Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o reset wsadu IBM R32 eeprom 24c01/bq8011 oraz poradę

29 Apr 2010 10:38 2961 5
  • Level 12  
    Witam!
    Posiadam baterię oryginalną IBM R32 14,4V 4AH z eepromem 24c01 oraz ukłądem sterujacym bq8011. Bateria w ogóle nie ładowała. Po rozebraniu baterii okazało się że jedna para ogniw jest niesprawna (wyładowana do zera).
    Ale postanowiłem wykorzystać ogniwa z drugiej takiej samej baterii ale nieoryginalnej.
    Zbudowałem programator do programu SBW z postu - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1572103.html

Odczytałem wsad programem SBW. On jest w wersji demo i nie chce mi resetować wsadu. Da sie nim odczytać wsad ale kiedy ten odczytany wsad chcę ponownie załadowac pokazuje mi sie komunikat "Verification failed! Try again". Proszę o zresetowanie mojego wsadu oraz o podanie programu którym bym mógł ten wsad wczytać, ponieważ programem SBW tego nie da sie zrobić.
    Oto wsad:
  • Helpful post
    Level 31  
    Ten wsad jest zle zgrany , zrob oddzielny programator pamieci 24CXX i zgraj i wgraj przy pomocy np. PonyProg lub icprog.
  • Helpful post
    Level 31  
    Ten wsad jest pusty same zera.
  • Level 12  
    Kurcze mogłem coś namieszać programem ic-prog lub ponyprog, bo właczałem różne opcje i moglem coś wykasować z wsadu.
    Znalazłem jednak wsad na forum z takiej samej baterii IBM R32 z tym samym eepromem i procesorem sterującym, przesyłam go w załączniku. Proszę o reset.
  • Level 31  
    To nie jest dobry pomysl wgrywac z innej bateri moga byc rozne parametry , wgranie innego jest ostecznoscia ja np masz uszkodzona pamiatke lub cos w tym stylu nie ma gwarancji ze bateria bedzie dzialac poprawnie na wsadzie z innej bateri o ile wogule bedzie dzialac , wsad masz zresetowany ale nie daje zadnej gwarancji ze bedzie dzialac na twojej baterii, mozesz nawet ja uszkodzic.
    Attachments: