Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie wtryskiwaczem gazu LPG (sekwencja)

Pawmor 28 Kwi 2010 03:46 2181 5
  • #1 28 Kwi 2010 03:46
    Pawmor
    Poziom 11  

Witam wszystkich. Potrzebuje zbudować prosty generator który będzie sterował wtryskiwaczem gazu LPG takim jaki jest stosowany w sekwencyjnych instalacjach gazowych. Głównym sygnałem impulsów będzie sygnał obrotomierza natomiast dodatkowo sygnał z pedału gazu ("elektroniczny pedał gazu") oraz jakiś dodatkowy potencjometr który pomorze w kalibracji.
    Jeśli ma ktoś pomysł na jakiś prosty i praktyczny układ to będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
    Pozdrawiam.

0 5
  • #2 28 Kwi 2010 07:47
    cirrostrato
    Poziom 36  

Pawmor napisał:

Jeśli ma ktoś pomysł na jakiś prosty i praktyczny układ to będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
    Pozdrawiam.
    Jeśli pytasz to nie masz bladego pojęcia w temacie, zaśmiecasz forum. Kumpel kombinował przy instalacji, samochód się zapalił, nie dotykaj instalacji LPG jak się nie znasz, z nudów zrób sobie migające diodki.

0
  • #3 28 Kwi 2010 14:19
    Pawmor
    Poziom 11  

Mój samochód i moje diodki... Mimo to nadal będę wdzięczny za propozycje. Dla jasności chodzi mi o podpowiedz od kogoś kto ma jakieś doświadczenie w tym temacie...Chodzi mi o pominięcie jak najwięcej przeszkód które napotkam - już na etapie projektu - żeby jak najmniej czasu poświęcić na zmiany już w wykonanym układzie... Czyli nie chodzi mi o schemacik jakiegoś tam generatora, bo to nie jest problem... ale nie mam aż takiej wiedzy elektronicznej aby na kartce zaprojektować układ który będzie miał duże prawdopodobieństwo działania właśnie w warunkach które opisałem w 1 poście i będzie dostosowany do sygnałów jakie tam mogę uzyskać.

0
  • #4 28 Kwi 2010 14:44
    Trabi
    Poziom 36  

Ale regulacja wtryskam to nie tylko info z pedału gazu i potencjometru do kalibracji. A gdzie przeliczanie obciążenia pojazdu, gdzie czytanie sygnałów z sondy lambda, gdzie reakcja na nagłe wciśniecie pedału (wzbogacenie mieszanki LPG), gdzie info o pozycji wału korbowego, gdzie przeliczenie który wtrysk ma zadziałać itp. dziesiątki informacji. Kolega chyba skacze z motyką na księżyc. Może faktyczne lepiej zainteresować się.... migającymi diodkami?
    Poza tym.... kolega chce zwiedzić ziemię od spodu czyli jakiś grobowiec? Bo grzebanie przy instalacji LPG nie mając o tym pojęcia kończy się przymusową wizytą na cmentarzu :(. Bez odwołania.

0
  • #5 28 Kwi 2010 15:04
    cirrostrato
    Poziom 36  

Nieustająco apeluję do wszelkich eksperymentatorów o podpisywanie zaświadczenia o oddawaniu siebie (jakby co..) na części zamienne , żona (neurolog) narzeka, że przeszczepianie narządów zależy od zgody rodziny a z tym różnie bywa, może lepiej samemu taki papier podpisać... Twoje serce w nowej piersi pięknej panienki, miodzio...

0
  • #6 29 Kwi 2010 22:27
    Pawmor
    Poziom 11  

Dla jasności, projekt ten nie ma na celu zastąpić instalacji gazowej... nie ma sensu tworzyć czegoś co jest już gotowe i można kupić za 50 zł na znanych aukcjach...
    Mój układ ma robić tylko to o czym napisałem w 1 poście...
    Pozdrawiam.

0