Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co oznacza trzeszczenie w zasilaczu

one_eddie 29 Apr 2010 12:26 4760 12
    one_eddie
    Level 25  
    Dziwęk podobny do tego jak mamy gdy przewody w gniazdku są poluzowane. Wrazenie słuchowe jest takie jak by się w środku iskrzylo. Dodam że efekt jest rónież na oświetleniu w mieszkaniu, które przygasa.

Czy ktoś mógł by mi powiedziec co może być nie tak z zasilaczem który ma zaledwie 2 miesiące?

Mocno powinienem się tym martwić?
    melanchel
    Level 30  
    one_eddie wrote:
    Dodam że efekt jest rónież na oświetleniu w mieszkaniu, które przygasa.

A w innym mieszkaniu, gdzie nie jest ta sama linia energetyczna, tak samo się dzieje?
    Podaj dokładny model zasilacza, jego moc i podzespoły komputerowe, które mogą go najbardziej obciążać.
    one_eddie
    Level 25  
    Spróbuje podłaczyć go pod inne gniazdo bo tyle moge na razie zrobić. Z innym mieszkaniem będzie chwilowo problem. Ale po co ma być ten test? Co podejrzewasz?

OCZ Stealthxstream 500W

Tego co go może obciazac nie jestem w stanie podać.

Może chodzi o to:
    Procek: Intel Core 2 Quad
    Asus Radeon HD 4350
    Jeden dysk Samsunga

Dziwi mnie to że dopiero teraz się to ujawniło. Może jakas wada zasilacza?
    Joker.
    Level 31  
    Wyklucz luz na połączeniu: gniazda w zasilaczu i wtyczki zasilającej. Sprawdź czy na innym kablu zasilającym też tak będzie. Wyczyść styki, żeby wykluczyć tą możliwość.
    melanchel
    Level 30  
    one_eddie wrote:
    Dziwi mnie to że dopiero teraz się to ujawniło. Może jakas wada zasilacza?

Te iskrzenia mogą to być tzw. "zimne" luty na płytce w tym zasilaczu - może dojrzysz w ciemności czy podczas tych iskrzeń w środku obudowy zasilacza nie dochodzi do malutkich rozbłysków wokół punktów lutowniczych.
    one_eddie wrote:
    Spróbuje podłaczyć go pod inne gniazdo bo tyle moge na razie zrobić. Z innym mieszkaniem będzie chwilowo problem. Ale po co ma być ten test? Co podejrzewasz

Wykluczy to usterkę w instalacji elektrycznej wewnętrznej jak i doprowadzającej do tego mieszkania mieszkania, a wskaże w 100% winowajcę, czyli zestaw komputerowy z tym zasilaczem.
    one_eddie
    Level 25  
    Dziękuje za rady. Postaram się sprawdzić wszystkie watpliwości. Komputer sprawdziłem i wszystkie kable są dobrze umocowane. Od wczoraj walczę z instalacją, na pewno coś tam znajdę.
    perzynov
    Level 2  
    witam,
    mam to samo w identycznym zasilaczu. udało się ostatecznie dojść do przyczyny tego "trzeszczenia"?

dzięki z góry za odpowiedź
    dluxea
    Level 24  
    Albo masz coś nie tak z instalacją elektryczną albo zasilacz jest do wymiany .
    Napisz co to jat za zasilacz ?
    Sprawdź cz komputer ma uziemienie ?
    perzynov
    Level 2  
    zasilacz identyczny jak u kolegi, który założył temat, czyli OCZ Stealthxstream 500W - stosunkowo nowy, ma jakies 4 miesiące. problem pojawia się właściwie wyłącznie w godzinach wieczornych, kiedy zdarza się migotanie światła i "trzeszczenia" w zasilaczu.

ostatnio zmieniłem kartę graficzną na radka 4830, wcześniej 2600xt, a więc bierze teraz pewnie sporo więcej prądu. karta ogólnie bezproblemowa - działa bez zarzutu, w 3dmarku również wszystko gra i co chyba najważniejsze nie ma resetów w ogóle - nawet przy mocnym obciążeniu systemu i grach.

co znaczy komputer uziemiony? jedynie co wiem to, że gniazdko nie ma nawet bolca (stare wynajmowane mieszkanie).

reszta mojego zestawu to:
    amd 7750 2X2,7
    2 x 1 gb ddr 800mhz ocz
    radek 4830
    wd 500 gb
    no i wymieniony wczesniej zasilacz ocz.

będę wdzięczny za pomoc, bo martwi mnie czy coś nie zostanie uwalone przez te dziwne skoki napięcia.
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Problem nie jest w zasilaczu. Tylko w instalacji. Gniazdko należy wymienić na takie z bolcem (polecam Berkera). Jeżeli zaś światło przygasa. To występuje iskrzenie gdzieś wcześniej w instalacji. Radzę znaleźć problem i go usunąć. Bo może to wywołać pożar.
    dluxea
    Level 24  
    Czyli masz na obudowie około 110V
    one_eddie
    Level 25  
    Moj problem udalo sie usunac. Wystarczyl przeglad gniazdek, puszek i licznika. Wszystko dokrecone a iskrzenia juz nie słychac.