Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 2.0 uszkodzona turbina

29 Kwi 2010 14:00 2703 12
  • Poziom 29  
    Witam.

Uszkodziła mi się turbina i chcę ją wymienić lecz nie mogę znaleść nigdzie używanej. Moje pytanie czy turbina od silnika 2.0 90KM będzie pasowała do moje 2.0 115KM. Wyglądowo są identyczne.
  • Poziom 27  
    Domyślam się że chodzi Ci o DTL-86hp i DTH101hp (innych dieseli 2litry nie było)
    Sprężarki nie pasują, obie są na allegro za nie więcej niż 400-500zł
  • Poziom 29  
    Dzięki za odpowiedź. Mam już drugą turbinę lecz po jej zamontowaniu auto nie chce odpalać. Za pierwszym razem odpaliło dobrze i zgasło po paru sekundach. Potem łapało jeszcze parę razy ale już go nie męczyłem bo cos jest nie tak. Co może być powodem takich obiawów ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie jakaś usterka.
  • Poziom 32  
    Zapowietrzony, turbina w tym wypadku nie bardzo może wpływać na odpalenie, chyba ze pękła rura przy turbo od powietrza, jakie masz błędy???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    zapewne powietrze, lubią się tam rozszczelniać złączki koło filtru paliwa z oringami. Zachęcam do założenia przy baku zaworku zwrotnego bo w tym aucie wyjątkowo łatwo o spływ paliwa, nawet przez nieszczelne przelewy.
  • Poziom 29  
    Niestety nie mogę się połączyć z samochodem pewnie dlatego że nie mam kabla 7 pinowego musze zrobić. Jak mogę go odpowietrzyć ? Powinien być jakiś zaworek na filtrze od góry lecz nie widzę. Zalałem obudowę filtra do pełna niestety też nie pomogło.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Było na forum.
    Odepnij przelew i zassij paliwo z baku, w ten sposób zapełnisz przewody i sam filtr paliwa. Potem trzymając go szczelnie podłącz z powrotem do wtrysku. Odkręć przewody wysokiego ciśnienia i niech ktoś kręci silnikiem, jak zacznie dawać paliwem to dokręcaj kolejno i zapali.
  • Poziom 42  
    A_r_K napisał:
    Niestety nie mogę się połączyć z samochodem pewnie dlatego że nie mam kabla 7 pinowego musze zrobić.

Jakiego kabla?
  • Poziom 29  
    Kabla do interface "Viaken KKL usb interface.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Autko działa trochę jeszcze kopci ale coraz mniej pewnie sie wypala jeszcze. Dzięki wielkie za pomoc "ainal"