Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buggy, rurak, szayowoz - zawieszenie od malucha

29 Kwi 2010 12:25 2626 1
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam pytanie dotyczące przedniego zawieszenia z fiata 126p, które chciałbym zastosować do mojego buggy.

Buggy, rurak, szayowoz - zawieszenie od malucha

Mianowice na pierwszym obrazku widzimy jak jest standardowo mocowany amortyzartor w oryginale. Ja chciałbym zamocować go dużo niżej mniej więcej jak jest umieszczony na 3 rysunku, lub też bardziej w pozycji poziomej.

Chcę to mocowanie zrobić niżej niż oryginalnie ponieważ nie chce tracić sylwetki mojego przyszłego ruraka.

I tutaj moje pytania:
    1. Czy jest możliwe przytwierdzenie amortyzatora na wysokości mocowania resoru ?
    2. jak zamocowanie amorka w pozycji bardziej poziomej wpłynie na jego działanie?
    3. Która opcje mam wybrać? Chyba ze jest jakieś inne rozwiązanie umożliwiające zamocowanie amorka na max. wysokości 30 cm od środka kola? (standardowa wys. mocowania od środka wynosi ok 40-45 cm)
  • Poziom 10  
    Im dalej od koła a bliżej punktów mocowania wahacza zamocujesz amortyzator, to tym bardziej miękkie będziesz miał tłumienie. Jeżeli amortyzator będziesz miał zespolony ze sprężyną, to tym bardziej miękkie będziesz miał resorowanie. To samo się dzieje jak amortyzator zamocujesz bardziej poziomo.