Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EVO-001 Ferrari wśród elektrycznych rowerów

tymeczek 29 Kwi 2010 09:08 3056 1
 • EVO-001 Ferrari wśród elektrycznych rowerów

  Węgierska firma M55 Bike, która chce zbudować Ferrari wśród elektrycznych rowerów, jest coraz bliższa celu. Dowodzi tego chociażby ostatni model, jaki wyszedł z rąk inżynierów firmy - Evo-001. Całość to ręczna robota formowana z jednego elementu na bazie aluminiowej ramy i zintegrowanego akumulatora.
  Elektryczny rower dostępny będzie w dwóch wersjach - ulicznej i sportowej. Pierwsza wyposażona jest w silnik 250 W, druga 1300 W. Obie jednostki pozwalają rozwinąć prędkość około 70 kilometrów na godzinę. Jeśli chcesz mieć takie cacko powinieneś się pospieszyć. Węgrzy zamierzają wypuścić jedynie 250 sztuk Evo-001. Elektryczny rower EVO-001 dostępny będzie w maju 2010.

  Źródło: Diseno-Art

  Fajne! Ranking DIY
 • #2
  And41x1
  Poziom 26  
  Jak dla mnie, konstrukcja zbliżona do ideału. W wersji turystycznej / dojazdowej, dodałbym niewielkie oparcie i bagażnik. Wersja sportowa wypada słabiej niż znane już: http://www.samochodyelektryczne.org/erockit.htm
  http://www.samochodyelektryczne.org/stealth_bomber.htm
  http://www.samochodyelektryczne.org/stealth_fighter.htm
  http://www.samochodyelektryczne.org/ultra_motor_a2b.htm
  Bardzo dobry pomysł, z tym podziałem mocy na 250W i 1300W - wobec dzisiejszych przepisów o rowerze ;) i wymagań użytkowników.
  Jestem za elektrycznym wspomaganiem kręcenia, bez żadnych przyśpieszników pod kciukiem lub w manetce :)