Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung I8910 Omnia HD - oryginał czy podróbka?

27 Kwi 2010 13:58 2350 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mam konkretne pytanie. Jest to oryginalny Samsung I8910 Omnia HD czy podróbka:

Samsung I8910 Omnia HD - oryginał czy podróbka? Samsung I8910 Omnia HD - oryginał czy podróbka? Samsung I8910 Omnia HD - oryginał czy podróbka?

W ogóle po czym można poznać podróbkę? Podróbka ma takie same możliwości jak oryginał (przykładowo w przypadku Nokii różnią się mocno funkcjonalnie)? Szukałem trochę i dowiedziałem się, że istnieje chińska wersja Omnii HD, ale nie mogę znaleźć czym się różni od oryginału. Widziałem też podróbki, które mają mniejszy wyświetlacz i dual sim. Tam od razu było widać różnicę, a tutaj telefon wygląda identycznie jak oryginał. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
  • Poziom 20  
    Najlepszym sposobem by sprawdzić czy to oryginał to włączyć go i sprawdzić czy wszystko jest co powinno być ;) Nie ma podróbki idealnej...
    Widziałem z ekranem na którym można policzyć piksele... Z aparatem który nigdzie się nie włączał... I wiele innych
  • Poziom 2  
    Hiro1496 napisał:
    Najlepszym sposobem by sprawdzić czy to oryginał to włączyć go i sprawdzić czy wszystko jest co powinno być ;) Nie ma podróbki idealnej...
    Widziałem z ekranem na którym można policzyć piksele... Z aparatem który nigdzie się nie włączał... I wiele innych

Zgadzam się z tym w 100%, ale nie mam możliwości sprawdzenia tego telefonu. Chcę go kupić, a odległość jest zbyt duża na odbiór osobisty. Mam rozumieć, że po wyglądzie nie da się stwierdzić czy jest to oryginał?
  • Poziom 20  
    Na oko nic nie widać... Wygląda jak oryginał ale po włączeniu może się coś innego okazać... Poproś sprzedawce by nagrał film z użytkowania tego telefonu (nie mam innych pomysłów) ;)
    Albo żeby zrobił zdjęcia pudełka i papierów od niego... Tego się nie da podrobić (chyba że pożyczy od kogoś je :) )
    Wydaje mi się że innych sposobów nie ma na sprawdzenie przez odległość

Dodano po 9 [minuty]:

A ile ona kosztuje? bo jeżeli cena wysoka to oryginał na 90% a jak jakoś niska to można się domyśleć ze podróbka na 50% ;)
  • Poziom 23  
    próbowałeś wpisac *#1234# powinno Ci wyskoczyć co to za model ;)
  • Poziom 2  
    contactservice napisał:
    próbowałeś wpisac *#1234# powinno Ci wyskoczyć co to za model ;)

A nie *#0000#?
  • Poziom 18  
    Po tych niewyraźnych zdjęciach ciężko powiedzieć. Wpisz kod który ci kolega podał i zrób zdjęcie naklejki z imeiem, itd.
  • Poziom 23  
    *#0000# to do nokii ;)