Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia II 2007 instalacja alarmu

28 Kwi 2010 20:35 4624 5
  • Poziom 12  
    Witam

Znajomy poprosił mnie, abym do jego skody zamontował alarm. A że jest to Octavia II z 2007 to mam obawę czy podołam. Do tej pory montowałem alarmy do starszych modeli, montowałem również centralne zamki, proste immobilizery.

Czy jest w ogóle sens instalować alarm w aucie, które fabrycznie ma centralny na pilota i immobilizer? Jeżeli montować alarm, to jaki polecacie?

Czy ten model skody ma jakieś niuanse, o których powinienem wiedzieć podejmując się instalacji?
  • Poziom 26  
    Alarm musi być z komunikacją po CAN-ie i obsługiwać ten model auta.Ma to też i swoje plusy, mniej "kablowania".
  • Poziom 18  
    najlepiej zamontować jakiś pstryczek i złącze schować ..............najtańszy i najlepszy alarm .........

pozdro rox..........
  • Poziom 12  
    dziękuję za odpowiedzi. Znalazłem na allegro alarmy obsługujące CAN. Powiedzcie mi czy te alarmy z CANem potrzebują jeszcze ciągnięcia kabli np. do krańcówek drzwi, plusa po stacyjce itd czy one już mają wszystkie te informacje po CANie z auta?
  • Poziom 26  
    Plus musisz podłączyć, krańcówek nie- zresztą do alarmu dołączona jest instrukcja montażu i programowania.
  • Poziom 12  
    hm, czyli wychodzi na to, że sam alarm będzie dużo droższy, ale instalacja dużo łatwiejsza, jak pisałeś mniej kabli :)

Sprzedawcy razem z alarmem od razu oferują instrukcję pod konkretne auto.