Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVDR3450H, wgrywanie firmware

27 Kwi 2010 23:15 2849 3
  • Poziom 19  
    Witam. Mam problem z nagrywarka Philipsa DVDR3450H z HDD 160 GB. Postaram się w miarę dokładnie to opisać.
    Po włączeniu pojawiał się napis PHILIPS i brak było jakiejkolwiek reakcji nagrywarki. Postawiłem na uszkodzony HDD. Po wyjęciu dysku, podłączyłem go do kompa i wyzerowałem go programowo funkcją "WRITE ZEROS" na całym obszarze dysku. Po tej czynności umieściłem dysk w nagrywarce, załaczyłem ją i... po napisie PHILIPS, pojawia się napis LOAD, po czym nagrywarka wysuwa szufladkę w celu umieszczenia płyty. Podejrzewam, że w tym momencie nagrywarka chce płytkę z firmware. Ściagnąłem firmware ze strony Philipsa, nagrałem na płytkę CD (z trybem Joliet) i włożyłem do nagrywarki.
    W tym momencie pojawił się napis COPY, a następnie BOOT. Nagrywarka się zresetowała i znów w kółko napis LOAD, COPY, BOOT (pętla nieskończona). Nie można wyjąć płytki z nagrywarki. Napęd DVD dziwnie "szarpie", coś tam odczytuje, ale niestety bez efektów. Gdzie może tkwić przyczyna takiego zachowania nagrywarki? Czy miał ktoś podobny problem?
  • Poziom 14  
    Witam,
    Sprobuj zformatowac dysk z poziomu nagrywarki przez wcisniecie i przytrzymanie < + stop i wlaczeniu do sieci.
    Potem rec + > a wtedy wluz plyte z softem.
    Zdaje sie ze mozna tez wgrac soft z pendrive.
  • Specjalista - kamery
    W tych nagrywarkach umierają dyski HDD.
    Należy wymienić dysk i wykonać całą procedurę.
    Uwaga nie może to być dysk obecnie sprzedawany w sklepie, który jest tak naprawdę dyskiem SATA z interfejsem na ATA-to nie działa.
    Ostatnio walczyłem z DVDR3460H z dyskiem WD2500BB i nowy dysk WD2500JB nie został zaakceptowany. Dopiero zakup starego modelu dysku pozwolił na uruchomienie nagrywarki.
    Robiłem też próby z naprawdę starymi dyskami typu 40GB i też działały.
  • Poziom 19  
    Niestety nie udało mi się ożywić nagrywarki. Sprzedałem ją jako sprzęt uszkodzony. Wszelkie próby na nic się zdały. Pozdrawiam i dziekuję za sugestie.