Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wsad do programatora. Pomocy

bosston 27 Kwi 2010 21:46 1163 6
  • #1 27 Kwi 2010 21:46
    bosston
    Poziom 10  

Witam. Jestem w trakcie budowy programatora Brenner8 i musze wrzucic do PIC18F2550 wsad. Zauwazylem, ze sa 2 pliki tzn. b8_fw13.hex i boot_0_20mhz.hex. Rozumiem, ze do PIC18F2550 wrzucamy pierwszy z nich, tak? Czy znajdzie sie jakas dobra osoba we Wroclawiu (w Pile w ciagu majowki), ktora mi wrzuci wsad? Odwieczyc sie moge jakims PICiem, diodami mocy smd, albo jakims tranzystorem N 100V 120A :D

0 6
  • Pomocny post
    #2 27 Kwi 2010 22:04
    Gienek
    Poziom 35  

To nie do końca tak.
    Plik b8_fw13.hex , to jest "firmowe" pełne oprogramowanie programatora.
    Natomiast boot_0_20mhz.hex to jest bootloader, który pobiera właściwy program (ładuje do programatora) po podłączeniu programatora do MPLABa Microchipa.
    Pomógł bym, ale Toruń.

0
  • #3 27 Kwi 2010 22:44
    bosston
    Poziom 10  

Dzieki za checi i info :) Czyli rozumiem, ze do zlozenia potrzebuje wrzucic pierwszy plik, a pozniej to juz sobie poradze bez ingerencji innego programatora?

0
  • #4 28 Kwi 2010 07:41
    Gienek
    Poziom 35  

Który wsad wrzucisz, to sam musisz zdecydować.
    Przy pierwszym wsadzie pracujesz na oprogramowaniu autorskim, aktualizacje będziesz miał, gdy autor projektu taką napisze (patrząc na stronę, czynił to juz dawno temu - kwiecień 2009).
    Przy drugim wsadzie, przy komunikacji z MPLABem masz aktualizacje automatyczne (o ile takie się pojawią).
    Wybór należy do Ciebie.

0
  • #5 28 Kwi 2010 08:33
    bosston
    Poziom 10  

No to juz rozumiem. Jeszcze raz dzieki :)

0
  • #6 28 Kwi 2010 08:40
    Nagus
    Poziom 25  

Automatyczne aktualizacje z MPLab? To Brenner8 jest sprzętowo zgodny z PicKit2 lub z jakimś innym?
    Bootloader jest standardowym bootloaderem Microchipa, czyli jego obsługa w MPLab nie dziwi... Zresztą bootloader obsługiwany jest również przez brennerowego USBurna.

Użycie bootloadera ma tą zaletę, że przy aktualizacji firmware nie trzeba brać drugiego programatora.

Co do wgrania pierwszego wsadu to zawsze można pospawać na pająku, lub złożyć na stykówce, jakiegoś JDM-a, z wersją zredukowaną (do 4 rezystorów, 2 diod i kondensatora) włącznie, albo wziąć minimoduł na FT232, zasilacz 12V i tranzystor z rezystorem.

0
  • #7 28 Kwi 2010 09:40
    bosston
    Poziom 10  

Niestety mam tylko usb w kompie.. Mam 3 takie PICi, wiec jak cos to na jednego jeden wsad, na drugiego drugi i w razie potrzeby wymienie.

0