Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alphard Yakuza 12" coś szybszego o podobnej mocy

28 Kwi 2010 16:59 3125 28
  • Poziom 25  
    Witam, szukam głośnika który zagra potężnie ale szybciej i bardziej jakościowo od Yakuzy. Ten głośnik naprawdę nieźle trzęsie autem ale gubi się w szybkich rytmach i męczy podczas dłuższej jazdy.
    Wmak jaki posiadam to Hifonics Zeus (600 rms w mostku)
    Muzyka House, Trance oraz HH
    Fundusz... Około 600 zł
    Myślałem nad:
    -HiFONICS ZX1254 (580 zł ze skrzynią)
    -GROUND ZERO GZRW 30SPL (Tyle że ma 1000 wat rms więc nie wiem czy wzmacniacz sobie z nim poradzi)
    -Rainbow Hammer 12 (Mój faworyt ale nie mogę znaleźć ze skrzynią, a nie mam za bardzo czasu na robienie własnej)
    Proszę o pomoc
  • Poziom 10  
    Hammer 12 zdecydowanie.
  • Poziom 29  
    xxxjblxxx napisał:
    Hammer 12 zdecydowanie.

Tylko czy on zagra mocniej od Yakuzy 12 " ?? Wątpię ... lepiej tak ale mocniej raczej nie...

Jedyny słuszny wybór ale droższy i wzmak 600 RMS raczej minimum ... to RE SE 12

Też właśnie nad tym myśle .... :D
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Ja bym tu celował w coś z rockofrda. RE SE 12 też chyba nie zagra mocniej od yakuzy. A rainbow nie gra tak słabo znowu, tylko wymaga dobrego zasilenia.

Hamera dla siebie bym brał jak najbardziej. A słyszałem od posiadaczy że se 12 do szybkich nie należy, ciekawe ile w tym prawdy.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    matiaudio napisał:
    Ja bym tu celował w coś z rockofrda. RE SE 12 też chyba nie zagra mocniej od yakuzy.
    Oj bo za heretyzm kiedys karali minimum chłostą i masz szczescie ze te czasy mineły bezpowrotnie... :P

Masz 600zł, szkoda ze nie masz pieca stabilnego w 2 ohm bo znam kogos kto w tej cenie ma w idealnym stanie SE12 d4... Chco powiem szczerze 600w na SE12 to duzo za mało.

Hammer to wcale nie jest najlepsza opcja z tych które podales a wręcz przeciwnie :)

GZRW to swietna pompa wcale nie ustepujaca SE ale nie jest tak szybki jak SE (choc sam SE szybkoscia w br wcale nie grzeszy jesli mam byc szczery), to fajny sub ale 2,5'' cewka nie wytzryma 1 KW na dłuzsza chwile, ta sama cewka jest w wersji AL a on ma juz 500w. Pozatym to tylko druga od dołu seria tego producenta, choc powiem szczerze ze potrafi duzo mimo wszystko.
    Porownujac go do Yakuzy deklasuje ja jedna cewka...
  • Poziom 25  
    Tzn Yakuza to nawet trochę przesada więc może być trochę słabszy ale ważne żeby był szybszy. Auto to sedan dlatego moc jest dość istotna
  • Poziom 17  
    Witam. SOUNDSTREAM X-pro 12 lub TARANTULA 12. Długo się dogrzewał (1 m-c) ale teraz jest bardzo szybki. Skrzynia dedykowana nie była dobra. Zrobiłem inną według moich pomiarów i jest ok. Moc niestety 600W, chociaż bas wydaje się zdecydowanie głębszy i mocniejszy od niejednego kilo-watowego. Co do Tarantuli T5-12 to ma 900w i wydaje si e bardziej ociężały od mniejszego brata. Testowałem także T5-15 i tu chylę czoła . SoundStream to prawdziwa legenda a ich wyroby nigdy nie zawiodły moich oczekiwań. Tylko ta cena....Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    RF i Re chyba za drogie jak dla mnie, ewentualnie używki
  • Poziom 23  
    Mnie SS t4 15 zawiódł na calej lini... Muł jak na 15 przystało a cisnienia nie za wiele jak na jego "renome".
  • Poziom 25  
    lukas22 mastah napisał:

GZRW to swietna pompa wcale nie ustepujaca SE ale nie jest tak szybki jak SE (choc sam SE szybkoscia w br wcale nie grzeszy jesli mam byc szczery), to fajny sub ale 2,5'' cewka nie wytzryma 1 KW na dłuzsza chwile, ta sama cewka jest w wersji AL a on ma juz 500w. Pozatym to tylko druga od dołu seria tego producenta, choc powiem szczerze ze potrafi duzo mimo wszystko.
    Porownujac go do Yakuzy deklasuje ja jedna cewka...

