Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

i8000 (Omnia 2) z Orange PL - nspro - simlock

ratomi 29 Kwi 2010 11:03 10619 11
  • #1 29 Kwi 2010 11:03
    ratomi
    Poziom 18  

Witam jak w temacie mam i8000 (Omnia 2) z Orange PL.

Chce zdjąć simlock za pomoca NsPro 5.6.2 (kabel USB CA-53 i Orginalny z pudełka) efekt ten sam : "Operation failed!" po 0,01s nic się nie zastanawia.

Ustawiony na USB_PHONE (*#7284#)
    Ustawiony na UART_Diag USB_NULL (*#9090#) przy podłączonym NsPro.

Czy poprosu z Polskiego Orange nie ida czy coś robie jeszcze nie tak ?

pozdrawiam.

ps. Wykryte urządzenie :
    i8000 (Omnia 2) z Orange PL - nspro - simlock

0 11
  • #2 29 Kwi 2010 15:30
    bestkom
    Poziom 14  

Spróbuj na innym komputerze kiedyś miałem taki problem i na innym poszło.

0
  • #3 29 Kwi 2010 15:39
    archi3
    Poziom 31  

Te telefony sa bardzo wrazliwe na sterowniki. Niby zaisntalowalem na jednym kompie z3x i od niego stery simlocki schodzily. Pozniej instalowalem o ile pamietam kk bo cos mi bylo potrzebne i ten juz nie widzal i8000 a z3x dalej tak(mimo ze menadzerze urzadzen wszytsko jest ok). Jak zainstalowalem stery org ze strony kk to teraz kk go widzi z3x nie... I wez tu czlowieku badz madry. Podkreslam system wszystko widzi poprawnie.

0
  • #4 30 Kwi 2010 02:02
    Dr GSM
    Poziom 20  

Najprostrza metoda wywalic wszystkie stery samunga i zainstalowac NAJNOWSZE Samsung PC Studio

0
  • #5 30 Kwi 2010 04:19
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

Wątpię, żeby pomogło. I do tego nspro. Próbowałem odsmoczyć to na 3 kompach, w tym jedna sztuka, która nie miała nigdy z żadnym boxem nic do czynienia i operation fail. Możesz spróbować zdebrandować telefon, może to coś da, ja nie sprawdzałem.

0
  • #6 30 Kwi 2010 09:42
    archi3
    Poziom 31  

Hmmm to raczej nie pomoze bo jak widac komp wykrywa urzadzenia poprawnie ale kto wie moze.... jak ktos ma gdzies na wierchu link do najnowszego pc studio niech poda. pozdr

0
  • #7 30 Kwi 2010 11:55
    Dr GSM
    Poziom 20  

a czy ktorys z powyżych mundrali sprawdzil to na sobie, jestem pewien, że nie, a ja walczylem z tym dobry tydzień i to rozwiazanie zadziałało nie tylko u mnie, wiec moze zamiast nabijac sobie posty sprawdzcie na sobie i dopiero piszcie wypowiedzi godne mędrców

Instalka jest na stronie producenta w dziale wsprarcie techniczne
    New_PC_Studio_1.2.1.IH1.exe http://org.downloadcenter.samsung.com/downloa...1003/20100310163753484/Kies_1.1.5.10031_1.exe

0
  • #8 30 Kwi 2010 12:59
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

Ja sprawdzałem na czystym kompie, najnowższe pc studio i kupa.
    Nie mam zwyczaju pisać czegoś czego nie sprawdzałem, ani nabijać sobie posty, także na 2 raz pomyśl zanim coś napiszesz.

0
  • #9 30 Kwi 2010 13:37
    Dr GSM
    Poziom 20  

Ale czy zrobiles tak:
    - na czystym kopmie
    - instalacja NEW PC Studio
    - instalacja NSpro, ale samego softu nspro bez instalacji sterownikow?

Jesli przy instalacji nspro klikasz yes, yes, yes to sterowniki z pc studio sa nadpisywane przez nspro i dalej jest kupa

0
  • #10 02 Maj 2010 09:38
    Willis
    Poziom 1  

Witam wszystkich

Miałem ten sam problem, Omnia II, Orange, NsPro. Robiłem wszystko, co na ten temat znalazłem i nic nie dawało rezultatu, za każdym razem "Operation Failed!".
    NsPro instalowałem na kilku komputerach z czystym systemem i nic.
    Rozwiązaniem u mnie było włożenie "obcej" karty sim ;).
    Po uruchomieniu telefonu z kartą innego operatora, wpisaniu *#7284# i wyborze USB_PHONE, oraz *#9090# i numeru 1 (UART_HFK USB_Diag) poszło od strzała.
    Cała operacja trwała 10s. Potem restart telefonu i po simlocku zostało wspomnienie.
    Dodam jeszcze, że robiłem to na sterownikach NsPro i na komputerze, na którym chyba 16 razy reinstalowałem te sterowniki i NsPro.

0
  • #11 12 Cze 2010 16:58
    dgim
    Poziom 2  

sorry za lamerskie pytanie, ale dopiero co kupilem i8000, dopiero co przeczytalem o istnieniu NSPRO ;) etc

mam podobna sytuacje jak kilka osob powyzej. i8000, lock w orange'u.

zdjecie lock'a zdalnie, kodem kosztuje ok 100zl. za posrednictwem tej stronki i ich softu 20$.

jest tez opcja turbo sim za kilka zl, ale tu obawiam sie problemow z zasiegiem, ciecia sim'a aby chipset z turbosim'a umiejscowic etc

na ta chwile sklaniam sie najbardziej do NSPRO ale tu wlasnie owe pytanie lamerskie ;) czy wystarczy mi stricte sciagniety soft, aktualny widze 5.7 a obslugujacy i8000 od wersji 5.6.1 ? czy potrzebny jest box badz aktywacja czy wystarczy stricte soft ? zarejestrowalem sie na forum nspro, ale juz 2 dzien czekam na aktywacje, stad prosba do Was o rozjasnienie tematu laikowi. za co bede wdzieczny.

zainstalowalem wersje 5.6.3 ale wywala mi info, o niepodpietym box'ie "box was not connected"

na modaco.com widze rowniez kodem zdalnie za 16 euro. ale nie ukrywam, iz chcialbym go za free sciagnac...

0
  • #12 12 Cze 2010 17:34
    jever 23
    Moderator - GSM

Za free nie da rady.Co do NsPro- potrzebny jest box z Smartcard za około 500 zł :-D. Najtaniej będzie odwiedzić serwis.

0
  Szukaj w 5mln produktów