Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka whirpool adg 957 otwierają się drzwi w czasie mycia

lobo6666 27 Kwi 2010 12:55 6789 15
  • #1 27 Kwi 2010 12:55
    lobo6666
    Poziom 9  

witam, mam problem ze zmywarką jak w tytule

jest to zmywarka do zabudowy, przód to lity front kuchenny bez gałek, rączek

zmywarka domyka się na docisk

problem polega na tym że w czasie mycia co jakiś czas się otwiera - drzwi odskakują i zmywarka się zatrzymuje - po zamknięciu leci dalej z programem

czy istnieje jakaś regulacja siły domknięcia drzwiczek w tej zmywarce?? jest jakaś śrubka na drzwiach od wewnątrz po lewej stronie skala 0-6 ze strzałeczką, ale kręcenie nią nic nie zmienia

a góry dzięki

marcin

• #2 27 Kwi 2010 13:15
    eeban
    Specjalista AGD

Tak trzeba zdjąć boczki będzie widać .........naciąg sprężyny

• #3 27 Kwi 2010 13:39
    lobo6666
    Poziom 9  

ok, wielkie dzięki, zaraz otwieram

• #4 27 Kwi 2010 15:42
    sujka5
    Poziom 26  

zanim otworzysz zobacz czy czasem jakiś element kosza nie odpycha go od wnętrza ....(czasem tak się zdarza) np. plastik od przystawki do mycia kieliszków z długimi stopkami przystawkę ludzie wyciągają a plastik zostawiają plastik się przekręci i kosz nie siada na swoim miejscu....

• #5 27 Kwi 2010 16:25
    Trull
    Poziom 28  

Zwróć uwagę na ślizgi (półksiężyce) po których są prowadzone taśmy naciągowe są wykonane z teflonu często pękają. Znajdują się na dole zmywarki łatwo je zauważysz. Jeśli poszły to trzeba wymienić na nowe koszt zestawu naprawczego (prawa i lewa strona) półksiężyce wraz z taśmami to około 120 zł.

• #6 27 Kwi 2010 19:30
    Jasxx
    Poziom 21  

Eeban - uszkodzony naciąg drzwi nie będzie powodował ich samoczynnego otwieranie. Uszkodzone sprężyny, naciągi, czy ślizgacze spowodują, że bez oporu będą opadały po ich otwarciu. W zmywarkach do zamubowy, ze względu na ciężar drzwi naciągi są ustawione na max.

Samoczynne otwieranie drzwi powoduje:
    - jak wspomniał Sujka5 - ulement wewnątrz zmywarki
    - uszkodzony zamek
    - zatkane otwory wyrównujące ciśnienie.

• #7 27 Kwi 2010 19:34
    eeban
    Specjalista AGD

Jasxx napisał:
    Eeban - uszkodzony naciąg drzwi nie będzie powodował ich samoczynnego otwieranie. Uszkodzone sprężyny, naciągi, czy ślizgacze spowodują, że bez oporu będą opadały po ich otwarciu. W zmywarkach do zamubowy, ze względu na ciężar drzwi naciągi są ustawione na max.

- uszkodzony zamek

poczekajmy na odpowiedź zainteresowanego, różnie z tym bywało

• #8 27 Kwi 2010 20:17
    skryn
    Admin grupy AGD

Jasxx napisał:

- uszkodzony zamek

Kpi Pan, czy o drogę pyta?
    Przecież tam są rozwalone półksiężyce plastikowe (o metalowych taśmach nie wspomnę), a nie jakieś dyrdymały z kosmosu.
    Ja nie wiem, jak można mieć wiedzę teoretyczną, niepopartą praktyką...
    :cry:
    Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe...
    Nic dziwnego, że serwis w Ameryce jest perfekt, a w Polsce psioczą na serwisy.
    Całe szczęście, że istnieje taki portal o nazwie Elektroda.pl...
    Proszę przestać bredzić. Jest to moja osobista prośba.
    Dziękuję.

• #9 27 Kwi 2010 20:51
    eeban
    Specjalista AGD

Otwierają się także po wcześniejszym wykrzywieniu ......a wykrzywiają się
    ........ bo usiądzie dzieciak ,pękły półksiężyce ale nie taśmy,zamknięte na siłę przy źle włożonym koszu..............itd
    pozdrawiam

• #10 27 Kwi 2010 22:01
    Trull
    Poziom 28  

Jasxx nie zupełnie naciągi utrzymują drzwi w zawiasie. Jeśli jest duży luz mogą samoczynnie otwierać się i opadać. Może być również zepsuty zamek jak nadmieniłeś.

• #11 27 Kwi 2010 22:09
    Jasxx
    Poziom 21  

Właśnie w jednej ze zmywarek zdemontowałem sprężyny. Do póki nie szarpnę za drzwi nie otwierają się co nie znaczy, że ciśnienie w zmywarce ich nie otworzy. Ja sugeruję tylko, że dodatkowe opcje to zamek, to co napisał Eeban.

• #12 27 Kwi 2010 22:57
    lobo6666
    Poziom 9  

witam

autor tematu nie taki niekumaty jak go malują :)

o 13stej minut 40 wyszedł był do pracy i wraca rano dnia następnego :(

jutro zabiorę się do zmywareczki

dziękuję wszystkim za uwagi i wskazówki

6 uwag z pamięci dla niecierpliwych

1. zmywarka stała długo w garażu i czekała na swoją kolej do uszczelnienia (2 lata :) )

2. otwory odprowadzające ciśnienie są drożne

3. kiedy odpalałem zmywarkę w garażu po uszczelnieniu nie otwierała się

4. przy otwieraniu i zamykaniu skrzypi przeraźliwie - dzwięk rozciąganej sprężyny

5. kosze nie kolidują z drzwiami - sprawdzałem po tym jak się otwierała, bo to pierwsze co mi przyszło na myśl

6. po otwarciu drzwi zatrzymują się na pozostawionej wysokości - nie opadają pod wpływem siły ciążenia

ps. z ciekawości - co to za śrubka ze skalą 0-6 którą kręciłem w drzwiczkach zmywarki - od wewnątrz z lewej strony???

• #13 28 Kwi 2010 07:21
    eeban
    Specjalista AGD

ta śrubka ze skalą........jest to utawienie dozowania soli do regeneracji złoża........jaką twardą masz wodę ?
    wstępnie ustaw ja na 3

• #14 28 Kwi 2010 20:28
    lobo6666
    Poziom 9  

witam

widzę, że tu ognista dyskusja trwa

rzeczywiście półksiężyc po lewej stronie w kawałkach, trochę jeszcze ślizgał, tak że taśma nie zapierała się tylko sunęła ale bokiem skrobała po konstrukcji stąd dzwięk....

na razie wyjąłem taśmę, żeby się nie urwała, , na czas zakupu półksiężyców, nawet drzwi się na jednej trzymają

pytanie do was, gdzie mogę dostać zestaw naprawczy??

pozdrawiam i dziękuję za porady

marcin

• #16 28 Kwi 2010 20:49
    mrhari
    Moderator AGD

Skoro pytający znalazł już powód usterki oraz wie gdzie można nabyć drogą kupna uszkodzone elementy, temat zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME