Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega B 2.5 przerywana praca nawiewu i klimatronika

saly 27 Kwi 2010 20:44 2368 6
  • #1 27 Kwi 2010 20:44
    saly
    Poziom 32  

Witam mam taki dziwny problem z nawiewem, na postoju wszystko ok. sterowanie obrotami wentylatora itd wszystko działa.
    Jak zapale silnik to nawiew zaczyna przerywać w rytm silnika na wolnych obrotach, jak przygazuje nawiew dalej przerywa. Jak zapale silnik i nawiew przerywa, to panel klimatronica gaśnie lub miga albo co chwila się resetuje i wchodzi w tryb auto.
    Zasilania we tyku ok, masa we wtyku też ok, podawałem już nawet zasilanie prosto z aku i mase też z aku. Masy na silniku i karoseri poczyściłem, bez zmian.
    Czasami przez dłuższą chwile jest dobrze i ujawnia się np. przy naciskaniu hamulca czy operowaniu manetką skrzyni.
    Moduł klimatronika przelutowany, nie ma znaczenia czy nim wyginam czy ruszam wtykami. Gdzie szukać co może za to odpowiadać, dlaczego na postoju działa normalnie.
    Ladowanie 13.8V stabilne.
    Klimatronic dwustrefowy.
    Proszę o jakieś wskazówki

0 6
  • Pomocny post
    #3 09 Maj 2010 18:07
    ergovision
    Poziom 9  

właśnie dzisiaj podobne objawy dotknęły i mnie. Ponieważ mam gaz od tygodnia w samochodzie, a gazownik zwrócił mi uwagę na konieczność wymiany przewodów i świec w najbliższym czasie, to myślę ze ma to związek. Prawdopodobnie przebicie idzie i tym samym przepięcie, które wyłącza to i owo. Na benzynie o wiele rzadziej to się dzieje, na gazie prawie cięgle, szarpie silnik i gdy szarpnie to resetuje mi klimatornic, jutro założę nowe przewody i świece i zaobczymy...

0
  • Pomocny post
    #5 10 Maj 2010 15:41
    cypber
    Poziom 11  

sprawdziłbym jeszcze przewody podciśnienia.
    w mojej poprzedniej omedze MV6 miałem coś takiego, że jak ostro przyspieszałem, to spadało podciśnienie i nawiew przełączał się w ustawienie początkowe. po zdjęciu nogi z gazu wszystko wracało do normy.
    Sterowanie kierunkiem nawiewu (szyba/nogi i tak dalej) odbywa się właśnie za pomocą podciśnienia.

0
  • #7 11 Maj 2010 11:14
    ergovision
    Poziom 9  

Tak jak przypuszczałem, nowe przewody Boscha i świece NGK i jak ręką odjął.

0
  Szukaj w 5mln produktów