Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakby ktos walil srubokretem po obudowie

29 Kwi 2010 05:36 939 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam dziwny problem. Zostawiam wlaczony komputer na noc i dzisiaj obudzily mnie dziwne trzaski wydobywajace sie z wnetrza. Cos jakby walenie srubokretem po obudowie. Bylo to na tyle glosne, ze sie obudzilem. Po resecie komputer przeszedl przez POST ale w momencie ladowania systemu znow sie pojawily. Dopiero po wylaczeniu na chwile sytuacja sie sie unormowala. Napewno nie wydobywalo sie to z glosnikow. Czym to jest spowodowane? Kondensatory w zasilaczu?
    Z gory dzieki za odpowiedz

EDIT:Pojawilo sie to znowu przez chwile po resecie. Dzwiek wyglada na w miare regularny, jest gluchy(nie metaliczny) wiec wykluczam beeper. Napiecia w biosie wygladaja ok. Plyta glowna asus. Wzywac spirytyste?

Aha, po restarcie wlaczyl sie chdisk co w W7 jest hmm, no dosc rzadkie.

EDIT2: Po glowie chodzi mi jeszcze glowica dysku(pasowalo by bo dzwiek wystepowal przy ladowaniu systemu), ale zeby taki halas? WD 250GB z 2007.
    EDIT2:
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Wymonuj dysk z kompa uruchom jakiś system portable i słuchaj czy hałasuje.
    Stawiam, że dzięciołem jest dysk twardy, a uszkodzenie to szybko będzie postępować i wyeliminuje go z użytku.
    Jeśli jeszcze jest dostęp do dysku, zrób kopie jak masz coś ważnego.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Wyglada na to, ze dysk dokonal zywota...

Mam pytanie, czy taka awaria dysku moze byc spowodowany ingerencja osob trzecich? Jakims wirusem albo cos w tym stylu?
  • Specjalista d/s ochrony radiologicznej
    To raczej uszkodzenie fizyczne.. (może lunatykujesz w nocy i go "skopałeś"? ;) ) A bez żartów - jeśli dysk jeszcze na gwarancji - oddaj go..
  • Poziom 22  
    Dlaczego dyski WD są bardzo dobre, używam ich od lat, nie wymagaj długowieczności, bo żadna firma ci tego nie zagwarantuje. Twój przypadek to nic innego jak fizyczne zużycie dysku, dokładniej mówiąc głowice parkują ci tak głośno.