Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp LaserJet1020 udostępniona w sieci - problem

pawelek45 26 Kwi 2010 19:31 1199 1
  • #1 26 Kwi 2010 19:31
    pawelek45
    Poziom 12  

Witam
    Sprawa wygląda tak:
    Mam drukarkę HP LaserJet 1020 podłączoną do komputera przez USB. Na tym komputerze zainstalowany jest Windows Xp Professional.
    Jakiś rok temu kupiłem sobie drugi komputer i udostępniłem ową drukarkę w sieci według tej instrukcji http://banita.pl/~pysiu/drukarka/udo%20 ... karki.html [banita.pl]
    Automatycznie utworzyła się (oprócz Hp LaserJet 1020 na komp2) drukarka Auto Hp LaserJet 1020 na komp2 dzięki czemu mogłem ograniczyć (poprzez zakładkę zabezpieczenia) dostęp niektórych użytkowników do tej drukarki. Wszystko działało bez zarzutu do momentu, gdy system na drugim kompie zaczął mulić i postanowiłem zrobić formata. Po ponownej instalacji Xp Professional znów postanowiłem zainstalować udostępnioną drukarkę, jednak pojawił się pewien problem. Otóż nie chce się utworzyć drukarka Auto Hp LaserJet 1020 na komp2 i tym samym nie mogę ograniczyć do niej dostępu innym użytkownikom komputera.
    Czy jest jakiś sposób żeby Auto Hp LaserJet 1020 się pojawiła?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 1
  • #2 26 Kwi 2010 20:17
    rmyjak
    Poziom 15  

Przecież oprócz opisu udostępnienia drukarki jest też podany sposób korzystania z udostępnionej drukarki. Próbowałeś takiej konfiguracji?
    Drukarka "Auto Nazwa drukarki" pojawia się w folderze Drukarki gdy jest zaznaczona opcja "Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki".

Cytat:
    Na komp 2:
    1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Panel sterowania, kliknij polecenie Wygląd i kompozycje, a następnie kliknij polecenie Opcje folderów, aby otworzyć okno dialogowe Opcje folderów.
    2. Kliknij kartę Widok.
    3. Na liście Ustawienia zaawansowane kliknij pole wyboru Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki aby je zaznaczyć.
    4. Kliknij przycisk OK.

Oczywiście nie utworzy się wtedy, gdy użytkownik z komp2 nie będzie miał dostępu do udostępnionej drukarki na komp1.
    Równie dobrze możesz dwa razy zainstalować drukarkę udostępnioną pod dwoma różnymi nazwami.

0