Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Compaq 6735s-nie włacza się,czarny ekran

28 Apr 2010 21:30 21691 19
  • Level 9  
    Mam problem z laptopem HP 6735s,po nacisnieciu power załacza sie wiatrak,robi sie czarny ekran,i zaczynaja migac diody zasilania,dysku,lan i przycisku POWER:/ i nie wiem co sie zepsuło..??powiem,ze po wyciagnieciu RAM,DYSKU,karta wifi itd. nadal to samo:/..pewnie tylko serwis został.ps.procesor sie nagrzewa,ale nic po za tym:/jakies sugestie...??domyśłam sie,ze poszedł jakis układ na płycie(mostek??)
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 14  
    Zapewne.
    Albo, jak najczęściej - MAX___ albo coś jeszcze.
    Grafika, chipset. Zasadniczo wymiana płyty..

..a czy reaguje pozytywnie na wpięcie zasilacza?
  • Level 19  
    W tym modelu bardzo często lubi też paść CPU.
  • Level 9  
    sprawdziłem tez inny procesor,jednak ta sama sytuacja.jak podłaczam zasilacza reaguje,gdyz podswietla sie gniazdio i na mierniku jest napiecie.pewnie grubszy temat
  • Level 14  
    jak miga dioda rytmicznie CAPSLOCK to masz do wymiany BIOS (lubi padać po upgrade) - a jak miga wszystko to chyba tylko serwis. Jeśli chodzi o tę sytuację z CAPSLOCK - z tej racji że mój był na gwarancji to go nie rozbierałem ale jak masz swój rozebrany to może zrób reset - może coś pomoże ale sam w to wątpię... P.S. a zobacz sam GPU (usytuowany tuż nad prockiem) czy nie jest może podgrzany za mocno - tzn. czy nie jest w okół niego czarno - u mnie najpierw było tak że ekran wariował już w biosie a potem podobnie jak u Ciebie ale migał tylko power... i zaś na serwis stwierdził spalenie GPU no i po raz 2 nowa płyta (pierwszy raz oprócz BIOSU podobno walnęło też co zostało określone mianem "thermala" i że podobno przez to się grzał a nie BIOS więc dali mi nową płytę)...
  • Level 9  
    Witam.Wiec tak przy wlaczaniu migaja na przemiennie diody,przy przycisku power-capslock i dioda dysku HDD :/,płyte ogladalem i nigdzie nie widac jakiekolwiek przegrzania itp.:/(postaram sie zrobic zdjecia),dodam,ze po wlaczeniu CPU robi sie ciepły natomiast mostek obok zimny max:/
  • Level 19  
    @zolo, miganie Caps Locka nie oznacza uwalonego BIOSu.
    Ta dioda zawsze miga jeśli komputer nie włączy się. Przez mignięcia określa kody błędów:
    - płyta główna,
    - RAM,
    - CPU.
    Problem w tym, że te kody ni jak się nie mają do rzeczywistej usterki.
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 19  
    Błąd na stronie.
    HP dodaje "5" jeśli konkretny model notebooka działa na AMD (mowa tutaj o taki seriach jak: Compaq, EliteBook, ProBook). Np. 6735s (odpowiednik Intel - 6730s), 615 (odpowiednik Intel - 610), 6735b (odpowiednik Intel - 6730b).
  • User removed account  
  • Level 9  
    Witam!Kolegów ponownie,a wiec tak byłem u znajomego i podgrzalismy oba mostki(hot air)nie przekraczając 200 stopni i o dziwo laptop wystartował bez problemu.Ale wszystko chodziło pięknie do ponownego uruchomienia:/ i znowu to samo.Podejrzewam,że bez wymiany mostka się nie obejdzie:(jakieś? inne sugestie lub pomoc
  • User removed account  
  • Level 9  
    Ok!dziękuje za podpowiedz.A ewentualny koszt reballingu mostka?
  • User removed account  
  • Level 15  
    $Przemek$ wrote:
    @zolo, miganie Caps Locka nie oznacza uwalonego BIOSu.
    Ta dioda zawsze miga jeśli komputer nie włączy się. Przez mignięcia określa kody błędów:
    - płyta główna,
    - RAM,
    - CPU.
    Problem w tym, że te kody ni jak się nie mają do rzeczywistej usterki.

Witam
    Kolego a co oznacza jak Caps Lock mignie mi 5 razy - przycisk power się świeci, ładowarka też go ładuje uruchamia się nie do końca bo brak treści na lcd.

Już sobie poradziłem a to dla innych co szukają i pytają
    HP Compaq 6735s-nie włacza się,czarny ekran
  • Level 1  
    A co jeśli diody nie świecą w ogóle? :D Po włączeniu lapka, uruchamia się wiatrak i odgłosy wydaje z siebie tylko napęd DVD ( tak mi się wydaje, że to on, bo po jego wysunięciu dźwięk ustępuje ), żadne diody nie migają.

Filmik, który obrazuje co się dzieje po uruchomieniu:

http://www.youtube.com/watch?v=NT1ZRigYNPs

Laptopa dostałem dziś od ciotki, która stwierdziła, że jeśli uda mi sie coś z tym zrobić, to mam sobie zabrać tego laptopa. Jakieś pomysły? :P

Tak w ogóle to przepraszam, za dopisanie się do tematu, ale wyskoczył mi z google, problem jest dokładnie ten sam, model też, więc chyba nie ma sensu zakładać nowego.
  • Level 2  
    Witam.

Dostałem laptopa HP Compaq 6735s, mój problem polega na tym, że nie chce się w ogóle włączyć... gdy zasilacz (zamiennik) jest podłączony do prądu świeci na nim zielone światełko gdy podłączam lapka do zasilacza na chwile zapala się okrągła dioda w koło gniazdka w kolorze błękitno-pomarańczowym następnie znika po czym dioda świeci już na pomarańczowo lecz po 2-3min dioda już nie świeci się w ogóle. Komputer nie reaguje, nawet wiatrak się nie załącza. Teraz się zastanawiam czego może to być wina, zasilacza, czy można samego gniazdka w laptopie. Laptop jest już rozebrany. Choć chciałbym się upewnić czy warto w ogóle to robić czy może płyta jest już uwalona
  • Level 17  
    W tym modelu most północny nie nadaje się do reballingu, należy go wymienić, bo w nim leży problem. Reballing to chwilowa naprawa. Sprawdzone ...