Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq N610c Problem z podświetleniem matrycy

27 Kwi 2010 13:56 1621 6
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam problem z tym laptopem, wyłączało się w nim podświetlenie matrycy.

Po rozmontowaniu obudowy matrycy okazało sie że inventer był bardzo rozgrzany i piszczał (gdy przestawał piszczeć skwierczeć jak smażona cebula podswietlanie znikało) Kupiłem więc nowy inventer ten sam co posiadam (TOKIN) Po zamontowaniu bez składania działał 2h bez problemu po zmontowaniu wszystkiego po ok 30 min zaczoł obraz świrować inventer zaczoł skwierczeć (jak skwierczy przygasa matryca i zaczyna zakłucać obraz takie skakanie w górę i w dół)

Co mogę jeszcze zrobić z tym problemem?

Podłączałem samą świetlówkę i inventer nie skwierczał (świetlówka po odpaleniu daje czerwoną łune ale po kilku sec działa już dobrze daje białe światło
  • Poziom 25  
    Prawdopodobnie powstaje zwarcie na gorącym końcu wyprowadzenia świetlówki.
    Świetlówka świecąca na czerwono nawet na początku nie nadaje się do dalszej eksploatacji.
  • Poziom 8  
    zatronik1 napisał:
    Prawdopodobnie powstaje zwarcie na gorącym końcu wyprowadzenia świetlówki.

jak to sprawdzić i czy mozna to naprawić ?

PS jak mi gaśnie świetlówka i wcisne przycisk zamknięcia obudowy obraz wraca co jest grane?

czy świetlówka może powodować takie objawy z piszczeniem inventora i zakłuceniami w wyświetlanym obrazie(skaczący obraz z opiszczeniem inventora oraz rozjaśnianie i sciemnianie podświetlenia?
  • Poziom 25  
    Tak ma być gdy świetlówka niesprawna kontroler podejmuje pracę i gdy niewłaściwy prąd świetlówki wyłącza.
  • Poziom 8  
    zatronik1 napisał:
    Tak ma być gdy świetlówka niesprawna kontroler podejmuje pracę i gdy niewłaściwy prąd świetlówki wyłącza.

czyli zamiast inventera trzebabyło kupić świetlówke (już mam dość tego lapcia ale czego sie nie robi dla robiny tzw teścia przyszłego)

zapomniałem dodać że świetlówka jest czarna taka nad palona na końcach

PS a może przycisk zamknięcia pokrywy robi problem laptop prawie nigdy nie był zamykany?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    vogelek23 napisał:
    Skoro świetlówka jest poczerniała na końcach, to jest ona ewidentnie do wymiany.

możliwe że coś jeszcze jest uszkodzone pozą świetlówka(po zamontowaniu nowego inventera było ok przez 2 godziny po skręceniu obudowy 30 min ok a potem skwierczenie z inventera miganie i rozjezdzanie sie obrazu w gół góre takie skoki inventer skierczy jak obraz sie rozjezdza i przygasa podświetlenie)?

za koszt inventera i swietlówki to kupię jakiś urzywany panel lcd i tak komputer działa jako stacjonarka.