Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Camping - przetwornica czy UPS.Co wybrać

27 Kwi 2010 00:00 3747 5
 • Poziom 15  
  Witam. Przyczepa campingowa zasilana jest z 12V oraz osobnej linii 230V. Wszystko ok. jeśli jest te 230V ale jak nie ma to działa zasilanie 12V. Niestety lodówka i TV działa na 230V. Stosowany był agregat prądotwórczy o mocy 230V/1600W. Główny problem, że na agregacie lodówka wcale się nie wyłącza tylko pracuje non stop a TV jakoś dziwnie się zachowuje. Wiadomo nie jest to czysta sinusoida jak z sieci i stad ta sytuacja. Dlatego poszukuje przetwornicy na 12V lub ups 12V o mocy do 300W. Inne zasilanie przetwornicy nie wchodzi w grę. TV niby ma pobierać max ok. 125W (stary kineskopowy) a lodówka 150W wiec powinno starczyć 300W. Zakładając że gdy uruchamiam TV to przy starcie wyjdzie 150W.
  Szukam wię przetwornicy o działaniu ups. W przypadku kiedy jest zasilanie 230 pracuje z niego a gdy go brak przechodzi na prace z aku. Nie wiem czy takie przetwornice istnieją a może zastosować zwykły ups? Tylko ze tu chyba będzie lepiej wybrać czysty sinus aby TV nie wariował. Jakie koledzy mają propozycje sugestie?
 • Poziom 10  
  kup ups bo nie ma chyba przetwornic które automatycznie przejdą na prace z aku. ni i nie ma czystej sinusoidy chyba że inwerter ale to chyba najtaniej wyjdzie ok 5000 zł poczekaj na innych bo mogę się mylić
 • Poziom 35  
  UPS serii Ever CDS produkują ponoć idealną sinusoidę - (CDS - Crystal Digital Sinus). Nie za bardzo wiem, jak z kosztami - jak na razie widziałem na allegro w cenie od 150 zł :-(... No ale efekt powinien być odpowiedni...
 • Poziom 13  
  Również szukam przetwornicy do zasilania lodówki/lady chłodniczej 230 V w przyczepie gastronomicznej. Znalazłem to Link .Ciekawe czy faktycznie ruszy na tym lodówka.
 • Poziom 26  
  Dobry elektryk powinien rozwiązać problem z lodówką.
  Telewizor wymienić na nowszy stary kineskopowy o zasilaczu impulsowym (elektrośmieci) - będzie działać na wszystkim.
  To najtańsze i najprostsze rozwiązanie.
 • Poziom 13  
  Tak, tylko skąd brać tych dobrych elektryków :) . Pozostają jedynie testy. Może ktoś już miał styczność z taką właśnie przetwornicą . Myślałem rownież o zastosowaniu UPS z CDS ale wydaje mi się że też bedzie trzeba zmodyfikować chlodzenie ,ponieważ po zmianie aku na wieksze /dłuższa praca ,bedzie sie przegrzewać. Przetwornica z aku musi przynajmniej wytrzymać 12 h :).