Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Compaq 6735s-nie włacza się,czarny ekran

misiex88 28 Apr 2010 21:30 22147 19
    misiex88
    Level 10  
    Mam problem z laptopem HP 6735s,po nacisnieciu power załacza sie wiatrak,robi sie czarny ekran,i zaczynaja migac diody zasilania,dysku,lan i przycisku POWER:/ i nie wiem co sie zepsuło..??powiem,ze po wyciagnieciu RAM,DYSKU,karta wifi itd. nadal to samo:/..pewnie tylko serwis został.ps.procesor sie nagrzewa,ale nic po za tym:/jakies sugestie...??domyśłam sie,ze poszedł jakis układ na płycie(mostek??)
    bartsam
    Level 14  
    Zapewne.
    Albo, jak najczęściej - MAX___ albo coś jeszcze.
    Grafika, chipset. Zasadniczo wymiana płyty..

..a czy reaguje pozytywnie na wpięcie zasilacza?
    $Przemek$
    Level 19  
    W tym modelu bardzo często lubi też paść CPU.
    misiex88
    Level 10  
    sprawdziłem tez inny procesor,jednak ta sama sytuacja.jak podłaczam zasilacza reaguje,gdyz podswietla sie gniazdio i na mierniku jest napiecie.pewnie grubszy temat
    zolo
    Level 14  
    jak miga dioda rytmicznie CAPSLOCK to masz do wymiany BIOS (lubi padać po upgrade) - a jak miga wszystko to chyba tylko serwis. Jeśli chodzi o tę sytuację z CAPSLOCK - z tej racji że mój był na gwarancji to go nie rozbierałem ale jak masz swój rozebrany to może zrób reset - może coś pomoże ale sam w to wątpię... P.S. a zobacz sam GPU (usytuowany tuż nad prockiem) czy nie jest może podgrzany za mocno - tzn. czy nie jest w okół niego czarno - u mnie najpierw było tak że ekran wariował już w biosie a potem podobnie jak u Ciebie ale migał tylko power... i zaś na serwis stwierdził spalenie GPU no i po raz 2 nowa płyta (pierwszy raz oprócz BIOSU podobno walnęło też co zostało określone mianem "thermala" i że podobno przez to się grzał a nie BIOS więc dali mi nową płytę)...
    misiex88
    Level 10  
    Witam.Wiec tak przy wlaczaniu migaja na przemiennie diody,przy przycisku power-capslock i dioda dysku HDD :/,płyte ogladalem i nigdzie nie widac jakiekolwiek przegrzania itp.:/(postaram sie zrobic zdjecia),dodam,ze po wlaczeniu CPU robi sie ciepły natomiast mostek obok zimny max:/
    $Przemek$
    Level 19  
    @zolo, miganie Caps Locka nie oznacza uwalonego BIOSu.
    Ta dioda zawsze miga jeśli komputer nie włączy się. Przez mignięcia określa kody błędów:
    - płyta główna,
    - RAM,
    - CPU.
    Problem w tym, że te kody ni jak się nie mają do rzeczywistej usterki.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    $Przemek$
    Level 19  
    Błąd na stronie.
    HP dodaje "5" jeśli konkretny model notebooka działa na AMD (mowa tutaj o taki seriach jak: Compaq, EliteBook, ProBook). Np. 6735s (odpowiednik Intel - 6730s), 615 (odpowiednik Intel - 610), 6735b (odpowiednik Intel - 6730b).
    User removed account
    User removed account  
    misiex88
    Level 10  
    Witam!Kolegów ponownie,a wiec tak byłem u znajomego i podgrzalismy oba mostki(hot air)nie przekraczając 200 stopni i o dziwo laptop wystartował bez problemu.Ale wszystko chodziło pięknie do ponownego uruchomienia:/ i znowu to samo.Podejrzewam,że bez wymiany mostka się nie obejdzie:(jakieś? inne sugestie lub pomoc
    User removed account
    User removed account  
    misiex88
    Level 10  
    Ok!dziękuje za podpowiedz.A ewentualny koszt reballingu mostka?
    User removed account
    User removed account  
    fronek22
    Level 15  
    $Przemek$ wrote:
    @zolo, miganie Caps Locka nie oznacza uwalonego BIOSu.
    Ta dioda zawsze miga jeśli komputer nie włączy się. Przez mignięcia określa kody błędów:
    - płyta główna,
    - RAM,
    - CPU.
    Problem w tym, że te kody ni jak się nie mają do rzeczywistej usterki.

Witam
    Kolego a co oznacza jak Caps Lock mignie mi 5 razy - przycisk power się świeci, ładowarka też go ładuje uruchamia się nie do końca bo brak treści na lcd.

Już sobie poradziłem a to dla innych co szukają i pytają
    HP Compaq 6735s-nie włacza się,czarny ekran
    Mariotx
    Level 1  
    A co jeśli diody nie świecą w ogóle? :D Po włączeniu lapka, uruchamia się wiatrak i odgłosy wydaje z siebie tylko napęd DVD ( tak mi się wydaje, że to on, bo po jego wysunięciu dźwięk ustępuje ), żadne diody nie migają.

Filmik, który obrazuje co się dzieje po uruchomieniu:

http://www.youtube.com/watch?v=NT1ZRigYNPs

Laptopa dostałem dziś od ciotki, która stwierdziła, że jeśli uda mi sie coś z tym zrobić, to mam sobie zabrać tego laptopa. Jakieś pomysły? :P

Tak w ogóle to przepraszam, za dopisanie się do tematu, ale wyskoczył mi z google, problem jest dokładnie ten sam, model też, więc chyba nie ma sensu zakładać nowego.
    luk45z
    Level 2  
    Witam.

Dostałem laptopa HP Compaq 6735s, mój problem polega na tym, że nie chce się w ogóle włączyć... gdy zasilacz (zamiennik) jest podłączony do prądu świeci na nim zielone światełko gdy podłączam lapka do zasilacza na chwile zapala się okrągła dioda w koło gniazdka w kolorze błękitno-pomarańczowym następnie znika po czym dioda świeci już na pomarańczowo lecz po 2-3min dioda już nie świeci się w ogóle. Komputer nie reaguje, nawet wiatrak się nie załącza. Teraz się zastanawiam czego może to być wina, zasilacza, czy można samego gniazdka w laptopie. Laptop jest już rozebrany. Choć chciałbym się upewnić czy warto w ogóle to robić czy może płyta jest już uwalona
    sendcomp.pl
    Level 17  
    W tym modelu most północny nie nadaje się do reballingu, należy go wymienić, bo w nim leży problem. Reballing to chwilowa naprawa. Sprawdzone ...