Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MultiSzlifierka ParkSide z LIDL - czy kupic? Czy pasuje do..

26 Kwi 2010 23:18 41113 4
  • Poziom 20  
    Witam! Co jakiś czas sklep z ogórkami i serem oferuje w sprzedaży narzędzia. Marki są mniej znane ale z moich doświadczeń biją na głowę sprzęt klasy TOYA albo inne narzędzia jednorazowe. Mam śrubokręty, pistolet na klej ciepły (20zl z walizką - 3lata gwarancji), suwmiarke i kilka innych mniej lub bardziej przydatnych narzędzi. Oceniam je na 5 jesli chodzi o stosunek jakości do ceny no i większość ma az 3lata gwarancji!

Teraz w ofercie ma być MultiSzlifierka ParkSide http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_9829.htm a tu --> link do instrukcji w PDF

I może ktoś zna bardziej szczegółowy opis tego urządzenia, np czy można ja jakoś przystosować do imadła albo statywu do wiercenia w pionie (do plytek PCB wiertlem z weglikow)?

20'000 obrotów to jest to, 3 lata gwarancji to jest to ale futerko czy jest dobre, czy mozna je wymienic np na takie od mikrowiertatek DONAU, tego nie wiemy, jak również jakie średnicę wiertla lapie :(

Na Dremela szkoda chyba kasy, zresztą to amatorskie zastosowanie to szkoda kupowac na kilka razy. A tu z zasilaczem (bezpieczne napięcie) tylko 70zl z walizeczka (co prawda plastikowa)...

Co o tym myslicie? Statyw konieczny bedzie do wiercenia w PCB tak wiec musi to sie dac jakos zamontowac. Nie drogie statywy ma w ofercie proxxon ale ponoc maja straszne bicie osiowe :-/?

Dla potomnych opis z LIDL.pl:
    *do precyzyjnego wiercenia, frezowania, cięcia, polerowania,...
    *możliwość pracy bezprzewodowej
    *szybka wymiana narzędzi
    *liczba obrotów: od 5000 do 20 000/min
    *45-częściowe wyposażenie + walizka

MultiSzlifierka ParkSide z LIDL - czy kupic? Czy pasuje do..

Inną którą mam na oku to EINHELL BPSG 155 AK - tu też nie wiem jak z wymianą futerka i statywem ale cena nie wiele większa a podają np głośność (na allegro latwo ja odszukac). Ta z Lidla wyglada na lzejsza chyba i poręczniejszą?
  • PCBway
  • Poziom 11  
    Ja mam zamiar kupić sobie wiertarkę w rozsądnej cenie obsługującej wiertła 0,7-2 mm. Jeśli powyższa multiszlifierka ma możliwość obsługi takich wierteł, to sobie kupię we wtorek 4 maja.
    We wtorek sprawdzę z wiertłem 1 mm, które wezmę ze sobą. Jak pasuje to git.
  • PCBway
  • Poziom 20  
    Czy umiescilem ten post w zlym forum? Nikt nie daje znaku zycia :-)
    Mysle ze takie wiertla spokojnie chwyci, sa wymienne zaciski. Ale taki proxxon ma koncowke taka jak w zwyklej "doroslej" wiertarce, latwiej sie zmienia wiertla i koncowki. Kurcze...
  • Poziom 11  
    Kupiłem tą szlifierkę. W zestawie zobaczyłem 6 wierteł. Po zakupie od razu zmierzyłem ich średnice suwmiarką i są od 0,7 do 2 mm, czyli takie jakie chciałem. Posiada jeszcze inne głowice do obsługi większych wierteł.
  • Poziom 20  
    winches napisał:
    Kupiłem tą szlifierkę. W zestawie zobaczyłem 6 wierteł. Po zakupie od razu zmierzyłem ich średnice suwmiarką i są od 0,7 do 2 mm, czyli takie jakie chciałem. Posiada jeszcze inne głowice do obsługi większych wierteł.

tez kupilem, po wlaczeniu zdziwienie - ale cicha nawet na 20 tysiacach obrotow zupelnie fajnie mozna pracowac przy urzadzeniu bez ochrony sluchu pomyslalem. Najwieksza koncowka lyknie 3,2mm, starcza nawet do poszerzanych trzpieni wiertel z weglikow (kiedys kupilem na allegro zestaw). Po cieciu kilku dronych elementow z plastiku tarcza metalowa z zestawu (bardzo male sily prostopadle do osi obrotu urzadzenia - czyli te niszczące lozyska) i zaczela jakby glosniej pracowac ale nadal do wytrzymania bez zadnych nausznikow, moze dzwiek jest troche inny...a jak u ciebie z tym halasem?

Wiertla sa zestali HSS pewnie, do plytek drukowanych slabo sie nadają, polecam z weglikow z poszerzanym trzonkiem. Dodatkowa wada (a moze nie?) to ruch calego wirnika i mocowania wiertla do wewnatrz wiertarki - jakis skok 2-3mm. Przez co z reki wierci sie jeszcze trudniej ale o wierceniu z reki takimi malymi wiertlami i tak nie myslalem nigdy. Przy wiertle 1mm (tym z zestawu) wyczuwalny jest brak mocy urzadzenia, zwalnia wyraznie choc wierci...

Zasilacz daje 1A w instrukcji a mocuradzenia okreslono na 22W co przy 12V powinno dac cos bliskiego 2A, dziwne. Zasilacz w srodku to zwykle trafo +mostek pelnookresowy z diodami grubszymi, bez kondensatora. Jest sporo miejsca w srodku to moze dodac jakis duzy kondensator na 16V ?

Troche zbyt latwo zatrzymac urzadzenie golymi dlonmi nawet na wysokich obrotach - do wiercenia w stali nie za malo?

Nie mam porownania do innych urzadzen tej klasy cenowej, parkside nigdy mnie wczesniej nie zawiodl, dobre narzedzia za nie duza kase i z dluga gwarancja.

Mam statyw od wiertarki celma, srednica mocowania okolo 43mm, wiertarka lidlowa ma srednice okolo 35mm w najszerszym miejscu (dokladnie nie pamietam), nie da sie tego latwo zamontowac... ale na koncu naszej wiertarki jest za to gwint (plastikowy...) pod ta czarna nakretka, jak sie domyslam do jakis akcesoriow. Mysle nad wytoczeniem z walka aluminium takiej przejsciowki do mocowania. Zewnetrzna srednica owe 43mm, w srodku pustka by weszla wiertarka (calosc przejsciowki mialaby 3-4cm) na samym spodzie gwint pasujacy do powerfixa i statyw gotowy!

Tylko ile moze kosztowac wytoczenie takiego dosc prostego "cusia" z aluminium?