Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór silnika trójfazowego do tokarki.

28 Kwi 2010 11:09 2057 3
  • Poziom 1  
    Witam muszę dobrać silnik do małej tokarki precyzyjnej do fi 60 (do stali kolorowych). Obroty wrzeciona sięgają 5600 -6300 obr/min. Czy mogli by Państwo pomóc mi w doborze, z jaką mocą mechaniczną i elektryczną muszę dobrać silnik?
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Napisz coś więcej o tokarce bo mogę ci zaproponowac 1 kW i taka moc powinna byc wystarczająca, ale może się okazac że tokarka delikatna i tej mocy nie wykorzystasz lub tokarka jest solidna i czasem ci się przyda 3 kW.
  • Poziom 13  
    Witam

Posiadam dużą tokarkę TUC50x2500, moc silnika 7,5 kW. Do użytku domowego okazało się to zbyt dużo, występowały problemy z rozruchem. Możliwa była wymiana silnika na mniejszy jednak wiązało się to ze znacznymi przeróbkami mechanicznymi. Zastosowałem falownik o mocy 4kW i wszystkie problemy zostały rozwiązane, falownik zapewnia miękki start oraz płynną regulację obrotów wrzeciona.
    Obciążenie falownika przy skrawaniu 4mm na stronę w stali obciążenie falownika wynosi 55%.
    Proponuję więc zastosowanie silnika o mocy 0,75kW lub 1kW sterowanego z falownika co zdecydowanie poprawi komfort pracy.

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ja mam przy tokarce stołowej ( uchwyt 125 mm/ w kłach 550mm) silnik 3f 0,75 kW z falownikiem i jestem zadowolony.