Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

9 mitów o samochodach elektrycznych EV

lukasker 04 Maj 2010 17:52 7421 36
    Hucul
    Poziom 39  
    Akcyzę płacisz w rachunku od zakładu energetycznego , pobieranie jej dwukrotnie byłoby nielegalne .
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    Zbyszek Kopeć napisał:

Jednak gdybym dodał połowę tych litowych, które mam w TOYOCIE (jeszcze sie zmieszczą gabarytami i wagą), to bym na nowych przejechał powoli ponad 1000km, a jak bym jeszcze podwoił tą całą ilość i włożył na przyczepkę drugą partię, to bym przejechał 2000km bez ładowania.

Nie wziąłeś pod uwagę znacznego wzrostu masy samochodu. Znaczną część energii z dodatkowych akumulatorów stracisz na rozpędzanie tej masy i na zwiększone opory ruchu.
    Olleo
    Poziom 17  
    Zbyszek Kopeć napisał:
    O tym jest na moich stronach.

Jednak gdybym dodał połowę tych litowych, które mam w TOYOCIE (jeszcze sie zmieszczą gabarytami i wagą), to bym na nowych przejechał powoli ponad 1000km, a jak bym jeszcze podwoił tą całą ilość i włożył na przyczepkę drugą partię, to bym przejechał 2000km bez ładowania.

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, co ile ładowań (lub km) musisz baterie wymieniać?
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  
    W Unii twierdzą, że zwiększone koszty mają obowiązywać (chociaż tymczasem) tylko trucicieli, czyli okropnych spalinowców.
    Poziom 35  
    Zbyszek Kopeć napisał:
    W Unii twierdzą, że zwiększone koszty mają obowiązywać (chociaż tymczasem) tylko trucicieli, czyli okropnych spalinowców.

hmm To moze trzeba wprowadzic wyzsza kaucje na olow i inne ciezkie metale co sa w akumulatorach - zapewne 10 akumulatorow to wieksze zatrucie niz 1 aku w spalinowcu .
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  
    Akumulatory, tak jak makulatura zawsze na papier, w recyklingu zamieniamy na akumulatory w 100%, toż każdy już o tym wie.