Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

14latki i samochód - Szalony pomysł!

arti13 01 May 2010 15:30 5481 79
    Underclocker
    Level 11  
    arek930215 wrote:

Inna sprawa to że osoby pełnoletnie dają zły przykład nastolatkom. Znam 20-latków co zaraz po odebraniu prawka kupili sobie "bryczki". Ścigają się, montują Car Audio o niebotycznych mocach, płacą mandaty za parkowanie (obciachem wg nich jest zaparkować 50m dalej i przejść się bo przecież nie po to kupili wypasioną bryczkę żeby chodzić pieszo). Topią wszystkie zarobione pieniądze w ulepszanie fury która zapewne wyląduje w rowie lub na drzewie.

To jest właśnie bycie cool. Mój kolega, wielki rajdowiec, kozak ze stajni vw otrzymał mandat na dwie stówy i co? Z takim zawzięciem i radością to nam opowiadał jakby chciał mi zaimponować, na uszczypliwe zdanie, że stracił kasę stwierdził, że pieniądze poszły do skarbu państwa co ma wzmocnić nasz kraj.... cóż za patriotyzm...
    arek930215
    Level 11  
    Underclocker wrote:
    Z takim zawzięciem i radością to nam opowiadał jakby chciał mi zaimponować, na uszczypliwe zdanie, że stracił kasę stwierdził, że pieniądze poszły do skarbu państwa co ma wzmocnić nasz kraj.... cóż za patriotyzm...

No to oby więcej takich "patriotów" się nie rodziło....

PS. ja tego co jest w poście wyżej jako cytuj nie napisałem ;)
    Krzysiek16
    Level 24  
    Do takich to powinni od razu strzelać :/
    Wojtek.zse
    Level 31  
    Hucul wrote:
    arek930215 wrote:
    ...No i tak powinno być... Zwłaszcza na motocykle.... Bo niektórzy na prawdę nie powinni jeździć... Jak widzę te filmiki na YT gdzie jadą przez miasto pomiędzy samochodami po 200 km/h jak nie więcej to żal mi tych ludzi...

Może warto byłoby sprawdzić obiektywne statystyki wypadków z udziałem jednośladów , ... ale nie ulegajmy propagandzie , że całe zło na naszych drogach to młodzi kierowcy .

A wiesz co by było gdyby każdy nastolatek od razu po zdaniu prawa jazdy miał dostęp do samochodu czy motocykla ? Statystyki są takie a nie inne tylko ze względu na fakt, że zdecydowana większość tej mlodzieży po 18 lat po zdaniu prawa jazdy i tak nie jeździ bo nie ma czym. A wsiądzie tylko taki jeden z drugim do samochodu tatusia gdy on nie widzi to kręci aż do odcięcia. To są prawdziwe statystyki.
    elektryku5
    Level 39  
    W ogóle pomysł jest strasznie idiotyczny, młodzi idioci nas porozjeżdżają.
    Taki samochodzik znając życie będzie służył do popisywania się przed kolegami i szpanowania przed koleżankami.
    Młodzi ludzie nie powinni jeździć autem, widziałem jak jacyś idioci chcieli ścigać się na zwykłej ulicy i na 100% nie mieli mniej niż 14 lat .

Dla nastolatków powinien być rowerek , a nie jakieś auto !

W głowie się komuś poprzewracało i tyle !
    Hucul
    Level 39  
    Przeraża mnie wasze zdanie o nastolatkach , ale każdy ocenia według swojej miary :|
    User removed account
    User removed account  
    Hucul
    Level 39  
    Quote:
    ...Bo prawda jest taka a nie inna. Obracamy się w kręgach nastolatków, i widać że zdecydowana większość to że tak brzydko powiem - bezmózgi. Inteligentne wyjątki zdarzają się nader rzadko.

Prawda jest taka , że większość dorosłych zapomniała czasy swojej młodości . Te bezmózgi zostały przez nas wychowane ... źle to świadczy o dorosłych , nie potrafili dać dobrego przykładu , a teraz potrafią tylko biadolić jaka ta młodzież zła :|
    Rocky Horror
    Level 31  
    Ale prędzej bym powierzył samochód czternastolatkowi sprzed trzydziestu lat, niż dzisiejszemu. Czasy się zmieniają, kiedyś młodzi ludzie byli dużo bardziej odpowiedzialni. Jak ktoś był kretynem, to po prostu dostawał po uszach, dzisiaj wszystko usprawiedliwia się dysfunkcjami i ADHD. I nawet rodzice takiego nie naprawią...

arek930215 wrote:
    No i tak powinno być... Zwłaszcza na motocykle.... Bo niektórzy na prawdę nie powinni jeździć... Jak widzę te filmiki na YT gdzie jadą przez miasto pomiędzy samochodami po 200 km/h jak nie więcej to żal mi tych ludzi... Co oni myślą, że jak jadą przez miasto tak szybko, że oni są fajni...?
    Wy, kierowcy samochodów, a już o zgrozo - ciężarówek, wcale nie jesteście lepsi. Albo chamy wymuszające pierwszeństwa, spychający innych przy zmianie pasa, albo zawalidrogi, snujące się ledwo 35km/h. Wiecznie macie żal do motocyklistów, a sami zwalczacie się wzajemnie.
    Darrieus
    Level 38  
    Więcej bicia piany jak to warte.
    Z tymi skuterami to fakt troszkę tego jeździ (w cale nie jakieś ogromne ilości) i zauważcie że większość jeżdżących to ludzie w okolicy wieku 18 lat...
    Wystarczy karta motorowerowa i 2k zł od babci żeby taki gimbus mógł sobie jeździć... jakoś ich nie widzę. Nie wydaje mi się że kiedykolwiek zobaczę na ulicy podrostka w samochodzie za 30k...
    Inna sprawa to to że za 30k zł można mieć 2 normalnie samochody w bardzo dobrym stanie, a nie jeden który jest brzydki i wyprzedzi go dobry kolaż ;) .... kto to kupi.
    Urgon
    Editor
    AVE...

