Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z laptopem HP Pavilion, grafika?

zyziu10 28 Apr 2010 16:28 3387 5
    zyziu10
    Level 10  
    Siemka.

Mam maly problem z moim juz kilkuletnim laptopem HP Pavilion zv500.

Objawy:
    - Wlaczam kompa, czasem normalnie jest logo HP czasem czarny ekran, czasem czarny a na srodku kolorowy kwadrat.
    - Laduje sie OS, logo windowsa.. wystepuja zazwyczaj krzaki, cos na styl matrixa tylko ze biale paski od gory do samego dolu, pojawiaja sie .. znikaja.. logo windowsa tez ma kilka krzaczkow zazwyczaj.
    - Wlacza sie system. Czasem czarny ekran i nic.. czasem sie wlacza normalnie.
    - Po kilku - kilkunastu minutach urzytkowania blue screen. Zazwyczaj przy wiekszym obciazeniu, np jakies gry via www, wiecej zakladek w firefoxie itp.
    - Czasem sie wlacza bez paskow tez.. zazwyczaj przy pierwszych uruchomieniach (przegrzanie?) ale pozniej i tak sie rypie.
    - W trybie awaryjnym (w ktorym teraz jestem) wszystko jest ok, dziala bez zastrzezen (stery?)

Co zrobilem:

1. w trybie awaryjnym zainstalowalem jakies stery z grafy, ale nie odinstalowalem starszych, w kazdym badz razie zainstalowalem nowe i nic.
    2. podlaczylem monitor zewnetrzny.. to samo.
    3. Rozbieralem, odkurzylem troche zeby sie nie przegrzewal. Nawet odpalilem bez pokrywki nad wentylatorkami, uklad byl zimny, wentylatory nie chodzily a problem i tak wystepowal.

Co moge zrobic?
    Zaktualizowanie biosu? format? odinstalowac stare stery i jeszcze raz nagrac nowe?

Na koniec chcialbym tylko zwrocic uwage na to, ze czasem normalnie wszystko dziala, w normalnym trybie nie ma zadnych problemow z grafika i komp normalnie wszystko wyswietla caly czas, ale po jakims czasie blue screen. Istotne tez ze w trybie awaryjnym nie mam zadnych problemow. Czy to moze byc wiec karta grafiki?

btw. naped DVD mi nie dziala, to tak zeby nie bylo za latwo ;)

Bede wdzieczny za pomoc bo to aktualnie jedyny dzialajacy komp u mnie ;/ oczywiscie poleci sporo plusow za pomoc ;)

PS. jezeli to kwestia uszkodzonej karty grafiki, to jest mozliwosc wymiany jej w moim lapku jeszcze?

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Problem z laptopem HP Pavilion, grafika? Regulamin pkt. 8.1, 10.9, 15. [DriverMSG]
    zyziu10
    Level 10  
    uh no to nie za fajnie jakby tak bylo ;/ bo z tego co widze to za reballing musialbym dac z 200-300 PLN, a tyle to nawet nie jest warta nowa moja karta grafiki ktora mam w tym lapku (GeForce 440 64mb heh...), a jest mozliwosc wrzucic nowa po prostu? bo szczerze mowiac jeszcze nie ingerowalem jakos bardziej w laptopy.. nie wymienialem czesci ani nic, tylko na PC wiec nie orientuje sie ech.. ;/
    Sam reballinga raczej tez nie zrobie bo o ile nauczyc sie moge z neta i z youtube, to nie dosc ze jest ryzyko.. to jeszcze bym musial zakupic wszystkie materialy bo nie bylem na to przygotowany jakos specjalnie :P

Dzieki za szybka odpowiedz :) czekam jeszcze na inne.. moze cos sie wymysli ech :P
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    zyziu10
    Level 10  
    czyli w sumie laptop do wyrzucenia :P bo jego cala wartosc chyba nie jest duzo wieksza od kosztow specjalistycznych narzedzi czy naprawy go prawda? :P bo nie wiem czy nawet za 300 pln bym go sprzedal hehe :P

moze przynajmniej na czesci sprzedam gdzies ech masakra.. :)

Dzieki, jak ktos bedzie mial jeszcze jakis pomysl to z checia poczytam, bo jak narazie to za duzego wyboru nie mam zeby sie uporac z tym problemem ;s
    User removed account
    User removed account