Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System stoi na "Trwa ładowanie ustawień osobistych"

28 Kwi 2010 13:47 5684 7
 • Poziom 13  
  Witam potrzebuję podpowiedzi co mogę jeszcze zrobić.

  Komputer w firmie z XP Home. Przy uruchamianiu, po wpisaniu hasła do użytkownika pojawia się "trwa ładowanie ustawień osobistych" i na tym wisi około 15 minut, później niekiedy uruchomi się dobrze, niekiedy sama tapeta bez ikonek.

  Komputer używany przez rozsądną osobę, nic nie było ostatnio instalowane, stało się tak z dnia na dzień. Wirusy wykluczam, jest Kaspersky. Autostart czysty. Programem CCleaner wyczyszczony system, rejestr. Defragmentację teraz robię. Zmiana pamięci, zasilacz nic nie dała. Dysk sprawdzony - sprawny. Format na razie odpada.
 • Poziom 43  
  W trybie awaryjnym i z konta wbudowanego administratora jest tak samo?
 • Poziom 13  
  W trybie awaryjnym ok.
  Przy uruchamianiu mam do wyboru użytkownika z prawami administratora na którym wisi i konto gość, które uruchamia się sprawnie.

  Komputer Celeron 2.8, 2GB ramu.
  Dodam że jak na taką konfigurację komputer działał troszkę za wolno. Miał tendencję do kilkusekundowego przywieszania. Temperatura ok, na procesorze nowa pasta.
  Z 4 usb z tyłu działa tylko jedno nie wiem z jakiego powodu. Tak myślę czy coś z płytą główną nie jest (czy w tym momencie zawieszenia pobiera jakieś informacje z płyty?) ale skłaniam się raczej w stronę systemu.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Pośpieszyłem się, że na tym Gościu jest ok. Pulpit wskakuje szybko ale po kliknięciu w mój komputer czekam już kilka minut na reakcję.
 • Poziom 9  
  spróbuj utworzyć nowe konto użytkownika...
 • Poziom 13  
  Spróbowałem, też wisi.

  Na Gościu, który wskoczył szybko "mój komputer" reaguje także po kilku minutach. Coś go spowalnia.
 • Poziom 43  
  Zacząłbym - jeżeli korzystasz z przywracania systemu - od tego elementu do próby powrotu do stanu używalności.
  Można tylko rozważać czy brać pod uwagę jakiś punkt, jako całość, czy tylko wydobyć z niego pliki rejestru i je - z poziomu konsoli odzyskiwania - podmienić - http://support.microsoft.com/kb/307545/pl - wygląda bowiem na problem z nim.
  Jeśli przywracanie jest wyłączone to albo sięgnąć można po starszą kopię (też w w/w linku omówiona procedura), albo spróbować użyć jakiegoś "naprawiacza" .
  Skoro na innych kontach działa to raczej sfc /scannow, celem ew. odświeżenia plików systemowych, raczej niewiele da.
 • Poziom 13  
  Przywracanie niestety jest wyłączone.
 • Poziom 43  
  To sprawdź jeszcze jednak na tym wbudowanym koncie - logowanie przez alt+ctrl+ 2x del (tyle, że nie wiem czy w home nie odbywa się to tylko w awaryjnym).
  Możesz zaryzykować, o ile w komputerze nie było drastycznych zamian sprzętowych i w zakresie instalowanego oprogramowania, skorzystać z tej starej kopii rejestru ( najwyżej to i owo będzie trzeba dograć).