Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

VW SHARAN 2000 r 安iec帷a lampka otwartych drzwi

27 Kwi 2010 19:18 4765 5
  • Poziom 15  
    Witam mam ma造 problem przy zamknietych drzwiach kierowcy na konsoli pali sie kontrolka otwartych drzwi ,oswietlenie wnetrza chodzi prawid這wo ,w陰cznik w srodkowym s逝pku dzia豉 prawid這wo,chcia貫m nadmienic ze modu komfortu w tym modelu znajduje sie tam gdzie s bezpieczniki.
  • Poziom 33  
    mariuszekjula napisa:
    w陰cznik w srodkowym s逝pku dzia豉 prawid這wo.

Na jakiej podstawie to stwierdzi貫 ?
    Kra鎍闚ka drzwiowa o numerze seryjnym VW: 6N0 947 563 odpowiada za w陰czenie o鈍ietlenia i sygnalizowanie na desce rozdzielczej otwartych drzwi.
  • Poziom 15  
    Redgy napisa:
    mariuszekjula napisa:
    w陰cznik w srodkowym s逝pku dzia豉 prawid這wo.

Na jakiej podstawie to stwierdzi貫 ?
    Kra鎍闚ka drzwiowa o numerze seryjnym VW: 6N0 947 563 odpowiada za w陰czenie o鈍ietlenia i sygnalizowanie na desce rozdzielczej otwartych drzwi.

Wypie貫m z wtyczki (3 piny) i sprawdzi貫m na stole miernikiem kiedy za豉cza i roz陰cza nadmienie ze jak wcisne w陰cznik to w centralce s造cha tykanie przekaznika jak w豉czam w innych drzwiach to jego nie s造cha.
  • Poziom 11  
    Podepn si pod temat...
    Problem w o鈍ietleniu wn皻rza auta, tzn. tych wszystkich lampek drzwiowych oraz baga積ika i pod kokpitem. Pal si non stop, dlatego wyci庵n掖em 瘸r闚ki. Ale to nie rozwi您uje problemu. Mo瞠 wyja郾i.
    Wszystkie (no mo瞠 prawie, bo nie wiem, gdzie jest kra鎍闚ka klapy baga積ika) kra鎍闚ki sprawdzone, ka盥a osobno, po wypi璚iu. Sprawdzone miernikiem. Sprawne, tj. styki zwarte przy wyci郾i皻ym, rozwarte, przy wci郾i皻ym. Sygna 鈍ietlny na liczniku pokazuje w豉軼iwie drzwi otwarte-zamkni皻e. My郵a貫m, 瞠 to mo瞠 modu, ten z lewej strony pod kokpitem (sharan 1999 rok, 1,9 TDI, dlatego komfort ju nie jest pod siedzeniem) , ale sprawdzi貫m dwa inne - sprawne, wyci庵ni皻e z aut znajomych, o tym samym silniku. To jest moje najwi瘯sze zdziwienie, bo s康z帷 po r騜nych opisach podobnych problem闚 - stawia貫m na ten w豉郾ie modu. Ostatnia rzecz, kt鏎 sprawdzi貫m to podpi掖em miernik do gniazdka kra鎍闚ki drzwi kierowcy (pozosta貫 zamkni皻e) i tu o dziwo (jak sie domy郵am sterowanie lampek mas) na skrajnych pinach nie ma sygna逝 (na mierniku), za na skrajnym i 鈔odkowym (tylko w jednej konfiguracji ) jest do嗆 dziwny sygna , taki burcz帷y. Poza tym pokazuje jaki op鏎, czyli nie ma ca趾owitego zwarcia...czy to mo瞠 by to? Tylko jak i gdzie to miejsce znale潭? Wykluczam modu, z powod闚 opisanych powy瞠j. Kable na zgi璚iu buda auta-klapa baga積ika by造 po豉mane i polutowa貫m i poizolowa貫m. Czy szuka w ka盥ych drzwiach?
    Aha nie wiem, czy to istotne, ale przeciwmgielne nie dzia豉 (mam tylko tylne), ale to mo瞠 wina haka (gdzie to czyta貫m).
    Pom騜cie, bo nie wiem jak to znale潭.

p.s. Zaraz sprawdz vag-iem, bo jakie tam b喚dy zwarcia poprzednio mi pokaza這, ale pokasowa貫m. Sprawdz , czy nie wyskoczy造 ponownie.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Kolego 'nuka2', nie wiem, czy znalaz貫 t kra鎍闚k klapy baga積ika, ale mo瞠 innym to si przyda: kra鎍闚ka klapy baga積ika jest w samym zamku (mechanizmie zamkni璚ia, tzw. zatrzasku) baga積ika (tak mam w Sharanie 1998r., 2,8VR6). Przy rozbi鏎ce tego zamku od陰cza si dwie wi您ki kabli (nie pami皻am tera kolor闚, ale chyba czerwona (w豉郾ie od pod鈍ietlania) i zielona (od kra鎍闚ek zamocowanych na zamku), wykr璚asz 鈔ubki mocuj帷e, i wyjmujesz zamek (zamek jest zespolony: zamek-kra鎍闚ki zamka-kra鎍闚ki 鈍iate).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    schemat w r瘯 i 3h naprawiono.