Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalne kolumny 1x GDE-25-300-8-SE + driver

Herandic 27 Kwi 2010 20:45 1942 6
  • #1 27 Kwi 2010 20:45
    Herandic
    Poziom 12  

Witam mam pytanie dotyczące zbudowania kolumn na tych głośnikach. Chciałbym zbudować 2 mobilne kolumny na głośniku STX GDE-25-300-8-SE i jakimś driverku np D-500-8-Ti do 100zł. Chciałbym nimi nagłośnić (zależnie od tego co robię i gdzie gram na jakimś Jamie) mikrofonem gitarę akustyczną, lubi piec gitary elektryczne, czasem harmonijkę a czasem też wokal, możliwe też że podłaczę gitarę basową lub klawisze pod te kolumny. Fajnie by było ich można użyć by w garażu móc grać do nich na perkusji by słyszeć mp3 gdy jestem sam bez zespołu. Powiedzcie mi czy się nadają? Do napędzania mam powermixer zrobiony na końcówce Holton 400. grać nimi mam zamiar w klubach wielkości połowy boiska do siatkówki wiec to duże tereny nie są ;) oczywiście kolumny będą na stojakach... Wolę by to było lekkie i małe gdyż bagażnik mojego trabanta nie pomieści Eltronów na których grałem dotychczas :) powiedzcie mi czy można zestroić je tak na 70Hz? wiem ze niskiego basu z tego nie ma ale by chociaż kick-bas był... W przyszłości będę myślał nad jakimś jednym subwooferem na 15" czy 18". Co myślicie o moim pomyśle? A może jakiś 8" głośnik się nada?

Pozdrawiam Herandic

0 6
  • #2 27 Kwi 2010 21:55
    marian133
    Poziom 38  

Niestety to za mały głośnik jak na takie wymagania,kick basu nie będzie z niego a co dopiero basu. Wiem że chodzi też o mobilność ale zawsze jest coś za coś,jeśli chcesz mieć małą paczkę to tracisz na basie. Jeśli dobrze się postarasz to wykonasz małą paczkę na GDN-30-400-8-SE + d800ti (akurat jest za 100zł),będzie już kick bas i większa efektywność o 3db. Jak w przyszłości dorobisz te suby to będziesz miał niezły zestawik,pomyśl o tym.

0
  • #3 29 Kwi 2010 13:51
    Herandic
    Poziom 12  

Ja uważam że właśnie takie kolumny powinny lepiej zagrać środkiem na tych 10" a o to głównie chodzi by dobrze grały od 200Hz by móc nagłośnić gitarę czy harmonijkę... A bas oczywiście noo może być o te kilka db cichszy tak by było 70hz... Co myślicie na temat jednego subwoofera np OHM BR - 218S. Myślałem o jego jakimś mniejszym bracie na 2x12 albo zbudowania samemu. Taki jeden subwoofer da rade z takimi dwoma nadstawkami? Chce by to był sprzęt mały i lekki.

0
  • #4 01 Maj 2010 18:19
    MR-Sound
    Poziom 25  

Ja mam Pa-600 i powiem Ci że dużo im mocy nie trzeba ale czym więcej tym lepiej.
    Zestaw sprawdzony przez większą liczbę audio maniaków ja kiedyś pędziłem to wzmacniaczem 150W i salę ja wiem ok.80mkw jakieś 60-70os.było to brałem lekkim...wiecie.
    Sprzęcik się nawet nie "spocił". A i troszkę basiku nawet poszło (ok.60hz-to raczej kick). I clipy nie musiały mrugać więc było super. Ale powiem szczerze że nie testowałem pod mocniejszym wzmacniaczem ale jestem pewien,że pod 300W już by pokazały na co je stać.

0
  • #5 02 Maj 2010 09:57
    Herandic
    Poziom 12  

Tylko koszt tej jednej kolumny wynosi tyle co 2 na GDE-25-300, a zestaw 2 kolumn PA-600 wynosi tyle co mnie zbudowanie 2 na gde-25-300 i subwoofer... Ja przede wszystkim potrzebuje sprzętu lekkiego i małego, a 30L paczki były sam raz. Wzmacniacze jakimi dysponuje to Power mikser na końcówce Holton 400W oraz na suba miałbym Holton 800W. Pozdrawiam

0
  • #6 02 Maj 2010 10:11
    MR-Sound
    Poziom 25  

Mnie wyszły kolumny PA-600 prawie po cenie głośników cześci do zwrotnic i akcesoriów.

Wkręty jakieś tam kleje miałem kocyk kupiłem w mojej mieścinie za grosze bo była likwidacja sklepu - i do tego klej tapicerski 1l.

Wszystko wyszło wzorowo koszt to jakieś 700-750zł dokładnie to ja nie pamiętam ale prawie połowę taniej co w STX-ie (w DIY masz dwie kolumny w cenie jednej w STX-ie.)

Holton oddaje 200W/8R to powinno być ok ale jakbyś mu dał większe napięcie radiatory itd to wyciśniesz więcej (ok. 300W).

Polecam te kolumienki.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 02 Maj 2010 16:25
    Herandic
    Poziom 12  

tylko jaki litraz tych kolumn by byl? jesli kazda miala by 60L to dla mnie za duzo, ja poszukuje czegos malego, moze znacie jakis zestaw z 8'' glosnikami? a pod wzmacniacz zamierzam podlaczyc 2 kolumny rownolegle by na koncowce mocy bylo 4 Ohm, po odlaczeniu jednej kolumny np by uzyc tylko jako odsluch to mocy bedzie w sam raz :) a sub jakiej mocy wystarczy by wspolgrac z takimi topami?

0