Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia II 2007 instalacja alarmu

28 Apr 2010 20:35 5005 5
  • Level 12  
    Witam

Znajomy poprosił mnie, abym do jego skody zamontował alarm. A że jest to Octavia II z 2007 to mam obawę czy podołam. Do tej pory montowałem alarmy do starszych modeli, montowałem również centralne zamki, proste immobilizery.

Czy jest w ogóle sens instalować alarm w aucie, które fabrycznie ma centralny na pilota i immobilizer? Jeżeli montować alarm, to jaki polecacie?

Czy ten model skody ma jakieś niuanse, o których powinienem wiedzieć podejmując się instalacji?
  • Level 26  
    Alarm musi być z komunikacją po CAN-ie i obsługiwać ten model auta.Ma to też i swoje plusy, mniej "kablowania".
  • Level 18  
    najlepiej zamontować jakiś pstryczek i złącze schować ..............najtańszy i najlepszy alarm .........

pozdro rox..........
  • Level 12  
    dziękuję za odpowiedzi. Znalazłem na allegro alarmy obsługujące CAN. Powiedzcie mi czy te alarmy z CANem potrzebują jeszcze ciągnięcia kabli np. do krańcówek drzwi, plusa po stacyjce itd czy one już mają wszystkie te informacje po CANie z auta?
  • Level 26  
    Plus musisz podłączyć, krańcówek nie- zresztą do alarmu dołączona jest instrukcja montażu i programowania.
  • Level 12  
    hm, czyli wychodzi na to, że sam alarm będzie dużo droższy, ale instalacja dużo łatwiejsza, jak pisałeś mniej kabli :)

Sprzedawcy razem z alarmem od razu oferują instrukcję pod konkretne auto.