Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual Basic, komenda TextBox itp

Jaume 26 Kwi 2010 22:44 3610 4
  • #1 26 Kwi 2010 22:44
    Jaume
    Poziom 8  

Witam wszystkich i proszę o wskazówki do niżej przedstawionego polecenia:

1.Wykonaj projekt (Wersja 1) obiekty: TextBox, przycisk Czytaj oraz Zapisz, obiekt Listbox
    2.Przycisk czytak wykonuje:
    -wprowadza nazwę pliku z danymi (InputBox), nr punktu początkowego i końcowego (obiekty TextBox)
    -czyta z pliku współrzędne xp i yp dla punktu początkowego oraz xk i yk dla punktu końcowego

Pytanie dotyczy przycisku Czytaj, tzn. w notatniku posiadam numery od 1 do 16 dla których przyporządkowane są określone współrzędne x i y (wszystko oddzielone Tab). W jednym polu TextBox wpisuje numer punktu który kojarzy współrzędne xp i yp a w drugim to samo lecz kojarzy współrzędne xk i yk. Jak dopisać komendy i gdzie aby po wpisaniu liczby (od 1 do 16) w obiekcie TextBox skojarzył on tę liczbę z kolumną oznaczoną jako numer punktu w notatniku i wczytał określone współrzędne dla tego numeru?

0 4
  • #2 26 Kwi 2010 23:24
    yogi009
    Poziom 42  
  • #3 26 Kwi 2010 23:32
    Jaume
    Poziom 8  

Zdaję sobie z tego sprawę i wiem, że tak być nie powinno aby ktoś odwalał pracę za kogoś. Dlatego nie chcę aby napisano mi całą treść tylko aby jakaś osoba mogła mnie naprowadzić na jakąś właściwą drogę. Co powinienem wziąć pod uwagę itp.

0
  • #4 26 Lis 2010 14:38
    sorek1212
    Poziom 1  

sorry ale nie mam dla ciebie żadnej odpowiedzi ale skoro robisz coś w textbox to może wiesz jak napisać formułę sprawdzającą dla textbox tzn. że po wpisaniu tylko konkretnego słówka w textbox słowo to zostaje zapisane a inne po zatwierdzeniu zostaje od razu odrzucone, nie zapisane. Jestem zalogowany jako sorek 1212, czekam już kilka dni na pomoc i też nic nie mam.
    pozdrawiam,

0
  • #5 26 Lis 2010 15:03
    riodoro1
    Poziom 22  

wartość w textboxie

Code:
    textbox1.value / textbox1.text (nie pamiętam jak to było w VBA)

instrukcja warunkowa:
    Code:
     If warunek (np. x=1) Then Instrukcje Else Instrukcje w wypadku nieprawdziwości warunku

dodanie wartości do listboxa:
    Code:
    listbox1.additem "jakis tam tekst"

Programu dla Ciebie nie napiszę bo z tymi instrukcjami które Ci podałem to jest bułka, nawet bez masła.

0