Czyli rozumiem że Zeus sobie z nim poradzi? Bo nie chce mieć znowu tylko buuuu w samochodzie :)
  • Poziom 23  
    Raczej poradzi ale czy bedzie zdecydowanie szybszy od Yaaku? Nie sadze... Chcac kompromisu proponuje pojsc w 2x 10 jesli masz miejsce... Napisz jaki to model Zeusa?
  • Poziom 25  
    Hifonics Zeus Z6000. Miejsca mało bo butla z gazem w bagaju. Więc raczej pozostaje 30 cm

Dodano po 9 [minuty]:

SOUNDSTREAM PICASSO PXW-12/2
    Coś takiego ktoś słyszał? Moc 400 rms a cena w miarę dobra
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    A czy w Niemczech dostane taniej sprzęt Car audio czy nie bardzo? Bo słyszałem różne opinie o cenach, W przyszłych tygodniu wyjeżdżam do Berlina i nie wiem czy brać kasę na sprzęt, czy raczej kupić u nas.
  • Poziom 35  
    Byłem w niemczech ostatnio (bawaria) z tych cen co pamiętam:

Sklep
    Blaupunkt gta460- 99Euro
    Radio JVC r401 99Euro
    Kondensator hifonics 1F- 60Euro
    Kable renegade 20mm2-29Euro
    Radio alpine ida x300- 169Euro
    Głośniki elipsy JBL- 59Euro
    Dual bass hifonicsa 400Euro (skrzynia na dwóch głośnikach)
    Skrzynia closed z głośnikiem crunch 250W rms 119Euro.

Używany na komisie sonic 15- 100Euro
    Helon 15- 350Euro
    Wzmacniacz Ground zero monoblok (nie wiem jaki model, ale niebieski kolor dość duży i chyba coś 2kW 1ohm) 400Euro.

Dużo tego było, wiem że hammer 12 sam głośnik stał 79Euro, i to było tanio. tanie były też kable RCA dietz, sinuslive po 7 Euro za sztuke.

Ja kupiłem sobie elipsy hifonicsa za 60Euro, było warto bo szczerze ładniej grały niż nie które odseparowane w cenie 400zł. Bardzo czysty dźwięk, nic więcej nie warto było kupować z nówek.

Także w sklepie taniego sprzętu nie kupisz, używki były tanie owszem, audisona, rockforda czy inny dobry piec za 60euro moża było wytargować.
  • Poziom 23  
    "Wzmacniacz Ground zero monoblok (nie wiem jaki model, ale niebieski kolor dość duży i chyba coś 2kW 1ohm) 400Euro. "

Napewno Serii Nuclear GZNA 1.2500D, maiłęm GZNA2800x, swiene piece... Tye ze tu czasem za podobna kase. a czesto i mniejsza na gotowo mozna je wyciac...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    CZASAMI... Czesto tam cena jest swietna na ich przelicznik a dla "polaczka" z przecietnym zarobkiem nie jest tak różowo....
  • Poziom 35  
    lukas22 mastah napisał:

Napewno Serii Nuclear GZNA 1.2500D, maiłęm GZNA2800x, swiene piece... Tye ze tu czasem za podobna kase. a czesto i mniejsza na gotowo mozna je wyciac...

Dokładnie ten wzmacniacz 400Euro stan idelany, świecił się , nibyb używka ale zadbany. Skąd wiedziałeś że to akurat ten. :D
  • Poziom 25  
    No skoro Hammer 12 za 80 euro to cena bardzo dobra. Tylko nie wiem czy natrafię na jakiś dobry sklep. Kolega jedzie dzisiaj i dałem mu taka listę:

-Rainbow Hammer 12
    -Re Audio SRX-12 d2
    -Ground Zero GZRW 12XD-AL
    -Alpine SWR-1222D

Mam nadzieje że któryś z nich mi przywiezie w dobrej cenie :)
  • Poziom 35  
    Największe prawdopodobieństwo że znajdzie tam ground zero.

Tam najwięcej sprzętu jest firmy hifonics, crunch, ground zero, renegade (jeden wielki koncern) jeśli chodzi o głośniki i wzmacniacze.

