Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o reset wsadu m37516/80AF

krzychu1985^ 16 Gru 2010 16:24 8295 43
  • #33 20 Gru 2010 17:43
    elvis1990
    Poziom 14  

Niestety wgranie tego wsadu nie pomogło - brak napięcia na wyjściu. Bezpieczniki sprawne. Próbowałem wgrać również wsad do zablokowanej baterii kolegi krzychu1985. Niestety bez skutku. Ogniwa podłączałem w kolejności: Vg, Vl, Vm, Vh.

• #34 20 Gru 2010 17:55
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wsad jest poprawnie zresetowany i odblokowany. Sprawdziłem jeszcze raz.

Zamieść odczyty z SBW.

• #35 20 Gru 2010 18:57
    elvis1990
    Poziom 14  

Nie mogę odczytać battery data - wyskakuje komunikat battery not found niezależnie czy ustawie SMBus czy nie. Natomiast na zielono świeci Adapter OK. Może ta pamięć jest uszkodzona?? chociaż jeżeli mogę do niej wczytywać i odczytywać dane to chyba nie??

• #36 20 Gru 2010 19:09
    krzychu1985^
    Poziom 26  

Zaraz, do odczytania danych poprzez smbus podpinasz się pod pinout baterii a nie pod pamięć. Czy tak robisz? Pinout do baterii od t2x: + jest wyraźnie oddzielony od 4 pozostałych pinów. Po drugiej stronie, najdalej od plusa jest (-) czyli gnd, następny pin (licząc w stronę +) nie wiem co to jest, następnie SDA, SCL jest najbliżej plusa

• #37 20 Gru 2010 19:41
    jarob

Czy po złożeniu baterii (po wgraniu wsadu) inicjowałeś baterię lub wkładałeś do laptopa, czy od razu mierzyłeś napięcie na wyjściu?

• #38 20 Gru 2010 19:43
    elvis1990
    Poziom 14  

Aha czyli patrząc na złącze baterii mam: -, pin1, pin2, pin3, nic, +. Jak podpiąć te piny do adaptera (pod jakie złącze)?? Czy pamięć musi być wlutowana??

Pin1 - nic
    Pin2 - SDA
    Pin3 - SCL

Czy tak??
    Dzięki kolego, że się odezwałeś, bo ja próbowałem odczytać te dane z pamięci.

edit:
    Od razu mierzyłem napięcie na wyjściu. Nie mam laptopa przy sobie obecnie.
    Ale po pierwszym zresetowaniu softu i włożeniu baterii do laptopa były takie objawy jak u kolegi krzychu1985 (dlatego dopiero teraz założyłem nowe posty).

• #39 20 Gru 2010 20:00
    jarob

Jak nie masz laptopa, to po złożeniu baterii musisz na chwilkę podać między plus i minus złącza baterii około 12 V.

Pewnie, że musi być pamięć wlutowana i podłączone sprawne ogniwa.

• #40 20 Gru 2010 20:21
    elvis1990
    Poziom 14  

Udało mi się odczytać battery data.
    Jednak po podaniu chwilowo napięcia 12V na złącza baterii bateria ożyła!! :D
    Bardzo Dziękuję za pomoc. :D
    Jutro sprawdzę jak sprawuje się z laptopem.

• #41 20 Gru 2010 21:12
    jarob

Z odczytów widać, że wszystko jest ok z baterią. Jeśli laptop jest sprawny, to bateria powinna się ładować.

• #42 12 Lis 2011 00:30
    grzesqi
    Poziom 12  

Przepraszam że odgrzewam temat ale mam następujący problem. Chcę zregenerować baterię z IBM T23 opartą o pamieć 80AF. Otóż zrobiłem interfejs do programowania, wylutowałem pamięć 80AF i próbowałem oczytać jej zawartość. Jednak otrzymuje tylko pusty plik.. W dole okienka programu jest napis Adapter OK. Próbowałem też wgrać któryś z powyższych wsadów lecz kończyło się to komunikatem Veryfication failed! try again.. Co może być tego przyczyną? Jakiś błąd w moim programatorze?

• #43 12 Lis 2011 09:38
    jarob

Jeśli próbujesz odczytać i zapisać pamięć wersją demonstracyjną programu Be2Works lub SBW, to niestety nie uda się to. Trzeba mieć przynajmniej wersję RIZAL.

• #44 12 Lis 2011 14:43
    grzesqi
    Poziom 12  

Czy istnieje jakieś inne oprogramowanie, które jest bezpłatne i umożliwi mi odczytanie pamięci 80AF i jej zaprogramowanie?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo