Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6280i nie działają klawisze

LHP 27 Kwi 2010 16:19 1718 14
  • #1 27 Kwi 2010 16:19
    LHP
    Poziom 11  

Telefon po zderzeniu ze ścianą :) i nie działaja mi w nim klaiwsze 1,4,7,*, zauważyłem ze na płycie brakuje jednego elementu z tego co wyczytałem to jest to filtr klawiszy :)
    Moje pytanie jest nastepujące : Czy to jest zwykły kondensatorek i jeśli tak to jakiej pojemości .
    Dzięki za pomoc :)

0 14
  • #2 27 Kwi 2010 16:20
    gomezf1
    Spec od GSM

To nie jest kondensator, ty chyba czytałeś nie to co trzeba. Wnioskuję że odpadło ci ale nie to co wyczytałeś. Zanieś do serwisu może jeszcze go wskrzeszą.

0
  • #3 27 Kwi 2010 16:28
    LHP
    Poziom 11  

cóz za wyczerpująca odpowiedz ;/
    a więc skoro to nie kondensator to co to za element ?? dodam ze są (były 4) takie same z prawej strony na płycie od strony wyświetlacza i brakuje mi tego pierwszego elementu od góry

0
  • #4 27 Kwi 2010 16:33
    _Glowart_
    Poziom 25  

Wejdź na allegro do kategorii Allegro › Telefony i Akcesoria › Akcesoria GSM › Akcesoria i części serwisowe › Części zamienne › Układy scalone i zobacz aukcje pod tytułem: Układ klawiatury NOKIA 6280 25 PIN cena/JAKOŚĆ. Będziesz wtedy wiedział co to dokładnie jest bo są ładne zdjęcia od dołu tej części.

0
  • #5 27 Kwi 2010 21:05
    LHP
    Poziom 11  

Widze że mnie nie rozumiecie , 25 pinowy układ scalony cieżko pomylic z 2 pinowym (chyba kondensatorem) te 4 układy klawiatury są wzdłuż gniazda wyświetlacz i wygladają na nietkniete, a mi cały czas chodzi o te 4 elementy z prawej strony.
    Nokia 6280i nie działają klawisze

Zdania zaczynamy od dużej litery i kończymy kropką.

0
  • Pomocny post
    #6 27 Kwi 2010 22:42
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak trudno zerknąć w schemat?, to jest kondensator 22uF, pracuje w układzie camera flash driver.Nie ma nic wspólnego z klawiaturą.Masz uszkodzenie np. tutaj: Z2580, filtr klawiatury.

0
  • #7 28 Kwi 2010 06:57
    LHP
    Poziom 11  

Niestety jeszcze nie jestem na tyle wtajemniczony w schematy :( Możecie mi jeszcze tylko powiedzieć który z tych 4 filtrów klawiszy jest odpowiedzialny za lewy pionowy rząd (1,4,7,*) ??

0
  • #8 28 Kwi 2010 09:48
    gomezf1
    Spec od GSM

Ty chyba schematu w życiu na oczy nie widziałeś :) Pisze ci kolega jak BYK na górze że jest to Z2580. Ale jak ty nie miałeś nigdy schematu przed oczami, to uświadom mnie jak bym ci powiedział który to układ to jak chcesz to sam wymienić nie mając o tym pojęcia? :)

Wyczytacie coś o filtrach, potem okazuje się ze bierzecie coś innego za ten układ. Następnie przychodzą takie barany do mnie do serwisu z pytaniem "ile za wymianę filtra, sam sobie kupie" i ciśnienie 220/180 gotowe !!!

0
  • #9 28 Kwi 2010 10:04
    cykada

Spec od GSM

Gomez, easy mate bo nam tu padniesz na zawał, szkoda by było .... :) Kolega pisze w początkującym, więc warto mu powiedzieć, żeby zaczął no nie wiem, od jakiejś książki Niemcewicza na przykład a nie google. Albo po prostu napisać o tak:

ZANIEŚ DO DOBREGO SERWISU, SAM NIE ZROBISZ.

Dodano po 2 [minuty]:

P.S. pomaganie w dziale początkujący komuś z filtrami, prockami itp rapami mija się z celem moim zdaniem...

0
  • #10 28 Kwi 2010 10:18
    gomezf1
    Spec od GSM

A przepraszam, poniosło mnie po porannej i mocnej kawie. Faktycznie, dział początkujących to i jeszcze raz mi wstyd za moje zachowanie :)

0
  • #11 28 Kwi 2010 10:28
    LHP
    Poziom 11  

gomezf1 napisał:
    Następnie przychodzą takie barany do mnie do serwisu ...
    bez komentarza ;/
    Co do Z2580 fisher8 napisał "np." dla tego nie wziąłem tego za konkret.
    Wydawało mi się że ten dział jest właśnie po to aby zadawać dla większości z was głupie pytania.
    Gdybym potrzebował pilnie naprawić telefon to bym go sobie zaniósł do serwisu tyle że chciał bym się czegoś nauczyć a tak się trafiło że mam na czym.
    cykada napisał:
    ZANIEŚ DO DOBREGO SERWISU, SAM NIE ZROBISZ.
    Czy sam nie zrobię to się jeszcze okaże :) I tak przy okazji dziękuje za pomoc bo jak by nie było wiem już co potrzebowałem.

0
  • #12 28 Kwi 2010 10:30
    cykada

Spec od GSM

gomezf1 napisał:
    A przepraszam, poniosło mnie po porannej i mocnej kawie. Faktycznie, dział początkujących to i jeszcze raz mi wstyd za moje zachowanie :)

Spoko, mnie to nie razi, też mam takich klientów, ostatnio był z flexem (oczywiście bez LCDków) do samsunga M200 czy wymienię za 20 pln .. itd, itd Smile

Ja się tylko boję o Twoje zdrowie Very Happy

@LHP to czekamy, czekamy :D walnij później fotkę tego co zostanie z telefonu ...
    http://demotywatory.elektroda.pl/ tutaj będzie dobre miejsce :D

p.s. żartowałem :) POWODZENIA :D

0
  • #13 29 Kwi 2010 01:07
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Humorki widzę dopisują :D

0
  • #14 19 Maj 2010 07:06
    LHP
    Poziom 11  

Wielka prośba możecie mi powiedzieć dokładnie który to element ten Z2580?? to jest pierwszy z lewej czy jak ??

0
  • #15 26 Maj 2010 21:35
    geryon
    Poziom 17  

istnieje cos takiego jak schemat , ktory rowniez jest dostepny na tym forum, wystarczy otworzyc ostatnia stronkę wpisac w acrobat reader w wyszukiwarce Z2580 , i ho ho mamy zaznaczone ktory to element. Pierwszy z prawej.

0