Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tunery HD - przechwytywanie sygnału HD z zewnątrz

andrzejlisek 26 Kwi 2010 21:43 1972 2
  • #1 26 Kwi 2010 21:43
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Jak wiemy, w dzisiejszych czasach, również w Polsce, odchodzi się od telewizji analogowej PAL/NTSC na rzecz telewizji HD. Oczywiście, po drodze była telewizja cyfrowa, ale o rozdzielczości PAL lub NTSC.

Także tunery telewizyjne są do telewizji analogowej lub cyfrowej. W przypadku tunerów cyfrowych, to istnieją takie, które mają HD, ale nie mają wejścia HDMI, czyli nawet w takim sprzęcie, o wykorzystaniu zewnętrznego tunera, na który płaci się abonament, można zapomnieć.

Wiem, że są karty do profesjonalnego nagrywania video, pozwalają one nagrywać video z analogowych źródeł. Są też takie urządzenia, które pozwalają przechwytywać sygnal przez złącze VGA (VGA grabber). Natomiast nie znalazłem urządzeń, które przechwytują sygnał DVI lub HDMI.

Dlaczego takiego sprzętu się nie produkuje? Skoro są kamery HD, telewizja HD, nagrywarki HD, to czemu nie komputerowe przechwytywacze? Rozumiem, że taki przechwytywacz nie mógłby mieć HDCP, bo z założenia pozwala utrwalić dowolny sygnał HD z dowolnego sprzętu, ale z drugiej strony, jakby producent to wprowadził, to chyba byłby zbyt na taki sprzęt. Czy może się produkuje, tylko jakoś nie mogłem trafić?

0 2
  • Pomocny post
    #2 30 Wrz 2010 17:02
    greko
    Poziom 11  

Trochę późno trafiłem na twoje pytanie. Są takie urządzenia. Są karty do PC do przechwytywanie przez złącze HDMI i Component, np. produkcji BlackMagic lub Avermedia. Przechwytują sygnał nieskompresowany, wymaga to wielkich dysków i potężnych procesorów do dalszej obróbki. I dużo czasu! Są też ciekawsze na rynku amatorskim przystawki które przechwytują obraz poprzez Component i sprzętowo kompresują H.264 i przez USB wysyłają do komputera. Np. Hauppauge HD PVR i Avermedia DarkCrystal. I tu ciekawostka; O Hauppauge jest dużo opinii (pozytywnych) i bardzo cieżko to kupić. Avermedia jest w sklepach, ale jakby nikt jej nie kupił i nie opisał.

0