Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III 1,9TD - Trzęsie przy przyspieszaniu.

28 Kwi 2010 17:55 9724 6
  • Poziom 21  
    Witam. Posiadam Golfa III 1,9TD z roku 1992. Problem z nim polega na tym, że na biegu 3 oraz 4 (czasami na niższych obrotach 5 biegu) przy przyspieszaniu bądż gdy jadę pod górkę strasznie zaczyna "telepać" całym przodem. Cała tapicerka skacze a ja razem z nią. kdy wkręce silnik na wyższe obroty wtedy już przestaje trząść samochodem. Dodam że nie jest to wina krzywych kół, gdyż jak w czasie tego telepania wcisnę sprzęgło wszystko jedzie gładko.

Czy spotkał się już ktoś z takim przebiegiem?

Szwagier znający się troche na silnikach sprawdzał czy jest to wina przegubu. Przegub zewnętrzny jest już do wymiany bo słychać go na zakrętach w prawo jednak wewnętrzny od skrzyni biegów ponoć ma minimalny luz i nie może być on przyczyną takiego wibrowania.

na biegu 1 oraz 2 problemu nie ma. Gdy podniosłem samochód na dość dużym podnośniku zauważyłem duży luz na amortyzatorach od góry. Czyli pod maską- postanowiłem dokręcić jednak są one dobrze dociągnięte czyli nie jest to wina poluzowania się śrub.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Sprawdź poduszki gumowe przy silniku bo najprawdopodobniej ci popękały i są do wymiany.
  • Poziom 21  
    jak to sprawdzić?
  • Poziom 20  
    wejdz do autka zachamuj ręczny chamulec zawołaj druga osobę do pomocy włącz pierwszy bieg i puszczaj sprzęgło tak jak byś chciał ostro ruszyć ino nie tak za ostro a drugi paczy co jest z silnikiem dziejejak się unosi wysoko i spada wymiana
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    osłony przegubów są w dobrym stanie a przegub wewnętrzny od skrzyni ma minimalny luz;/

Silnik dosyć się podnosi ale nie wiem czy to dużo czy mało musiałbym z innym golfem sprawdzić;/

EDIT: Silnik podnosi się na jakieś 2-3cm czy to duzo? Guma od poduszki nie jest popękana;/

poniżej zdjęcia tych luzów na amortyzatorach - czy może to mieć coś wspólnego z tym problemem?

Golf III 1,9TD - Trzęsie przy przyspieszaniu. Golf III 1,9TD - Trzęsie przy przyspieszaniu.