Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router podłączony wi-fi do AP ustawienie bridge? czy klient?

powis 27 Kwi 2010 00:11 11231 2
  • #1 27 Kwi 2010 00:11
    powis
    Poziom 18  

Witam
    Mam sieć wi-fi która działa bez problemu. Potrzebuję jednak podłączyć dekoder TPSA do internetu bezprzewodowo. Mam jednak problem z konfiguracją AP dlatego zakładam posta z prośbą o pomoc.
    AP mam ustawić jako bridge czy klient. Czy kanał i SSID ma być takie samo na AP i routerze? Skoro router ma IP 192.168.0.1 i włączone DHCP do X.X.X.10
    do AP mam nadać IP np. X.X.0.8? a jego pula IP ma być np. X.X.1.X ?
    Na routerze mam włączone WEP a na AP nigdzie nie mogę znaleźć miejsca gdzie można wpisać hasło.

AP firmy Air Live wl-5450ap

https://obrazki.elektroda.pl/95_1272319826.jpg

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Kwi 2010 00:24
    stasiu2323
    Poziom 13  

Ustawienie AP jako klient będzie wygodzniejsze i większości przypadków powinno działać bez problemu. SSID musi być taki sam na obu urządzeniach, AP kanał powinno dostosować automatycznie. Bez znaczenia jest IP AP pod warunkiem żeby nie było konfliktu, czyli żeby dwa urządzenia nie miały takiego samego adresu IP. Koniecznie trzeba wyłączyć serwer DHCP na AP. Co do WEP to zakładka "Wireless->Security" "Encryption: WEP", przycisk "Set WEP keys" i ustawiasz WEP'a.

Pozdrawiam

0
  • #3 27 Kwi 2010 13:54
    powis
    Poziom 18  

Wielkie dzięki za pomoc. AP połączył się routerem. Nie mam jednak neta. Myślę że może być coś IP a dokładnie z bramą.
    Poza tym jeżeli wyłacze DHCP to AP nie wykryje dekodera TPSA.

Jeżeli chodzi o IP to router ma pule od 192.168.0.1 do 192.168.0.10, włączony DHCP. IP routera 192.168.0.1

Dodano po 3 [godziny] 52 [minuty]:

Sprawa załatwiona. Działa aż miło.
    Dzięki za zainteresowanie

0