Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeglądarka - awaria. Nie próbuje wczytać strony.

dabb 28 Kwi 2010 22:52 1241 11
  • #1 28 Kwi 2010 22:52
    dabb
    Poziom 9  

Witam.
    Rozwiązania mojego problemu szukałem dośc długo i nic nie znalazłem.

Po włączeniu komputera przeglądarka działa bardzo wolno, a po około 3-5 minutach przestaje działac. Nawet nie próbuje wczytywac strony, od razu po włączeniu pojawia się coś takiego:

Dzieje się to niezależnie od wpisanego adresu. Wpisywanie ip stron również nic nie pomagało. Internet jest ok, gg, skype itp działa. Problem pojawił sie znienacka, wcześniej wystąpił również. Wtedy pomógł format.

Próbowałem i nie pomogło:
    - reinstalacja przeglądarki
    - użycie innej przeglądarki (to samo)
    - skan różnymi antywirusami
    - przywracanie systemu
    - reinstalacja samego windowsa

Ostatnio pomógł pełny format. Teraz też mogę go zrobic, ale po ostatnim spokój był około miesiąca no i teraz jest to samo. Dlatego chciałbym coś z tym zrobic raz na zawsze.

Edit:
    System Windows XP SP3
    Przeglądarka firefox wersja aktualna
    Neostrada 1 mb na liveboxie -> na innych komputerach podpiętych do niego wszystko działa ok.

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]

0 11
  • #2 28 Kwi 2010 23:09
    DeDua
    Poziom 20  

Zobacz w ustawieniach czy jakiś dziwny serwer proxy ci się nie ustawił czasem. Zerknij też plik host z windows/system32/drivers/etc czy nie ma tam jakichś niepokojących wpisów.

0
  • #3 28 Kwi 2010 23:18
    dabb
    Poziom 9  

Polaczenie jest ustawione bez proxy (sprobowalem tez opcji automatycznie wykryj... i tez nie pomoglo)

W pliku hosts mam tylko wykomentowane # objasnienia i jedna linijke:

127.0.0.1 localhost

Powinno byc tam cos wiecej?

0
  • #4 29 Kwi 2010 11:27
    key
    Poziom 22  

Cześć,
    Może coś z DNS'ami na routerze lub w komputerze?

0
  • #5 29 Kwi 2010 11:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 29 Kwi 2010 11:46
    dabb
    Poziom 9  

Co do DNSow - wydaje mi sie, ze to nie to, bo wpisujac w przegladarce IP strony zamiast adresu rowniez nie dziala. Moze sie myle, jak to sprawdzic zeby wiedziec na 100%?

Ping jest ok, tracerta nie znalem i nie wiem jak zinterpretowac, wrzucam screena:

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]

0
  • #7 29 Kwi 2010 11:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 29 Kwi 2010 12:43
    dabb
    Poziom 9  

Sprawdzałem Nortonem i Nodem 32, pare rzeczy znalazły, usunąłem wszystko ale nic to nie pomogło. Możecie polecic jakiś dobry antywirus??

0
  • #9 29 Kwi 2010 12:44
    key
    Poziom 22  

Oba programy przez Ciebie opisane są jak najbardziej OK.

0
  • #10 29 Kwi 2010 14:40
    walek33
    Poziom 28  

I tu nie do końca zgodzę się z kolegą. Miałem przypadki kiedy Norton potrafił skutecznie namotać w kompie. W jednym blokował nawet odpalenie systemu. We wszystkich przypadkach odinstalowanie i zamiana na inny (anty-wir, firewall) przyniosło poprawę.

0
  • #11 29 Kwi 2010 14:45
    dabb
    Poziom 9  

Czy jest jakis sposob na zaktualizowanie bazy wirusow w jakims programie (najlepiej nod32) bez dostępu do internetu? Bo na tamtym komputerze program nie daje rady się połączyc. Da rade zainstalowac noda na innym komputerze, zaktualizowac baze i skopiowac jakies pliki na ten odciety? Ewentualnie, czy istnieje jakis antywirus do ktorego mozna pobrac baze wirusow w pliku?

Nod32 w wersji podstawowej oczywiscie nic nie znalazl...

E: a jest taka ewentualnosc, ze ten problem to zablokowany port 80? Tylko ze nic nie grzebalem, stalo sie to samo z siebie.

0
  • #12 29 Kwi 2010 17:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto