Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 21PT166 problem z kontrastem na tv

18 Sie 2004 18:19 1734 4
  • Poziom 16  
    Mam w philipsie schaschi anubis a /ab i mam problem z kontrastem ,obraz jest taki , jak by był zjechany kontrast (przyciemniony) natomiast jak włącze txt to na telegazecie kontrast jest prawidłowy a w momencie wyłanczania telegazety , gdy pokaże sie obraz, przez jakieś 0,5 sekundy jest prawidłowy i się przyciemnia ,w czym może być problem?
  • Poziom 22  
    Witam
    Sprawdź napięcie Us2
  • Poziom 43  
    Wymień kondensator elektrolityczny 2448-47uF/200V czyli ten drugi za dławikiem w +B i po problemie :!: Napięcie +B masz prawidłowe ale 2448 jest pusty. To on na bank.
  • Poziom 16  
    witam. nie wiem czy porady kolegów pomogły,jeśli tak to ok.ja robiłem wczoraj anubisa no i niestety troche posiedziałem.usterka dokładnie taka jak opisujesz - uszkodzony tranzystor smd taki nietypowy- baza emiter odwrotnie-odpowiada za ograniczenie prądu kineskopu,kolektor podłączony do regulacji contrastu w matrycy ic chyba 5-ta noga.pozdrawiam! niestety nie pamiętam numerków elementów.
  • Poziom 16  
    Wielki dzięki dla DiZMar to był ten kondzior a pisze dopiero teraz gdyż wruciłem dopiero z urlopu , jeszcze raz dzięki i pozdrawiam wszystkich którzy odpowiadali na mój post.