Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Windows NT na systemie XP Pro, da się?

26 Kwi 2010 19:01 3620 9
  • Poziom 29  
    Zależy mi na zainstalowaniu systemu Windows NT (pewnie w wersji 4.0 plus komplet Service Packów) na systemie, który już mam na laptopie, czyli na XP Pro SP3. Mam pewien symulator maszyny, który działa na NT i płytę instalacyjną tego NT. Jak się za to zabrać, aby nie uszkodzić systemu XP? Instalując z poziomu XP wyskakuje błąd, że nie zaleca się instalowania systemu NT na obecnym systemie.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Uzyj Vmware.
  • Poziom 17  
    Zainstaluj z płyty bootującej i na osobnej partycji a potem użyj fixboot i fixmbr.
  • Poziom 29  
    Użyłem VMware, system NT się zainstalował. Mój symulator potrzebuje jeszcze service pack 6a dla NT. Ściągnąłem tego SP6a z sieci, lecz nie wiem jak skopiować ten plik z folderu XP np. na pulpit tej wirtualnej maszyny NT. Podpowie ktoś?
  • Poziom 29  
    Nie wiem co robię źle, ale mój ekran opcji wygląda tak:
    folder shared utworzony, ale gdzie go szukać na wirtualnym pulpicie NT?

gdy w opcjach VMware aktywuję Install VMware Tools to na wirtualnym pulpicie wyskakuje błąd, że pewnie potrzebuje Service Packa 6, którego dopiero chcę mu zainstalować. Jakieś pomysły?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak przez te ograniczenie nie znajdziesz w Network_Neighborhood / dysku sieciowym / \\.host\Shared Folders\Demo to można udostępnić internet albo nawet pod hostem ściągnięty plik (NT_SP6a) wrzuć do *.iso i zamontuj jako cd-rom guestowi (czyli podłączenie wirtualnego cd-romu wirtualnej maszyny :wink: do pliku ISO - to jest to samo co instalacja VMware Tools w maszynie wirtualnej, tylko inny obraz)
  • Poziom 29  
    Właśnie tak to robiłem, że pliki instalacyjne service packów do NT wrzucałem do .iso i montowałem w wirtualnym CDromie. Podziałało, zainstalowałem poprawki i wystartowałem z instalacją mojego dema, ale występują jakieś problemy z zainstalowaniem tego programu. Na razie dziękuję za pomoc.
    Jeszcze proszę o informację co zrobić, aby ten wirtualny system NT, który już jest zainstalowany (pewnie na moim dysku C z systemu XP) przenieść na dysk zewnętrzny, który ma większą wolną przestrzeń. Na C:\ mam ledwo 4GB wolnego miejsca, a na zewnętrznym I:\ ponad 100GB wolnego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Prawdopodobnie potrzebne plik/i masz w:
    C:\Documents and Settings\<user_name>\My Documents\My Virtual Machines | C:\Documents and Settings\<nazwa_użytkownika>\Moje Dokumenty\My Virtual Machines
    więc przydałoby się przenieść i pozmieniać lokalizację w ustawieniach VM

Przy okazji to jest w manualu: Cloning, Moving, and Sharing Virtual Machines | Using Disks and Disk Drives, ...
  • Poziom 29  
    Dzięki, zamykam.