziany i A
    Byłbym super wdzięczny.
  • Poziom 19  
    Witam , szanowny kolego --freetz_master-- skoro już zainstalowałeś należałoby sprawdzić , soft jest modyfikowany wiec można nazwać :) wszystkim możliwym nawet anexem C : D,mimo że stare to jednak działa, przyznaje ze w tym sofcie z VOIP jest problem ( jakość rozmów bardzo niska ) ale obsługuje Annex A mimo napisu Annex B
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam

Mi się w końcu udało, soft wymieniony przy użyci Recovera.
    Firmware to samo co wyżej:
    Speedport_W501V_28.04.38-_Fritz_Box_7140_AnnexA_39.04.43-8953_sp2fr-1475-861_OEM_avm_annexB_de
    No i na VOIP nie mogę narzekać chodzi jak złoto.
    Testowałem z kolegą który jest w Norwegii.
    A z konfiguracją wcale nie było tak źle.
  • Poziom 31  
    Wcięło mi Twojego maila. Podesle ci jak chcesz najwyższa możliwą wersje.
  • Poziom 12  
    No, niestety , mam dla kolegów dobrą i złą wiadomość :)

Router w501v jest tak skonstruowany ( np.mała pamiec flash ) , że w momencie podmiany sterownika dla Annex B na sterownik dla Annex A,
    lub nawet wydania jakiejś komedy po Telent lub FTP ( związanej z annex A )
    - w telefonach podłączonych do urządzenia słychać GWIZDY.

Udostępniam dla użytku własnego -- zatem bez prawa wykorzystania komercyjnego ):
    Prosze tego firmware "nie chomikowac lub udostepniac jako swoje ".

1) Firmware z Annex B, OEM avm, ADSL lub Lan/WAN, WDS, interfejs w j.angielskim

plik na e-maila
    2) Firmware z Annex A, OEM avm, ADSL lub Lan/WAN, WDS, interfejs w j.angielskim
    (synchronizacja w Annex A jest ok ale tutaj wystepuja gwizdy w sluchawkach - niestety )
    plik na e-maila

Dlatego, proponuje ( jesli ktoś ma wiedzę i czas ) skupić się na rozwiązaniu sprawy "gwizdków" przy annex A .

W501V to rewelacyjne urządzenie możłiwe do wykorzystania także w trybie WDS.
    W trybie LAN/WAN (ATA) jak i WDS jest pełna obsługa VoIP ( .. do 4 repeaterow, firmware bazy typu FRITZ!Box winno obslugiwac konfiguracje telefonów IP ).
    To router z bramką pozwalajacy na tworzenie dodatkowych stanowisk pracy - bezprzewodowych - telefon + komputer .
  • Poziom 12  
    Udostępniam i załączam wykonaną przeze mnie modyfikację fabrycznego firmware, do którego prawa autorskie posiada firma AVM GmbH w Berlinie, tym razem z interfejsem w jezyku angielskim - OEM avm oraz sterownikami dla Annex A i B .
    Firmware to jest wyłącznie do użytku domowego ( freeware) bez prawa używania komercyjnego - a zatem, nie chciałbym zobaczyc tego softu jako rzekomo własnego - autorskiego na rożnych "chomikach" i aukcjach typu allegro oraz ebay itp...

OEM-avm
    wgrywamy przez FTP
  • Poziom 12  
    Udostępniłem firmware a przy tym i swoją myśl, która zawarta jest w dozwolonej i wykonanej przeze mnie modyfikacji firmware fabrycznego.
    Firma AVM GmbH nie wystawila na swoich serwerach oficjalnego firmware do tego modelu ale dopuszcza jego modyfikacje i modernizacje, pod warunkiem nie czerpania z tego korzyści.
    Ja nie czerpie z tego korzysci i nie używam tego firmware do użytku komercyjnego - nie zbywam z zamiarem zysku myśli tak speców z AVM GmbG jak i mojej własnej .
    Dlatego zastrzegam się, iż to jest modyfikacja wyłącznie do użytku własnego ,
    czy to jest wystarczajaco jasne ?
  • Poziom 31  
    ksawery46 napisał:

czy to jest wystarczajaco jasne ?

Tak, ale widocznie nie dla ciebie.

Cytat:

Udostępniłem freeware a przy tym i swoją myśl, która zawarta jest w dozwolonej i wykonanej przeze mnie modyfikacji firmware fabrycznego.
    Firma AVM GmbH nie wystawila na swoich serwerach oficjalnego firmware do tego modelu ale dopuszcza jego modyfikacje i modernizacje, pod warunkiem nie czerpania z tego korzyści.

A i owszem wystawila, 7140, z ktorego to zrobiles rekompilacje dla w501v.

Wiec skoncz to mowienie o "freeware". Na freeware to mozesz sobie licenjonowac jak napiszesz oprogramowanie od pierwszej do ostatniej linijki kodu - ty sam. Zrobiles to w przypadku 7140? ;-)

Poza tym, to, co było na GPL, nie moze byc licencjonowane jako freeware, tylko dalej jest GPL.
    Firmware AVMu sklada sie = z czesci GPL (busybox, samba, linux kernel...) + sterowaniki zamkniete (kupione po czesci lub pisane same przez AVM).

To co jest na GPL, AVM musi pokazac innym, co zmieniono i co jest, inne, to co kupili lub sterowniki - nie musi.

Produktem (firmware) jest calosc - dlatego nie wolno tego redystrybowac - i bez znaczenia, czy za kase czy nie.

Ponadto przeczytaj sobie preambule jakies manuala po polsku dla 7270/7170. Tam wyraznie napisane jest co i jak.
    Tak wiec niezrozumienie lezy po Twojej stronie.

Jak chcesz sie podzielic, to napisz, ze masz i podeslij mailem jak ktos zechce. Takie dzialanie szkodzi wizerunkowi tego forum.