Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault clio II 2002 1.2 16v potencjometr pedału gazu awaria

WMUCHA 28 Apr 2010 14:35 28418 6
    WMUCHA
    Level 10  
    Witam wszystkich forumowiczów mam taki problem ze swoim autkiem mianowicie są chwile, że zapala mi się kontrolka "sprężynka" , auto w tym czasie nie reaguje na naciśnięcie gazu, podłączenie pod komputer wykazało potencjometr pedału gazu.
    Ale że nie jest to tania rzecz więc rozebrałem ustroństwo, wyczyściłem i pomierzyłem przejścia i nic podejrzanego nie zauważyłem, wszystko wygląda na idealne, czy elektryk mógł się pomylić z diagnozą czy może to być wina czegoś innego?
    Proszę wszystkich o pomoc
    doktor333
    Level 18  
    Problemem jest złącze pośrednie(zamocowane nad pedałem sprzęgła)-trzeba je wyciąć i zlutować przewody.
    WMUCHA
    Level 10  
    szukałem tego złącza ale nie wiem gdzie ono może być, może ktoś wcześniej już tam ingerował jedyna w pobliżu pedału sprzęgła jest kostka do czujnika stopu a z pedału gazu idzie jedna wiązka i wychodzi od razu do komory silnika no i mniej więcej nad pedałem sprzęgła jest pęk kabli od komputera. Może jakieś zdjęcia albo shemat bo nie mam już pomysłu na ten samochód. ?
    doktor333
    Level 18  
    No to już było w serwisie i złącze zostało wyeliminowane. Jest jeszcze złącze w komorze silnika(białe złącze w czarnej pace koło akumulatora)które trzeba przeczyścić. Jest jeszcze opcja że elektryk źle zinterpretował usterkę i chodziło o potencjometr przepustnicy
    WMUCHA
    Level 10  
    jednak nie pomogła poprawa białej kostki w pace przy akumulatorze po jakimś czasie znów się zapala ta sprężynka, dodam że zupełnie nieregularnie raz jest ok a raz nie. czy jest w tym samochodzie jeszcze jakis czujnik odpowiedzialny oprócz petencjometra w pedale gazu ?
    polox123
    Level 1  
    WMUCHA wrote:
    szukałem tego złącza ale nie wiem gdzie ono może być, może ktoś wcześniej już tam ingerował jedyna w pobliżu pedału sprzęgła jest kostka do czujnika stopu a z pedału gazu idzie jedna wiązka i wychodzi od razu do komory silnika no i mniej więcej nad pedałem sprzęgła jest pęk kabli od komputera. Może jakieś zdjęcia albo shemat bo nie mam już pomysłu na ten samochód. ?

Kostka jest niebieska i ma żółtą zaślepkę której wysunięcie powoduje rozłączenie styków. W kangoo 1,2 16v znajduje się tuż pod deską rozdzielczą nad pedałem hamulca i sprzęgła.
    Miałem identyczny przypadek w moim kangurze i pomogło dwukrotne jej rozłączenie.
    mareksmd
    Level 13  
    polox123 ma racje ,kostka miesza w temacie.
    Dzięki stary !!