Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie wtryskiwaczem gazu LPG (sekwencja)

Pawmor 28 Apr 2010 03:46 2730 5
 • #1
  Pawmor
  Level 11  
  Witam wszystkich. Potrzebuje zbudować prosty generator który będzie sterował wtryskiwaczem gazu LPG takim jaki jest stosowany w sekwencyjnych instalacjach gazowych. Głównym sygnałem impulsów będzie sygnał obrotomierza natomiast dodatkowo sygnał z pedału gazu ("elektroniczny pedał gazu") oraz jakiś dodatkowy potencjometr który pomorze w kalibracji.
  Jeśli ma ktoś pomysł na jakiś prosty i praktyczny układ to będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
  Pozdrawiam.
 • #2
  cirrostrato
  Level 37  
  Pawmor wrote:

  Jeśli ma ktoś pomysł na jakiś prosty i praktyczny układ to będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
  Pozdrawiam.
  Jeśli pytasz to nie masz bladego pojęcia w temacie, zaśmiecasz forum. Kumpel kombinował przy instalacji, samochód się zapalił, nie dotykaj instalacji LPG jak się nie znasz, z nudów zrób sobie migające diodki.
 • #3
  Pawmor
  Level 11  
  Mój samochód i moje diodki... Mimo to nadal będę wdzięczny za propozycje. Dla jasności chodzi mi o podpowiedz od kogoś kto ma jakieś doświadczenie w tym temacie...Chodzi mi o pominięcie jak najwięcej przeszkód które napotkam - już na etapie projektu - żeby jak najmniej czasu poświęcić na zmiany już w wykonanym układzie... Czyli nie chodzi mi o schemacik jakiegoś tam generatora, bo to nie jest problem... ale nie mam aż takiej wiedzy elektronicznej aby na kartce zaprojektować układ który będzie miał duże prawdopodobieństwo działania właśnie w warunkach które opisałem w 1 poście i będzie dostosowany do sygnałów jakie tam mogę uzyskać.
 • #4
  Trabi
  Level 36  
  Ale regulacja wtryskam to nie tylko info z pedału gazu i potencjometru do kalibracji. A gdzie przeliczanie obciążenia pojazdu, gdzie czytanie sygnałów z sondy lambda, gdzie reakcja na nagłe wciśniecie pedału (wzbogacenie mieszanki LPG), gdzie info o pozycji wału korbowego, gdzie przeliczenie który wtrysk ma zadziałać itp. dziesiątki informacji. Kolega chyba skacze z motyką na księżyc. Może faktyczne lepiej zainteresować się.... migającymi diodkami?
  Poza tym.... kolega chce zwiedzić ziemię od spodu czyli jakiś grobowiec? Bo grzebanie przy instalacji LPG nie mając o tym pojęcia kończy się przymusową wizytą na cmentarzu :(. Bez odwołania.
 • #5
  cirrostrato
  Level 37  
  Nieustająco apeluję do wszelkich eksperymentatorów o podpisywanie zaświadczenia o oddawaniu siebie (jakby co..) na części zamienne , żona (neurolog) narzeka, że przeszczepianie narządów zależy od zgody rodziny a z tym różnie bywa, może lepiej samemu taki papier podpisać... Twoje serce w nowej piersi pięknej panienki, miodzio...
 • #6
  Pawmor
  Level 11  
  Dla jasności, projekt ten nie ma na celu zastąpić instalacji gazowej... nie ma sensu tworzyć czegoś co jest już gotowe i można kupić za 50 zł na znanych aukcjach...
  Mój układ ma robić tylko to o czym napisałem w 1 poście...
  Pozdrawiam.