@Hucul...

Na jednym z egipskich grobowców była inskrypcja "Kiedyś zboże było tańsze, a dzieci lepsze".
    Ale prawda jest taka, że obecna młodzież jest nieodpowiedzialna. Wina rodziców. Za dużo wolności i wszystko szlag trafił. W październiku zeszłego roku jedensatolatka(sic!) zwierzyła mi się z tego, z kim straciła cnotę, a potem dodała jeszcze, że ma ochotę na mnie. Jeśli młodzież w wieku 11-15 lat już się rozmnaża, to czy jest odpowiedzialna? Dać im prawa jazdy i samochody? Ja codziennie widzę dorosłych debili, którzy sobie wyścigi na motocyklach urządzają. Dzień w dzień się zastanawiam wtedy, czy któryś przydzwoni w drzewo, które podlewa właśnie mój pies. I mam nadzieję, że przydzwoni tak mocno, żeby go z tego drzewa zdrapywali. Bo może wtedy coś dotrze do reszty tych kretynów. Wątpię w to jednak, bo niejeden debil już zabił siebie i kilka niewinnych osób, a takie rzeczy nadal się u nas dzieją...

Każdy był młody i głupi. Większość z tego wyrosła. Reszta nie. Ale jak teraz każdy młody i głupi dostanie własny pojazd, który stuninguje i usunie wszelkie ograniczenia, bo tak jest "cool", to wtedy będziemy mieli na ulicach prawdziwą jazdę dowolną z debilami owiniętymi wokół każdego drzewa i każdej latarni...
    Darrieus
    Level 38  
    Quote:
    z debilami owiniętymi wokół każdego drzewa i każdej latarni...

Poza tym że drzew szkoda.... to nie widzę problemu ;)
    _bono_
    Level 14  
    Darrieus wrote:
    Quote:

Ale powyginają latarnie i drogi będą nieoświetlone :D
    Urgon
    Editor
    AVE...

Mamy nie tylko super-kierowców, ale też mistrzów parkowania. Wokół jednego z lubelskich sapermarketów sobie poustawiano słupki, coby było wiadomo, gdzie można parkować, a gdzie nie. Ci wspaniali mężczyźni w swoich nieustraszonych maszynach notorycznie je odginają od pionu. Dlaczego mężczyźni? Cóż, uważam, że kobiety są inteligentniejsze...

Hej, może wydzielimy oddzielny temat do dyskusji o debilizmie na drogach?
    Darrieus
    Level 38  
    _bono_ wrote:
    Darrieus wrote:
    Quote:

Ale powyginają latarnie i drogi będą nieoświetlone :D

Dla bezpieczeństwa idiotów zaczyna się stosować epoksydowe latarnie , dobrze że jeszcze nie wymyślili gumowych drzew.
    Wojtek.zse
    Level 31  
    Moim zdaniem debilizm na drogach wsród dorosłych jest i będzie ale po co powiększać go o dodatkowy narybek w postaci młodzieży ? Odsetek młodych i rozsądnych na drogach będzie taki jak starych i głupich.
    paprykx
    Level 10  
    cirrostrato wrote:
    paprykx wrote:
    A co z pojazdami typu SAM można to zarejestrować i jeździć na to prawo jazdy od 14 lat ?
    A ile kosztuje, według ciebie, zmontowanie takiego SAM-a i homologacja, aby nie rozwaliło się to na pierwszym zakręcie? Wy, młodzi, za prosto/tanio ten świat widzicie....
    Pojazd typu SAM już mam przystosowany do homologacji kierunki światła tył/przód itd mam buggy . Tylko mi chodzi o to czy dałobysie to zRejerstrowac żeby się tym dało jeździć :) od 14 .
    cirrostrato
    Level 37  
    Na początek spróbuj to cudo zarejestrować , nie myśl o cyfrze ,,14'', mam wątpliwości czy samoróbka ( spawy konstrukcji, hamulce, układ kierowniczy..) przejdzie przez badanie, światła to nie wszystko. Spróbuj podziałać, nie pytaj.
    arek930215
    Level 11  
    Rocky Horror wrote:
    Wy, kierowcy samochodów, a już o zgrozo - ciężarówek, wcale nie jesteście lepsi. Albo chamy wymuszające pierwszeństwa, spychający innych przy zmianie pasa, albo zawalidrogi, snujące się ledwo 35km/h. Wiecznie macie żal do motocyklistów, a sami zwalczacie się wzajemnie.

Heh tylko czekałem, aż wejdziemy na temat cwaniaków w bmw, golfach itd.
    Kilka dni temu jeden taki "mądry" człowiek o mało co mnie z drogi nie zepchnął... Bo co bo on jedzie sobie w bmw to on jest lepszy..?
    A jakby mi się coś stało, gdybym wpadł motorem do rowu...?

Wy w samochodach też się rozglądajcie.. Bo wasze pierwsze wymuszenie pierwszeństwa może być moim (lub innego motocyklisty) ostatnim...!

Urgon wrote:
    Hej, może wydzielimy oddzielny temat do dyskusji o debilizmie na drogach?

Jestem jak najbardziej za..! ;)