Tak jak u nas blaupunkt ,magnat , mac audio to tam rządzą wyżej wymienione firmy. Oczywiście są też inne ciekawe sprzęty, tanio można znaleźć sprzęt który w polsce bywa drogi np wzmacniacze audison, beyma, rockford.
  • Poziom 25  
    Witam, chciałbym odświeżyć temat. W Niemczech bylem 2 razy i niestety nic nie znalazłem, możliwe że z braku czasu. Jednak mam okazyjnie do kupienia Re Audio SRX-12 D2. Tylko problem w tym że ma 300 rms, chociaż wiadomo że te głośniki mogą przyjąć więcej watów ale pytanie o ile więcej... Dlatego się zastanawiam czy wybrać starego dobrego Hammera 12 czy zaryzykować i kupić SRXa. Jeśli ktoś miał przyjemność słyszeć te przetworniki to proszę o pomoc.
  • Poziom 29  
    RE SR spokojnie przyjmie jakieś 500 -600 wat więc SRX raczej podobnie....
    Wat watowi nie równy ale mój Emphaser ma jakieś 600 wat w mostku i jest lekko skręcony do RE SR 12 w BR.
    Jaka cena to okazyjna za RE SRX ?? Może ja wezmę :D
  • Poziom 25  
    Tzn mogę kupić używkę w skrzyni BR za 600 zł. wydaje mi się że warto. Ale czy zagra mocniej od Yakuzy? Już się przyzwyczaiłem do trzęsienia w płucach i nie chce się zawieźć przy kupnie następnego głośnika :)

A i jeszcze jedno, obecnie mam gain na Zeusie ustawiony na na jakieś 65%, jak dam na radiu 40/62 to przy niektórych "mocniejszych" utworach lekko mruga protect ( nie wpływa to na dźwięk). Mam się tym martwic czy to normalne?
  • Poziom 29  
    Elo,

Nie zagra mocniej od Yakuzy 12 " .... mam Yakuze 12 w BR 60L@38 hz i Re SR12 w 46L@39 hz ale skrzynia po innym głośniku więc może nie gra tak jak ma grać. Chce zrobić nowa skrzynie pod RE SR z BR szczelinowym - 45L@37 hz ( producent zaleca 43L@35 hz ).

Yaku gra mocno i to bardzo ale tylko HH. Reszta trochę męczy ....
  • Poziom 25  
    To chyba pozostaje mi zmienić wzmaka i kupić SE 12 lub GZRW :)
  • Poziom 25  
    Wybór padł na RE SRX D2. W skrzyni closed głośnik gra szybko i przyjemnie ale o ciśnieniu nie ma mowy. Włożyłem go na testy do skrzyni po Yakuzie (szczelina około 75 litrów) i tutaj dopiero pokazał co potrafi. Bass jest potężny, szybki i bardzo mięsisty. W HH potrafi nisko zejść a ciśnienie porównywalne z Yakuzą. Jeszcze nie jest wygrzany i nie chce go katować ale myślę że przyjmie dobre 450-500 watt. Polecam ten głośniczek :)
  • Poziom 12  
    Witam! Ja mam dwie yakuzy ale też właśnie myślę nad zmianą mam dostęp do sprzętu w Niemczech a tu jest o wiele lepszy dostęp do głośników których u nas nie ma także może coś podpowiecie. Głośniki za używkę mogę dać do 1,5 tys
  • Poziom 13  
    To ja może napiszę coś na temat HiFonics Zeus ZX-1254 (a może się komuś przyda). Moc rzeczywista podana przez producenta to 500 rms. Zasilam go coś ok 650 rmsu i muszę przyznać że przyjmuje to beż żadnego "ale". Fakt - że to już takich max dla niego, ale daje radę! I nie ma tu mowy o żadnych przesterach. Dla mnie priorytetem była jakość i kultura basu i przyznam, że nawet się nie zawiodłem. Jeśli jest jakich naprawdę szybki bit to trochę nie nadąża, fakt, że tak do połowy głośności jest wszystko ok ale jak gain podkręcam na "+" to robi się lekki chaos. Dokładnie za jedną sztukę (nową) zapłaciłem 432 zł i myślę że za tę cenę nic lepszego nie ma.

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Załączam również link do testu tych subwooferów w gotowej skrzyni band-pass. Porównując inne skrzynie, wynik nawet imponujący.

http://www.audiodesign.de/downloads/testberichte2010/ZXi12DUAL.pdf

A tu test indywidualny samego głośnika:

http://www.audiodesign.de/downloads/testberichte2007/ZX1254.pdf