Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS PowerServer10 Fiskars nie działa z baterii

dareksz72 29 Kwi 2010 01:15 921 0
  • #1 29 Kwi 2010 01:15
    dareksz72
    Poziom 11  

Witam
    Mam dziwny objaw UPS działał OK przez ponad 3 miesiace i nagle bum.
    Może jednak zacznę od początku...

UPS wyłączył się na „przeciążenie”, i czuć było, że coś się w nim spaliło.
    Po długich poszukiwaniach okazało się, że warystor na wyjściu.
    Niestety okazało się, że to skutek, a nie przyczyna...
    Wymieniłem na inny podobny (nie 270V, a 300V i nie 1W, a 0.6W) lecz mam to samo, tylko na razie warystor wytrzymuje, ale iskrzy na kondensatorze, który jest do niego podłączony równolegle.

UPS działa OK jeśli ma 230V na wejściu (bypass), ładuje akumulatory i wszystko jest cacy aż wyłączę 230V, w tym momencie zawarczy i zapala czerwone diody na panelu odpowiadające za wejściowe 230V i baterie.

Podłączyłem miernik i na zakresie 1000V w momencie startu inwertera, dostaje przez moment „overload”.

Dobrze, że nie próbowałem bez warystora, a sprawdzałem tranzystory w inwerterze żaden nie ma zwarcia. Wygląda jakby dostawał jakieś kosmiczne sterowanie, a może brak pętli zwrotnej? Przyznam, że nie naprawiałem jeszcze UPS-ów poza wymianą baterii na takie same, a schematu też nie posiadam.
    Będę wdzięczny za jakieś wytyczne, próby pomocy czy dobre rady.
    Lub od razu do piachu? Trochę szkoda, a nie dam 1 - 2K PLN za nowy, wystarczy ze wydałem kupę kasy na akumulatory.

UPS pracuje oczywiście na większych akumulatorach (oryginalne były 4x 17Ah, a moje 4x 54Ah). Trzymał dobę na tym obciążeniu, o które mi chodziło.
    Nigdy go nie uzywalem na oryginalnych bateriach, a przez te 3 miesiące pracował na wiekszych.

PS.
    Edit: 20 Lis 2011 16:15
    Ponieważ nic się nie udało zrobić i UPS już poddałem utylizacji - zamykam temat.

0 0